Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 1:49 am

Δήλωση της Θ.Ε. ΣΔΥ 60 για το ακαδ. έτος 2013-14

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 11 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 08, 2013 8:20 am   

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 07, 2013 10:18 pm
Δημοσ.: 6
Τοποθεσια: ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Γεια σας,

Αν και φοιτητής στο ΣΔΥ από πέρισυ, γράφω πρώτη φορά στο παρόν forum....

Αναρωτιόμουν λοιπόν, για όσους τελείωσαν επιτυχώς με τις Θ.Ε. ΣΔΥ50 ή/και ΣΔΥ51, πόσοι προτίθεστε να δηλώσετε τη ΣΔΥ60 για το ακαδ. έτος 2013-2014;

Πιο πολύ μ' ενδιαφέρει αν συμπληρώνονται αρκετά άτομα για το τμήμα της Θεσσαλονίκης... Αλήθεια, ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός ατόμων για να δημιουργηθεί τμήμα; 10 άτομα;

Εγώ δήλωσα ήδη τη ΣΔΥ60 (και μόνο αυτή) και μένω Θεσσαλονίκη, οπότε αναζητούνται άλλα 9 (;) άτομα.

Παναγιώτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 6:51 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Το μόνο που μπορώ να σου πω με σιγουριά είναι ότι απαιτούνται 10 άτομα για την δημιουργία τμήματος. Εκτιμώ όμως ότι θα συμπληρωθούν και θα γίνει το τμήμα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 8:34 am   

Εγγραφη: Παρ Απρ 05, 2013 9:49 pm
Δημοσ.: 14
Εγώ ξέρω 6 άτομα που θα είναι στην ΣΔΥ 60 και μαζί με εσένα γινόμαστε 7 επομένως είναι πολύ πιθανό να έχει τμήμα στην Θεσσαλονίκη
Αν και φοβάμαι πως ο κ. Νικοπολιτίδης θέρισε στην 50 και αυτό με φοβίζει για την δημιουργία τμήματος θα δούμε το Σεπτέμβριο


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 11:57 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
x-man έγραψε:
Εγώ ξέρω 6 άτομα που θα είναι στην ΣΔΥ 60 και μαζί με εσένα γινόμαστε 7 επομένως είναι πολύ πιθανό να έχει τμήμα στην Θεσσαλονίκη
Αν και φοβάμαι πως ο κ. Νικοπολιτίδης θέρισε στην 50 και αυτό με φοβίζει για την δημιουργία τμήματος θα δούμε το Σεπτέμβριο

Αν ως 7ο μετράς εμένα, διέγραψε με. Ευτυχώς έχω τελειώσει με τις ΘΕ, δυστυχώς όμως, με εξαίρεση την ΣΔΥ-50, τις έκανα όλες στην Αθήνα.

Με την ευκαιρία να θυμίσω ότι έχω πολλές φορές ζητήσει από όλους να συμπληρώσουν την τοποθεσία στο προφίλ τους προκειμένου να μπορούν να γίνονται τέτοιου είδους συγκρίσεις, εκτιμήσεις και υπολογισμοί, αλλά δεν βλέπω να «συγκινούνται» πολλοί.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 1:35 pm   

Εγγραφη: Παρ Απρ 05, 2013 9:49 pm
Δημοσ.: 14
Δεν αναφέρομαι σε εσένα ως 7ο αλλά στον pdimou ο οποίος και ρώτησε αν θα γίνει τμήμα στην Θεσσαλονίκη
αυτό με την τοποθεσία δεν νομίζω ότι έχει και ιδιαίτερη σημασία αφού δεν εξυπηρετεί σε κάτι εξάλλου το γεγονός ότι το forum δεν χρησιμοποιείται από όλους δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα.


andreas έγραψε:
x-man έγραψε:
Εγώ ξέρω 6 άτομα που θα είναι στην ΣΔΥ 60 και μαζί με εσένα γινόμαστε 7 επομένως είναι πολύ πιθανό να έχει τμήμα στην Θεσσαλονίκη
Αν και φοβάμαι πως ο κ. Νικοπολιτίδης θέρισε στην 50 και αυτό με φοβίζει για την δημιουργία τμήματος θα δούμε το Σεπτέμβριο

Αν ως 7ο μετράς εμένα, διέγραψε με. Ευτυχώς έχω τελειώσει με τις ΘΕ, δυστυχώς όμως, με εξαίρεση την ΣΔΥ-50, τις έκανα όλες στην Αθήνα.

Με την ευκαιρία να θυμίσω ότι έχω πολλές φορές ζητήσει από όλους να συμπληρώσουν την τοποθεσία στο προφίλ τους προκειμένου να μπορούν να γίνονται τέτοιου είδους συγκρίσεις, εκτιμήσεις και υπολογισμοί, αλλά δεν βλέπω να «συγκινούνται» πολλοί.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 3:29 pm   

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 07, 2013 10:18 pm
Δημοσ.: 6
Τοποθεσια: ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
Πάντως, αν σκεφτεί κανείς ότι στη ΣΔΥ51 του τμήματος της Θεσσαλονίκης δώσαμε 15 άτομα εξετάσεις και περάσαν από την πρώτη εξέταση οι 14, τότε αυτό θεωρώ ότι είναι μία καλή ένδειξη ότι τελικά θα είμαστε τουλάχιστον 10 στο τμήμα της ΣΔΥ60 στη Θεσσαλονίκη. Θα δούμε...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 7:31 pm   

Εγγραφη: Σάβ Ιούλ 06, 2013 8:40 am
Δημοσ.: 2
Καλησπέρα! Το πρώτο μου post και να κάνω και εγώ μια ερώτηση (κυρίως στα παλαιότερα έτη)
Πέρασα τον Ιούνιο τη ΣΔΥ50 κ σκεφτόμουν τη νέα χρονιά να δηλώσω 2 ενότητες τη ΣΔΥ51 και τη ΣΔΥ60 (το αν θα τα καταφέρω είναι άλλο θέμα). Η ερώτηση είναι αν υπάρχει μέριμνα οι ΟΣΣ των 2 ενοτήτων να πέφτουν τα ίδια ΣΚ (πολύ σημαντικό γιατί μένω στην επαρχία). Παρακαλώ αν κάποιος φοιτητής μεγαλύτερου έτους θυμάται, ας απαντήσει...
Όσο για την προηγούμενη συζήτηση βγαίνω λίγο off topic γιατί αν τελικά δηλώσω και τη ΣΔΥ60, θα είμαι στο τμήμα της Αθήνας.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 09, 2013 9:19 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
msl έγραψε:
...
Η ερώτηση είναι αν υπάρχει μέριμνα οι ΟΣΣ των 2 ενοτήτων να πέφτουν τα ίδια ΣΚ (πολύ σημαντικό γιατί μένω στην επαρχία).
...

The short answer is: Όχι, δεν υπάρχει τέτοια μέριμνα.

The long answer is: Μία χρονιά, σε ένα τμήμα των τεσσάρων ατόμων, εκ των οποίων τα δύο ήμασταν από βόρεια Ελλάδα και το τμήμα είχε γίνει στην Αθήνα, και μετά από γραπτό μας αίτημα αυτό συνέβη. Την προηγούμενη όμως χρονιά, έτυχε Σαββατοκύριακο που είχαμε το Σάββατο μία θεματική στην Θεσσαλονίκη και την Κυριακή άλλη θεματική στην Αθήνα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 10, 2013 9:24 pm   

Εγγραφη: Σάβ Ιούλ 06, 2013 8:40 am
Δημοσ.: 2
Ωραιότατα!! Με βλέπω πάλι για μια ενότητα...
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση!!
Δημιουργούνται τμήματα 4 ατόμων?? :?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 11, 2013 6:05 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Συμφωνώ με τον Αντρέα.

Μετά από επικοινωνία με τη Γραμματεία του Τμήματος, το προηγούμενο ακαδ. έτος (2011-2012), που είχα πάρει 2 ενότητες (51 και 60), με ενημέρωσαν ότι προσπαθούν να συνδυάζουν τις ΟΣΣ των 50 - 51 και ξεχωριστά των 60 -61, αλλά και αυτό εφόσον είναι εφικτό.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 11 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009