Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 2:52 am

2012-2013 / ΤΜΗΜΑΤΑ, ΟΣΣ, ΣΕΠ, ΥΛΙΚΟ ΜΕΛΕΤΗΣ etc

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 51 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 11:50 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Αν δεν κάνω λάθος στο email του ο ΣΕΠ είχε πει ότι η εργασία θα ανακοινωνόταν πριν τις 5 του Νοέμβρη. Είναι 6 του μήνα και ακόμα δεν βλέπω να έχει ανακοινωθεί κάτι. Έχω χάσει εγώ κάτι προσωπικά ή ισχύει για όλους;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 12:44 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ούτε εγώ έχω κάποια ενημέρωση.
Αυτό που ξέρω είναι ότι η 1η ΓΕ έπρεπε να είχε ήδη ανακοινωθεί για να έχουμε 3 εβδομάδες καιρό μέχρι
την καταληκτική ημερομηνία σύμφωνα με το ενημερωμένο Χρονοδιάγραμμα Μελέτης.

Λέτε να στείλουμε mail στον ΣΕΠ?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 4:47 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Εγώ έχω στείλει e-mail στον ΣΕΠ από προχθές όπου του ζητάω να ανεβάσει ή να δώσει link για τα άρθρα του χρονοδιαγράμματος, αλλά δεν έχω πάρει ακόμα απάντηση. Αν δεν βγει και σήμερα η εργασία σκέφτομαι να στείλω νέο e-mail ή να θέσω ερώτημα στο επίσημο forum. Θα πρέπει να ζητήσουμε και επιπλέον παράταση γιατί ο κανονισμός σπουδών προβλέπει το διάστημα των 3 εβδομάδων. Πάντως, λυπάμαι που το λέω, αλλά δεν έχουμε αρχίσει καλά...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 6:28 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Αφού συμφωνήσω με τα όσα έχουν γραφεί παραπάνω, τα οποία μάλιστα θεωρώ και λίγα κοντά στην κατάσταση που βιώνουμε φέτος, συμπληρωματικά να πω ότι έχω στείλει δύο φορές e-mail στον ΣΕΠ ζητώντας βιβλιογραφικές προτάσεις – η τελευταία ήταν πριν τουλάχιστον 10 μέρες – και δεν έχω πάρει καμία απάντηση. Αντιλαμβάνομαι ότι πολλοί ΣΕΠ, και καθηγητές γενικότερα, αποφεύγουν να δίνουν βιβλιογραφικές προτάσεις μην τυχόν και θεωρηθούν ως προώθηση βιβλίων, αλλά τουλάχιστον το ξεκαθαρίζουν. Εγώ απλά δεν έλαβα κανενός είδους απάντηση.

Τέλος, θεωρώ τουλάχιστον απογοητευτικό το γεγονός ότι έχουμε ήδη μπει στον Νοέμβριο και δεν «ξέρουμε τι μας γίνεται». Ίσως είναι κάτι η μείωση των εργασιών στις 5, αλλά αυτό, κατά τη γνώμη μου, δεν είναι ικανό να «χρυσώσει το χάπι». Από την άλλη, πιστεύω ότι ο ΣΕΠ προσπαθεί να βελτιώσει τα κακώς κείμενα (από πέρσι) αλλά ο χρόνος ανταπόκρισης και υιοθέτησης των αλλαγών, από πλευράς ΕΑΠ, δεν παύει να είναι ο γνωστός απαράδεκτος-απογοητευτικός.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 6:58 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Αν συνεχιστεί πάντως αυτή η κατάσταση πιστεύω ότι θα πρέπει να τεθούν ορισμένα θέματα στην επόμενη ΟΣΣ. Και συμπληρωματικά, εγώ προσωπικά και λόγω της περσινής κακής εμπειρίας με την ΣΔΥ51 (όσοι την είχαν πάρει πέρσι ξέρουν τι εννοώ) είμαι αποφασισμένος να κάνω παράπονα με τον "επίσημο τρόπο" αν η κατάσταση γίνει απαράδεκτη, πριν φτάσουμε στις εξετάσεις. Δεν μπορεί να είμαστε εμείς συνεπείς στο ακέραιο, ενώ κάποιοι από την πλευρά του ΕΑΠ να μην είναι συνεπείς στις υποχρεώσεις που ο κανονισμός σπουδών ξεκάθαρα αναφέρει. Ελπίζω πάντως να μην χρειαστεί να γίνει κάτι τέτοιο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 06, 2012 8:53 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Εγώ πάντως έστειλα ήδη ένα μήνυμα στο επίσημο forum ζητώντας να ενημερωθούμε για την ημερομηνία της ανακοίνωσης της 1ης ΓΕ.

Δε ξέρω ποιά είναι η αιτία της καθυστέρησης, αν έχει να κάνει με τον ΣΕΠ ή το ΕΑΠ, αλλά νομίζω ότι πρέπει να ενημερωθούμε ούτως ή άλλως.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 26, 2012 11:17 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Έχοντας στείλει την 1η εργασία κοιτάζω το χρονοδιάγραμμα μελέτης και παρατηρώ ότι υπάρχουν αρκετά άρθρα. Έχουν αναρτηθεί κάπου; Ξέρουμε κάτι γι’ αυτά;


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Νοέμ 26, 2012 12:22 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
andreas έγραψε:
Έχοντας στείλει την 1η εργασία κοιτάζω το χρονοδιάγραμμα μελέτης και παρατηρώ ότι υπάρχουν αρκετά άρθρα. Έχουν αναρτηθεί κάπου; Ξέρουμε κάτι γι’ αυτά;


Σε παλιότερη ερώτηση που είχα κάνει, ο ΣΕΠ απάντησε ότι θα ανέβουν νωρίτερα:

http://class.eap.gr/LotusQuickr/sdy61/P ... enDocument

Ακόμα βέβαια δεν έχουν ανέβει...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 03, 2013 4:34 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Καλή χρονιά σε όλους. Τελικά η Θ.Ε. συνεχίζει μια από τα ίδια δυστυχώς, παρόλες τις διαβεβαιώσεις για το αντίθετο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 03, 2013 4:47 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
nby έγραψε:
Καλή χρονιά σε όλους. Τελικά η Θ.Ε. συνεχίζει μια από τα ίδια δυστυχώς, παρόλες τις διαβεβαιώσεις για το αντίθετο.

Κατ’ αρχήν καλή χρονιά σε όλους και από εμένα.

Δεν ξέρω αν ήσουν στην ΟΣΣ και γνωρίζεις κάτι παραπάνω, αλλά σε ένα mail του ο ΣΕΠ έκανε λόγο για κάποια οικογενειακά προβλήματα – υποθέτω υγείας από τα όσα λίγο μπόρεσα να μάθω, δεδομένου ότι δεν κατάφερα να παρευρεθώ σε καμία ΟΣΣ φέτος.

Ας τα σεβαστούμε και ας κάνουμε λίγη υπομονή ακόμη. Έχω περάσει τέτοιες καταστάσεις, πριν λίγα χρόνια, και, πίστεψέ με, είναι ιδιαίτερα δύσκολες. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι έχουμε ξεφύγει πολύ από το χρονοδιάγραμμα. Ίσως πρέπει να μας χαριστεί άλλη μία Γραπτή εργασία. Απ’ ότι ξέρω, ο κανονισμός προβλέπει minimum 4.

Σε κάθε περίπτωση, εγώ τουλάχιστον, έχω παρακάμψει τα άρθρα των εβδομάδων 14-16, τα οποία δεν έχουν ανακοινωθεί, και μελετώ το επόμενο βιβλίο – Beginning Smartphone Web Development – για να μην χάνω χρόνο τώρα που μπορώ να τον διαθέσω στο διάβασμα, γιατί με την δουλειά (μου) ποτέ δεν ξέρεις τι σε περιμένει την επόμενη μέρα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 51 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009