Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 7:20 am

2012-13 / 1η ΓΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Νοέμ 25, 2012 8:45 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Μόλις έστειλα την εργασία.

Καλά αποτελέσματα σε όλους και καλή συνέχεια.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 9:43 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Θα το σχολιάσω, γιατί δεν το περίμενα με τίποτα και γιατί τελικά καλώς γκρίνιαζα εξαρχής γι' αυτό: διάβασα τη διορθωμένη ΓΕ1 μου και με μεγάλη μου έκπληξη είδα πως έχουν κοπεί μονάδες γιατί δεν τήρησα το όριο των λέξεων!
Δεν είναι πολλές, αλλά λίγο από'δω, λίγο από'κει, μαζεύονται. Δεν ξέρω αν συνέβη σε κανέναν άλλο το ίδιο, αλλά γενικά ξαναζώ στιγμές δημοτικού και δε θέλω να χαρακτηρίσω πώς μου φαίνεται όλο αυτό...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 10:30 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ακριβώς το ίδιο συνέβη και στη δική μου εργασία.
Προσωπικά μου συμβαίνει πρώτη φορά να μου κόβουν μονάδες σε κατά τα άλλα σωστή απάντηση
επειδή ξεπέρασα το όριο των λέξεων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 10:37 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Επειδή το έψαξα λίγο παραπάνω, κάνοντας σύγκριση των δικών μου -σωστών απαντήσεων από τις οποίες έχασα μονάδες λόγω λέξεων- και των ενδεικτικών απαντήσεων, σε πολλές από αυτές ήταν ο ίδιος ή σχεδόν ο ίδιος αριθμός λέξεων στη μία και στην άλλη περίπτωση...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 11:47 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Σε εμένα κόπηκε μισή μονάδα για αυτόν τον λόγο, στην δική μου περίπτωση δικαίως πιστεύω γιατί το παράκανα (σε μερικές απαντήσεις έφτασα στον διπλάσιο από τον ενδεικτικό αριθμό λέξεων)


Τελευταία επεξεργασία απο nby την Κυρ Ιαν 20, 2013 11:52 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 20, 2013 11:52 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Εγώ πάλι, όπως ανέφερα ήδη, σε μία μόνο περίπτωση είχα ξεφύγει τόσο πολύ (αλλά μιλάμε για ένα θέμα με 5 υποερωτήματα, το καθένα από τα οποία ήθελε μια κάποια ανάλυση. Ίσως δηλαδή και οι 500 λέξεις που δίνονταν ως όριο να ήταν λίγες...), στις υπόλοιπες κινήθηκα περίπου στα όρια των ενδεικτικών απαντήσεων. Και τελοσπάντων, τι όριο λέξεων ρε παιδιά; Πάνω σ' αυτό δηλαδή συμφωνείτε; Το βρίσκετε λογικό;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 21, 2013 9:49 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Εμένα δεν μου κόπηκαν μόνο μονάδες γιατί ξεπέρασα το όριο των λέξεων, αλλά και μονάδες γιατί σε κάποια θέματα θα μπορούσα / έπρεπε να αναφέρω περισσότερες λεπτομέρειες. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι σωστό ή όχι αυτό, αλλά εγώ το έχω ξαναζήσει και μάλιστα με κόψιμο περισσότερων μονάδων.

Προσωπικά πάντως το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι "στριμώχτηκα" το Σαββατοκύριακο να τελειώσω την 2η εργασία, μήπως και καταφέρω να κατέβω στην 3η ΟΣΣ, δεδομένου ότι δεν έχω έρθει σε καμία φέτος. Φυσικά κινήθηκα όπως και στη πρώτη εργασία, και τώρα θα πρέπει να τα ξαναδώ όλα από την αρχή. Δεν ξέρω αν θα έχω τον χρόνο και το κουράγια να το κάνω, και αν ναι, αν θα καταφέρω να κατέβω για την ΟΣΣ.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 21, 2013 2:15 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Ανδρέα, παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ, καθώς για άλλους λόγους έκανα τη δεύτερη εργασία αρκετά πιεστικά, μη έχοντας κάποιο feedback και από την πρώτη τι να προσέξω -κανείς μας άλλωστε- οπότε τώρα δεν έχω ειλικρινά καθόλου χρόνο να διαθέσω σε τέτοιου είδους editing. Μάλιστα, για το λόγο αυτό (και μερικούς ακόμα) έστειλα και ένα mail στο ΣΕΠ, που εξηγώ μεταξύ άλλων και αυτό.
Εγώ έχω κλείσει τα εισητήρια πολύ καιρό τώρα, οπότε θα πάω, ακόμα κι αν πραγματικά αυτό μου στοιχίζει πολύ από άποψης χρόνου. Αυτό που θα σου πρότεινα και που σκοπεύω να κάνω κι εγώ, είναι να μην ασχοληθείς άλλο με τη 2η ΓΕ, να έρθεις στη συνάντηση και να κάνουμε ίσως μια κουβέντα με το ΣΕΠ και από κοντά για το συγκεκριμένο θέμα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 21, 2013 2:36 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Wazka έγραψε:
Ανδρέα, παρόμοιο πρόβλημα αντιμετωπίζω κι εγώ, καθώς για άλλους λόγους έκανα τη δεύτερη εργασία αρκετά πιεστικά, μη έχοντας κάποιο feedback και από την πρώτη τι να προσέξω -κανείς μας άλλωστε- οπότε τώρα δεν έχω ειλικρινά καθόλου χρόνο να διαθέσω σε τέτοιου είδους editing. Μάλιστα, για το λόγο αυτό (και μερικούς ακόμα) έστειλα και ένα mail στο ΣΕΠ, που εξηγώ μεταξύ άλλων και αυτό.
Εγώ έχω κλείσει τα εισητήρια πολύ καιρό τώρα, οπότε θα πάω, ακόμα κι αν πραγματικά αυτό μου στοιχίζει πολύ από άποψης χρόνου. Αυτό που θα σου πρότεινα και που σκοπεύω να κάνω κι εγώ, είναι να μην ασχοληθείς άλλο με τη 2η ΓΕ, να έρθεις στη συνάντηση και να κάνουμε ίσως μια κουβέντα με το ΣΕΠ και από κοντά για το συγκεκριμένο θέμα.

Βάσω, ειλικρινά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο να ανοίξουμε μία τέτοια συζήτηση. Πολύ φοβάμαι ότι, όπως και στο παρελθόν, θα οδηγήσει σε ατέρμονες αντιπαραθέσεις και θα χαθεί όλος ο χρόνος χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 21, 2013 2:51 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Κι εγώ έτσι σκέφτηκα αρχικά, γι' αυτό και έστειλα το mail. Ωστόσο, επειδή θα αναφερθούμε σίγουρα σε θέματα των εργασιών (ή ίσως μόνο της ΓΕ2), θεωρώ ότι μπορούμε να αναφέρουμε τουλάχιστον (για να μην ανοίξει και κάποια μεγάλη συζήτηση και χαθεί χρόνος) ότι κάποιοι από μας είχαν ήδη ολοκληρώσει τη συγγραφή της ΓΕ2 πριν λάβουμε τις διορθωμένες ΓΕ1 και πως δυστυχώς δεν υπάρχει χρόνος για να γίνει πέρασμα δεύτερη και τρίτη φορά για το θέμα των λέξεων...


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009