Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 8:36 am

2012-13 / 3η ΓΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 23, 2013 4:27 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Πολύ ενδιαφέρουσες οι παρατηρήσεις σου Ανδρέα, δεν είχε τύχει να το προσέξω ο ίδιος. Αμφιβάλλω όμως αν ο ΣΕΠ το γνωρίζει αυτό ή έκανε τον κόπο να ψάξει τη σημαίνει accelerometer για Android πριν ζητήσει κάτι τέτοιο σε άσκηση. Θα περίμενα όμως να το έχει κάνει και σίγουρα θα περίμενα οι ενδεικτικές του λύσεις να το είχαν υλοποιημένο.

Αν τώρα γυρίσει και πει "ναι έχετε δίκιο είναι λίγο περίεργο να υλοποιηθεί με accelerometer, θα δεχθώ και τις άλλες υλοποιήσεις πλήρως σωστές" πάω πάσο. Θα το κάνει όμως;

Θα δούμε... :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 27, 2013 2:17 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Όπως θα έχετε όλοι διαπιστώσει, μετά από σχεδόν 2 μήνες βαθμολογήθηκαν οι εργασίες μας.

Ένα σημείο που μου έγινε παρατήρηση και κόπηκαν λίγες μονάδες, ήταν ο χρόνος που δίνω στην εφαρμογή μου για τον εντοπισμό της θέσης του χρήστη. Με το σκεπτικό ότι έχουμε να κάνουμε με μία συσκευή η οποία, εκ των πραγμάτων, θα πρέπει να έχει ενεργοποιημένο το GPS, η θα κάνει μία κλίση το Internet, θεώρησα ότι τα 5 sec είναι ικανός χρόνος – αλλά ο ΣΕΠ δεν φάνηκε να συμφωνεί.

Θα ήθελα, αν θυμάστε, να μου πείτε τι χρόνο δώσατε στην δική σας εργασία. Όχι ότι έχει ιδιαίτερη σημασία, αλλά έτσι από περιέργεια.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 28, 2013 11:07 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Ανδρέα εγώ δεν έχω κανένα περιορισμό χρόνου. Άλλωστε ο εντοπισμός θέσης γίνεται από τον browser χωρίς χρήση GPS. Όταν μου δώσει απάντηση ο browser το δείχνω. Παρόλα αυτά μου κόπηκαν 2 μονάδες στις 10 για άγνωστο λόγο αφού δεν υπήρχε κανένα σχόλιο εκεί. Ζήτησα να μου εξηγήσει τον λόγο καθώς και να γίνει πιο συγκεκριμένος στις υπόλοιπες μονάδες που μου έκοψε με σχόλια του στυλ "Δεν λειτουργεί ολοκληρωμένα". Πες βρε καλέ μου κύριε τι δεν λειτουργεί ολοκληρωμένα. Τι βαρεμάρα είναι αυτή δηλαδή; Και μάλιστα ακόμα περισσότερο όταν τα τέσταρα σε Chrome και default browser του Android χωρίς κανένα πρόβλημα, ακριβώς σε αυτά που λέει ότι τα τέσταρε ο ίδιος.

Πραγματικά δεν μπορώ να το καταλάβω, 2 μήνες να διορθωθούν οι ασκήσεις και παίρνουμε τέτοια λιτά σχόλια μόνο σε μία προγραμματιστική άσκηση; Τι να πω...

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 28, 2013 11:35 am   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Και εγώ είχα κάποια σχόλια όπως το: "Το transition φαίνεται να έχει πρόβλημα."
Υποθέτω ότι ο έλεγχος έγινε με τον default browser.

Στο geolocation είχα βάλει 20 secs timeout.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009