Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 7:33 am

2013-2014/Δήλωση ΔΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 13, 2013 7:51 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Χθες έστειλα το Εντυπο Α, δηλώνοντας θέμα με τον κ. Γαβαλά στην κατεύθυνση "Τεχνολογίες επαυξημένης πραγματικότητας σε τουριστικές εφαρμογές με επίγνωση πλαισίου".

Καλή συνέχεια.

PS. Χριστίνα δεν πειράζει. Κάθε εμπόδιο για καλό...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 18, 2013 6:28 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
galatisp έγραψε:
Χθες έστειλα το Εντυπο Α, δηλώνοντας θέμα με τον κ. Γαβαλά στην κατεύθυνση "Τεχνολογίες επαυξημένης πραγματικότητας σε τουριστικές εφαρμογές με επίγνωση πλαισίου".

Καλή συνέχεια.

PS. Χριστίνα δεν πειράζει. Κάθε εμπόδιο για καλό...


Ευχαριστώ Παναγιώτη. Έτσι το σκέφτομαι και εγώ. Έχουμε και τον ίδιο καθηγητή στις πτυχιακές αλλά και σχετικά "συγγενικό" θέμα, άρα θα τα λέμε!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 06, 2013 5:10 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Καλησπέρα σε όλους,

Ξέρει κανείς αν έχει ορισμός των επιβλεπόντων ΣΕΠ για τις Διπλωματικές;


Π.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 07, 2013 7:39 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Υποθέτω ότι υπονοείς τον πίνακα αντιστοιχίας φοιτητή – θέματος – επιβλέποντα.
Εδώ βλέπω να είναι ανηρτημένα τα περσινά ονόματα φοιτητών, οι οποίοι, παρεμπιπτόντως, σήμερα παρουσιάζουν τις εργασίες τους. Καλή επιτυχία παιδιά.

Κατά τα άλλα δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου, αλλά δεν το έχω ψάξει και πολύ, δεδομένου ότι ακόμη δεν έχω στείλει ακόμη το ΕΝΤΥΠΟ Β. Πιστεύω σήμερα να καταφέρω να το ετοιμάσω και να το στείλω έως την Δευτέρα στον επιβλέποντα προκειμένου να συζητηθεί και κάποια στιγμή να σταλεί. Νομίζω ότι η διαδικασία αποστολής του στο ΕΑΠ πρέπει να ολοκληρωθεί εντός του Σεπτεμβρίου – έτσι δεν είναι;


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 07, 2013 6:19 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Καταρχήν καλή (και τελευταία :) ) νέα χρονιά σε όλους

Σήμερα παρουσιάζουν τις εργασίες τους;;;;; Γιατί είχα την εντύπωση ότι αυτό γίνεται Μάιο/Ιούνιο; Όσον αφορά το έντυπο Β από το χαρτί που μας έστειλαν πέρσι καταλαβαίνω ότι πρώτα βγαίνουν οι πίνακες με φοιτητές-επιβλέποντες και μετά το στέλνουμε...Άλλωστε πως θα ξέρουμε σίγουρα ποιον θα έχουμε επιβλέποντα (εφόσον τον ορίζει τελικά το ΕΑΠ);


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 08, 2013 9:27 am   

Εγγραφη: Κυρ Δεκ 19, 2010 2:39 am
Δημοσ.: 11
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα και καλή χρονιά,
σύμφωνα με την επιστολή που μας είχε στείλει το ΕΑΠ τον χειμώνα (αρ. πρωτ. 9257, ημ/νια 8/2/2013), η λίστα με τους επιβλέποντες καθηγητές θα αναρτηθεί στο χώρο των Διπλωματικών εργασιών απο τις 10-9-2013. Έπειτα θα πρέπει να στείλουμε το έντυπο Β μαζί με την απόδειξη κατάθεσης των 700 ευρώ στο ΕΑΠ μέχρι τις 30/9/2013. Επιπλέον το εντυπο Β θα αποσταλεί και ηλεκτρονικά (μέσω ηλεκτρονικής φόρμας) σύμφωνα με οδηγίες που θα δοθούν στην ιστοσελίδα του ΕΑΠ απο 20/9/2013.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 08, 2013 10:15 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Σωστά όλα αυτά, αλλά θα ήθελα να κάνω τις εξής δύο επισημάνσεις:
  • Το ότι το ΕΑΠ ορίζει τον επιβλέποντα είναι μάλλον μία τυπική διαδικασία, δεδομένου ότι διαλέγοντας το θέμα γνωρίζεις ποιος το έχει ανακοινώσει-προτείνει, και άρα, ποιος θα είναι ο επιβλέπων. Πολύ δε περισσότερο στην δική μου περίπτωση, που το θέμα δεν ανακοινώθηκε από κανέναν, αλλά το πρότεινα εγώ και το αποδέχθηκε ο καθηγητής.
  • Το έντυπο Β, όπως παρατηρώ, πριν σταλεί στο ΕΑΠ, θα πρέπει να υπογραφεί από τον καθηγητή (επιβλέποντα). Αυτό σημαίνει πλήρη συναίνεση στα γραφόμενα και ένα πήγαινε-έλα, προφανώς με courier, προκειμένου να πάρει υπογραφή το πρωτότυπο πριν φύγει για το ΕΑΠ. Άρα και αυτό θέλει τον χρόνο του.
Ως εκ τούτου νομίζω ότι πρέπει να αρχίσουμε να κινητοποιούμαστε προς αυτή την κατεύθυνση.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 08, 2013 6:01 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Μετά από επικοινωνία που είχα με τον δικό μου επιβλέποντα μου είπε ότι η υπογραφή θα γίνει με e-signature (δεν ξέρω βέβαια αν το κάνουν και οι υπόλοιποι αυτό). Ευτυχώς γιατί το πήγαινε-έλα με courrier και ξανά-στείλε το στο ΕΑΠ τρώει χρόνο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 08, 2013 7:55 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Εύχομαι να είναι έτσι τα πράγματα και τα e-signatures να είναι αποδεκτά. Κάτι τέτοιο θα μας διευκολύνει όλους.

Εντούτοις, αν είναι έτσι, δεν καταλαβαίνω τι νόημα έχει η αποστολή και με συμβατικό ταχυδρομείο. :roll: ?????


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 18, 2013 11:52 am   

Εγγραφη: Κυρ Δεκ 19, 2010 2:39 am
Δημοσ.: 11
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα,
έχουμε τίποτα νεώτερο αναφορικά με την κατανομή των διπλωματικών εργασιών; Ακόμα δεν έχουν βγάλει κάτι για την ΣΔΥ. :?:


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009