Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 5:14 pm

2012-2013 / 4η ΓΕ - Θέμα 1ο

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 25, 2013 9:28 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Το σενάριο χρήσης που αποδέχθηκε ο ΣΕΠ είναι το εξής:

ΕΝΑΣ χρήστης χρησιμοποιεί την εφαρμογή.
Αυτός καταχωρεί διαφορετικές τοποθεσίες και ο ίδιος αναζητεί χρήστη στο Γ
και την απόσταση των 2 χρηστών στο Δ.

Είναι προφανές ότι η απάντηση που έδωσε στο forum στο Ερώτημα του Θανάση απαιτεί από μας κάποιες αλλαγές στην υλοποίηση.
Προσωπικά, αν και δεν πιστεύω ότι προσφέρει κάποια καλύτερη λειτουργία στην εφαρμογή, θα προσθέσω το πεδίο username επειδή έχω λίγο χρόνο να το παλέψω.

Ξέχασα να αναφέρω ότι ζητήθηκαν 3 μέρες παράταση στην παράδοση της εργασίας. :D
Εφόσον εγκριθεί θα μας ανακοινωθεί.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 02, 2013 1:00 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Τελικά, μετά την παράταση που δόθηκε, «ενέδωσα» και εγώ στις υποταγές των διευκρινίσεων – συμπεριέλαβα και user name στο ερώτημα Α, δεδομένου ότι στο Γ, όπως είναι διατυπωμένη η εκφώνηση, μάλλον υπονοεί ότι η επιλογή του χρήστη γίνεται με κάτι άλλο (πχ user name) αφού μετά την επιλογή πρέπει να εμφανιστεί το ονοματεπώνυμο

Έχοντας σχεδόν τελειώσει ετοιμάζομαι για το γράψιμο. Οι υπόλοιποι πως πάτε. Δεν βλέπω συμμετοχή στο forum και αυτό μόνο πολύ καλό ή πολύ κακό μπορεί να είναι. :)


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 02, 2013 5:57 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Εγώ τελείωσα με το πρώτο θέμα, αφού μου έφαγε αρκετό χρόνο και έχω αρχίσει να διαβάζω/παλεύω με το android, το οποίο μου φαίνεται ότι θα βγει πιο εύκολα (τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω :) )


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 02, 2013 8:29 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Χθές έκανα τελευταίες αλλαγές στο 1ο Θέμα, πήρα screendumps και ξεκίνησα το γράψιμο.

Σήμερα δε βρήκα ακόμα χρόνο να γράψω κάτι.
:)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 03, 2013 8:20 pm   

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 21, 2010 5:02 pm
Δημοσ.: 77
Τοποθεσια: Αθήνα
Επειδη ελειπα και στις ΟΣΣ....γραψιμο για ΠΟΙΟ πραγμα? Αφου ολη η ΓΕ4 ειναι κωδικας;o

Δεν εχω κανει ακομα πρακτικα τιποτα...εχω προβληματα με το Eclipse και το Android και στο πρωτο θεμα παλι εχω προβληματα...ουτε τα παραδειγματα της ιστοσελιδας δεν μπορω να τρεξω. ( Τοσο το php οσο και τον html κωδικα στο ιδιο αρχειοα δεν τους εχετε?). Αλλα νταξ χρονος υπαρχει :?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 28, 2013 4:15 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Όπως θα είδατε πριν 1-2 μέρες ανακοινώθηκαν, τελικά, οι βαθμοί της 4ης εργασίας. Έχοντας πάρει το πολυπόθητο 10αρι, δεν μπορώ επισήμως να παραπονεθώ, αλλά δεν μπορώ να μην αναφέρω ότι μου κόπηκαν 10 μονάδες για αδιευκρίνιστους λόγους – χωρίς παρατηρήσεις ή κάτι τέτοιο. Ας είναι. Μία εργασία μένει ακόμη, ελπίζω και εκεί να αποσπάσω ένα ακόμη 10αρι, παρά τους χαμηλούς βαθμούς των πρώτων 2 εργασιών, και τέλος.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 28, 2013 4:23 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Μια από τα ίδια και για μένα: μου έκοψε 5 μονάδες από την εμφάνιση της τοποθεσίας χωρίς εξήγηση και ενώ αυτή δουλεύει σωστά (κατά τη γνώμη μου).

Λόγω των bonus το πήρα το δεκάρι.

Άντε και στην 5η με το καλό.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 28, 2013 4:28 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
galatisp έγραψε:
Μια από τα ίδια και για μένα: μου έκοψε 5 μονάδες από την εμφάνιση της τοποθεσίας χωρίς εξήγηση και ενώ αυτή δουλεύει σωστά (κατά τη γνώμη μου).

Λόγω των bonus το πήρα το δεκάρι.

Άντε και στην 5η με το καλό.

Το ότι δουλεύει σωστά, και για την δική μου εργασία, δεν το συζητώ. Θα μπορούσα να δεχθώ κόψιμο 10 μονάδων ακόμη και για αισθητικούς λόγους – τουλάχιστον για την δική μου εργασία. Ας υπήρχε όμως μία σημείωση που να το λέει.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 28, 2013 5:24 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
galatisp έγραψε:
Μια από τα ίδια και για μένα: μου έκοψε 5 μονάδες από την εμφάνιση της τοποθεσίας χωρίς εξήγηση και ενώ αυτή δουλεύει σωστά (κατά τη γνώμη μου)


Και εγώ μία από τα ίδια αλλά για την εμφάνιση της απόστασης μεταξύ των χρηστών. Έστειλα e-mail στον ΣΕΠ και φάνηκε πρόθυμος να διορθώσει όποια αδικία στην βαθμολόγηση της τελευταίας εργασίας (ο βαθμός μου ήταν 9). Για να δούμε...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 28, 2013 5:28 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Περίεργη σύμπτωση. Και εμένα στην απόσταση κόπηκαν οι 10 μονάδες. Απλά δεν σκέφτηκα να του ζητήσω τον λόγο, δεδομένου ότι με το bonus, το πήρα το 10αρι.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 20 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009