Ημερομηνία Πέμ Μάιος 09, 2024 10:41 pm

2012-13 / 1η ΓΕ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2013 11:31 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα και από εμένα, εγώ κρατιόμουν να μην εκφραστώ μετά το 6,5 που μου ήρθε στην 1η εργασία αλλά μετά τα μηνύματα σας δεν μπορώ. Δεν είχα δώσει ιδιαίτερη σημασία στις ενδεικτικές αλλά μετά το βαθμό μου ομολογώ ότι ενοχλήθηκα κάπως και τις ξεψάχνισα, όχι για το 6,5 αλλά για να δω πόσο μακρυά είμαι από το "ενδεικτικό". Τα σημεία που εγώ θέλω να σημειώσω στον καθηγητή (και όχι δεν του έστειλα email) είναι:

- Οι ενδεικτικές απαντήσεις είναι αυτούσια η εργασία του Παναγιώτη; (έχει ξεμείνει το όνομα του στην πρώτη σελίδα)
- Θεωρεί τελικά φυσιολογική τη αξία 12 μονάδων για 3 σελίδες πίνακα με πληροφορίες ασύρματων δικτύων;
- Αν εξαιρέσουμε 2 ερωτήματα (όχι ασκήσεις, ερωτήματα ασκήσεων) σε όλα τα άλλα οι ενδεικτικές απαντήσεις είναι πάνω από το όριο των λέξεων. Υπάρχουν περιπτώσεις με 50-100 λέξεις παραπάνω αλλά και περιπτώσεις με διπλάσιο αριθμό λέξεων από το όριο. Στο μοναδικό ερώτημα που έχασα 1/100 γιατί ξεπέρασα το όριο των λέξεων είχα μόλις 10 λέξεις περισσότερες από την ενδεικτική απάντηση...
- Είναι αρκετός σχολιασμός σε ερώτημα 25 μονάδων που πήρα 15 σωστές μονάδες το "Αρκετές από τις απαντήσεις που έδωσες δεν είναι ολοκληρωμένες."; Τι συμπέρασμα να βγάλω από αυτό δηλαδή; Ποιες απαντήσεις και τι τους λείπει;

Γενικά θα ξαναπώ κάτι που έχω αναφέρει παλιότερα. Ξεκινήσαμε με τις καλύτερες διαθέσεις μετά την πρώτη ΟΣΣ και όσο πάει απογοητεύομαι περισσότερο από την συγκεκριμένη ΘΕ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2013 11:47 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Αν και υποπτεύομαι ότι «τζάμπα» θα κατέβω στην ΟΣΣ της Κυριακής, δεδομένων των θεμάτων προς συζήτηση που βλέπω να συσσωρεύονται, θα ήθελα να κάνω ένα, και μόνον ένα, σχόλιο σ’ αυτά που έγραψε ο Θοδωρής: Το γεγονός ότι επιλέχτηκε ολόκληρη ή μέρος της εργασίας του Παναγιώτη, του κάθε Παναγιώτη, ως ενδεικτική δεν νομίζω ότι είναι κακό ή άξιο να γίνει θέμα.

Για τα υπόλοιπα …. No Comments.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2013 8:24 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Κάποια κομμάτια από την ενδεικτική λύση είναι από τη δική μου εργασία, όπως φαντάζομαι ότι ισχύει και για άλλους.
Αν θυμάστε το ίδιο έγινε πέρισυ και στη ΣΔΥ 60.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 22, 2013 9:05 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
andreas έγραψε:
Αν και υποπτεύομαι ότι «τζάμπα» θα κατέβω στην ΟΣΣ της Κυριακής, δεδομένων των θεμάτων προς συζήτηση που βλέπω να συσσωρεύονται, θα ήθελα να κάνω ένα, και μόνον ένα, σχόλιο σ’ αυτά που έγραψε ο Θοδωρής: Το γεγονός ότι επιλέχτηκε ολόκληρη ή μέρος της εργασίας του Παναγιώτη, του κάθε Παναγιώτη, ως ενδεικτική δεν νομίζω ότι είναι κακό ή άξιο να γίνει θέμα.

Για τα υπόλοιπα …. No Comments.

Ίσως το ύφος μου παρεξηγήθηκε. Προφανώς και μπράβο στον Παναγιώτη που είχε απαντήσεις στις ενδεικτικές. Το θέμα μου είναι ότι όταν μας δώθηκαν οι εκφωνήσεις περίμενα πως ο καθηγητής είχε κάποιες λύσεις έτοιμες για να ξέρει πόσες λέξεις απαιτούνται για την πλήρη απάντηση κάτι που προφανώς δεν ισχύει. Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε όμως αν όσοι έχουν μέρος των ασκήσεων τους στις ενδεικτικές και ξεπέρασαν το όριο των λέξεων, αν είχαν και μείωση του βαθμού τους. Μόνο σε εμένα θα κάνει εντύπωση οι ενδεικτικές ασκήσεις να μην παίρνουν το άριστα 100; :mrgreen:

Να είσαι σίγουρος πάντως Ανδρέα ότι δεν σκοπεύω να το κάνω όσο θέμα όσο μπορεί να υπέθεσες από το μήνυμα μου, θα μπορούσε κάλλιστα να αναφέρω τους προβληματισμούς μου στο διάλειμμα.

Ελπίζω τέλος να μην παρεξηγήθηκα στο θέμα της βαθμολογίας, είναι από τα τελευταία που με ενδιαφέρουν. Μου αρκεί να έχω δικαίωμα να δώσω εξετάσεις στο τέλος.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 44 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009