Ημερομηνία Πέμ Μάιος 09, 2024 2:05 am

2013-2014/Δήλωση ΔΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 11:10 am   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Παιδιά εμένα μου στείλανε επιστολή από το ΕΑΠ που αναφέρει "με συστημένη επιστολή" για το έντυπο Α. Αν δεν σας έχει σταλεί μπορώ να την σκανάρω και να την ανεβάσω.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 11:48 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
nby έγραψε:
Παιδιά εμένα μου στείλανε επιστολή από το ΕΑΠ που αναφέρει "με συστημένη επιστολή" για το έντυπο Α. Αν δεν σας έχει σταλεί μπορώ να την σκανάρω και να την ανεβάσω.

Τώρα που το λες κάτι θυμάμαι. Προφανώς εκεί το είχα διαβάσει αλλά δεν το θυμόμουν. Thanks !!!


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 4:06 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ναι σε παρακαλώ αν δεν σου κάνει κόπο σκάναρε την και βάλτην εδώ για να δούμε. Μου είχαν στείλει και μένα πέρυσι ενω φέτος τίποτα. Δεν ξέρω γιατί. Άρα λοιπόν μέσω ταχυδρομείου.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 4:20 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Χριστίνα, σου είχαν στείλει πέρσι επιστολή για δήλωση διπλωματικής εργασίας; Μου κάνει εντύπωση, γιατί αν θυμάμαι καλά, είχες πάρει κι εσύ όπως κι εγώ μία ενότητα μόνο στο πρώτο έτος, σωστά;
Γιατί κι εγώ εξαιτίας αυτής της ριμάδας της επιστολής που δε μου στείλανε έτρεχα να δω τι μπορώ να κάνω (για να δήλωνα Δ.Ε. φέτος αντί για του χρόνου) και τελικά δεν μπόρεσα να κάνω και τίποτα... :?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 4:32 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ναι αυτό ήταν το κουλο!! Αλλά έλεγε μέσα πως μπορώ να πάρω διπλωματική αν έχω περάσει 2 ενότητες και για το λόγο αυτό προφανώς την είχα διαγράψει (δεν με αφορούσε) . Γι αυτό δεν την βρίσκω τώρα. Εσένα φέτος σου έστειλαν;;

nby και εσύ 2 ενότητες δεν έχεις ολοκληρώσει μόνο;

ΥΓ: Διόρθωση εμένα mail μου είχανε στείλει όχι κανονική επιστολή με ταχυδρομείο.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 4:42 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Ναι, φέτος την έλαβα κι εγώ την επιστολή, πριν κάμποσες μέρες μάλιστα...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 4:59 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
@xpet: Ναι και εγώ τις δύο πρώτες Θ.Ε. έχω ολοκληρώσει και παρακολουθώ τις άλλες δύο φέτος.

Επισυνάπτω την επιστολή


Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μαρ 08, 2013 5:01 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Α σ'ευχαριστώ πάρα πολύ. Άρα η διαφορά μας είναι στο οτι εγώ παρακολουθώ μόνο τη μια φέτος και γι αυτό δεν μου στείλανε μάλλον. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα :( .

edit: Διαβάζω στην επιστολή που σου στείλανε το εξής κείμενο "Σε περίπτωση που δεν ολοκληρώσετε επιτυχώς τη/τις Θεματική/ές ενότητες που παρακολουθείτε κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, δεν θα πρέπει να υποβάλετε ...........το έντυπο Β............".

Βάσω τελικά με βλέπω να τραβάω τα δικά σου με επικοινωνία με καθηγητές κλπ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 11, 2013 4:16 pm   

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 21, 2010 5:02 pm
Δημοσ.: 77
Τοποθεσια: Αθήνα
Δηλαδη βρε παιδια, πχ για να παρουμε μια πτυχιακη...πρεπει να σκεφτουμε κατι ως ιδεα σε ενα απο τα θεματα που "καλυπτει" ο καθε ΣΕΠ, να στειλουμε mail στον ΣΕΠ με την ιδεα μας, και μετα απο συζητησεις, αφου καταληξουμε στο τελικο θεμα και παρουμε το ΟΚ απο τον ΣΕΠ να αποστειλουμε το σχετικο εγγραφο?


Ευχαριστω!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 13, 2013 4:41 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
wandered ναι έτσι είναι η διαδικασία στο περίπου. Βέβαια μπορείς απλά να πεις σε έναν ΣΕΠ ποια θεματική ενότητα από αυτές που προτείνει σου αρέσει και να συζητήσετε μαζί για να καταλήξετε στο πιθανό θέμα.

Όσο για μένα τελικά δεν κατάφερα να δηλώσω ΔΕ, μιας και δεν παρακολουθώ την τελευταία ενότητα φέτος. Άρα δυστυχώς έχω ακόμα 1,5 χρόνο μεταπτυχιακού μπροστά μου (χωρίς να υπολογίζω την τρέχουσα χρονιά που τελειώνει σε 2,5 μήνες περίπου). Απλά θα προχωρώ την διπλωματική, στοχεύοντας στο να την έχω έτοιμη μέσα στην επόμενη χρονιά και να φτάσει σε ένα υψηλό επίπεδο, ώστε να δημοσιεύσουμε κιόλας.

Για να ξέρετε και οι υπόλοιποι, ο κανονισμός για το τμήμα μας ακόμα δεν άλλαξε (λόγω δυσκολίας του μεταπτυχιακού!!!), επομένως δεν ισχύει το οτι μπορεί κανείς να πάρει ΔΕ +ΘΕ ταυτόχρονα ή παραπάνω από 2 ΘΕ σε ένα έτος. Σε άλλα προγράμματα άλλαξε αλλά θα αφορά τους νέους σπουδαστές που θα ξεκινήσουν από Σεπτέμβρη!

Καλή επιτυχία σε όσους δηλώσουν και μιας και εγώ συνεχίζω την εκπόνηση της διπλωματικής κανονικά, θα μιλάμε για οτιδήποτε χρειαστεί!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 54 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009