Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 11:27 am

2013-2014/Δήλωση ΔΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 18, 2013 12:50 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Εχθές μίλησα με την γραμματεία (κα. Σταυροπούλου), η οποία μου είπε ότι έχουν καθυστερήσει πολύ να ανακοινώσουν τους πίνακες επιβλεπόντων-φοιτητών για το πρόγραμμά μας, και ότι περιμένει να τις κοινοποιηθούν προκειμένου να τους αναρτήσει στο site.

Επίσης μου είπε ότι, τυπικά, το έντυπο Β συντάσσεται και αποστέλλεται μόνο μετά την ανάρτηση των πινάκων, η οποία και κατοχυρώνει επισήμως τα ζεύγη καθηγητών-φοιτητών. Εγώ πάντως έχω εξασφαλίσει την υπογραφή του επιβλέποντος και σκέφτομαι να το στείλω, αν προλάβω, αύριο.

Τέλος, όσον αφορά το θέμα της υπογραφής, το οποίο συζητήθηκε παραπάνω, μου διευκρίνισε ότι και η ηλεκτρονική υπογραφή είναι αποδεκτή, ενώ σε ερώτημά μου πως είναι δυνατό να σταλεί ηλεκτρονική υπογραφή με συμβατικό ταχυδρομείο, μου είπε ότι μπορεί να δεχθεί και σκαναρισμένο-εκτυπωμένο το έντυπο με τις υπογραφές καθηγητή-φοιτητή.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 18, 2013 5:26 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Μιλώντας για ηλεκτρονική υπογραφή, να πω ότι εγώ έστειλα το αρχείο στον επιβλέποντα και μου το επέστρεψε με την υπογραφή του σε μορφή ενσωματωμένης εικόνας, οπότε έτσι είναι πολύ απλά τα πράγματα. Πάντως από την στιγμή που, έστω και τυπικά, πρέπει να στείλουμε το έντυπο μετά την ανάρτηση του πίνακα και μέχρι το τέλος του μήνα, είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι ο πίνακας δεν έχει βγει ακόμα...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 19, 2013 5:00 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Σήμερα το πρωί έστειλα με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο το Έντυπο Β σαν συνημμένο σε PDF μορφή με την ηέκτρονική υπογραφή του επιβλέποντα καθηγητή και τη δική μου και ζήτησα να με ενημερώσουν για σχετικά θέματα.

Μου απάντησαν από τη γραμματεία ότι το έντυπο δεν χρειάζεται να ξανασταλεί με το ταχυδρομείο, εφόσον αυτό που παρέλεβαν ηλεκτρονικά περιέχει τις υπογραφές, .

Όσον αφορά την πληρωμή θα βγει σχετική ανακοίνωση που θα αναρτηθεί εντός των ημερών στην αρχική σελίδα του ΕΑΠ: Κατανομή διπλωματικών εργασιών.

Επίσης δεν χρειάζεται να δηλώσουμε ηλεκτρονικά τη διπλωματική σα θεματική ενότητα εφόσον έχουμε ολοκληρώσει τις θεματικές ενότητες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 20, 2013 8:13 am   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το ΕΑΠ μεταφέρω όσα μου είπαν:

Μπορούμε να στείλουμε το έντυπο πριν βγουν οι πίνακες και αν για οποιοδήποτε λόγο οριστεί άλλος επιβλέποντας τότε απλά στέλνουμε άλλο έντυπο :) .
Το έντυπο ΠΡΕΠΕΙ να σταλεί και ηλεκτρονικά, μέσω κάποιας φόρμας που θα γίνει κάποια στιγμή διαθέσιμη (αυτό το αναφέρει και στο χαρτί που μας έστειλαν πέρσι).
Μαζί με το έντυπο μπορούμε να στείλουμε και την φωτοτυπία της απόδειξης της κατάθεσης των διδάκτρων (και αυτό το αναφέρει στο χαρτί που μας έστειλαν πέρσι).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 25, 2013 2:04 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Απ’ ότι βλέπω στο class.eap.gr δεν έχουν ακόμη αναρτηθεί οι πίνακες επιβλεπόντων-φοιτητών. Εγώ πάντως σήμερα έστειλα (ταχυδρομικά) το έντυπο Β – και βλέπουμε τι θα προκύψει.

Όσον αφορά την φόρμα ηλεκτρονικής δήλωσης, έχει ήδη ανοίξει αλλά, τουλάχιστον εγώ, φαίνεται να έχω πρόβλημα. Το όνομα του επιβλέποντος αναφέρεται 5-6 φορές, γράφοντας δίπλα "ΠΛΗ-10" και "Εισαγωγή στην Πληροφορική". Ως εκ τούτου απέφυγα την καταχώρηση και αύριο σκέφτομαι να τηλεφωνήσω στο ΕΑΠ και να ζητήσω διευκρινίσεις.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 26, 2013 10:08 am   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Εμένα μετά από νέα επικοινωνία μου είπαν να μην στείλω το έντυπο πριν βγει ο πίνακας και ότι η προθεσμία θα πάει μετά τις 30 Σεπτέμβρη. Ότι να ναι...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 26, 2013 10:50 am   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
andreas έγραψε:
Όσον αφορά την φόρμα ηλεκτρονικής δήλωσης, έχει ήδη ανοίξει αλλά, τουλάχιστον εγώ, φαίνεται να έχω πρόβλημα.

Καλημέρα σε όλους!
Ανδρέα, έψαξα λίγο σε class και open, αλλά δε βρήκα τη φόρμα που αναφέρεις. Πού ακριβώς τη βρήκες;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 26, 2013 10:57 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Wazka έγραψε:
andreas έγραψε:
Όσον αφορά την φόρμα ηλεκτρονικής δήλωσης, έχει ήδη ανοίξει αλλά, τουλάχιστον εγώ, φαίνεται να έχω πρόβλημα.

Καλημέρα σε όλους!
Ανδρέα, έψαξα λίγο σε class και open, αλλά δε βρήκα τη φόρμα που αναφέρεις. Πού ακριβώς τη βρήκες;


Στην κεντρική σελίδα του ΕΑΠ στο http://www.eap.gr


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 26, 2013 11:05 am   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Wow! Δεν επισκέπτομαι σχεδόν ποτέ την κεντρική σελίδα του ΕΑΠ. Δε θα το φανταζόμουν με τίποτα να ψάξω εκεί... Χίλια ευχαριστώ! :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 26, 2013 12:09 pm   

Εγγραφη: Κυρ Δεκ 19, 2010 2:39 am
Δημοσ.: 11
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα,
και εγώ επικοινώνησα σήμερα με την γραμματεία της ΣΔΥ (κα Σταυροπούλου) και μου είπε να περιμένω μέχρι να βγεί ο πίνακας με τους επιβλέποντες. Στην συνέχεια θα στείλουμε το εντυπο Β΄.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009