Το θέμα κλειδώθηκε

2012-2013 / ΜΕΛΕΤΗ

Κυρ Μαρ 17, 2013 6:34 pm

Καλησπέρα, μετά από πολλούς μήνες, υπάρχει χρόνος για διάβασμα από το χρονοδιάγραμμα. Αυτό το NUI το έχει βρει κανείς; Τι μελετάμε ακριβώς;

Re: ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΥΛΙΚΟ

Δευτ Μαρ 18, 2013 6:27 pm

imargar έγραψε:Καλησπέρα, μετά από πολλούς μήνες, υπάρχει χρόνος για διάβασμα από το χρονοδιάγραμμα. Αυτό το NUI το έχει βρει κανείς; Τι μελετάμε ακριβώς;


Καλή ερώτηση. Και εγώ δεν έχω φτάσει ακόμα στα Case Studies. Για πείτε μου τι διαβάζετε σε αυτά;

Re: 2012-2013 / ΜΕΛΕΤΗ

Δευτ Μαρ 18, 2013 8:51 pm

Στο χρονοδιάγραμμα, υπάρχει μια διευκρίνηση. Για κάποια από αυτά (πχ always building ή το βιβλίο του Krumm) είναι ξεκάθαρο τι θα διαβάσουμε, αλλά για κάποια δεν είναι.

Re: 2012-2013 / ΜΕΛΕΤΗ

Δευτ Μαρ 25, 2013 1:24 pm

Καλησπέρα σε όλους. Μετά από την ΟΣΣ του Σαββάτου, όπου και διαπιστώσαμε πως υπάρχει (δυστυχώς) μια ασάφεια σε σxεση με τα case studies και το τι θα πρέπει να διαβάσουμε, έκανα μια πρώτη απόπειρα να βρω πρακτικά, διάφορες πληροφορίες για το arduino. Κυρίως μέσω video και αναζήτησης στο internet για να δω γενικά "τι παίζει". Έπεσα λοιπόν σε ένα site το οποίο πουλά σχετικό εξοπλισμό, αλλά το καλό είναι οτι τα έχει κατηγοριοποιημένα και εξηγεί και τι κάνει και το καθένα. Περιέχει sensors, shields, actuators κλπ. Εμένα με βοήθησε αρκετά, γι αυτό το γράφω και εδω: http://www.trossenrobotics.com/.

Re: 2012-2013 / ΜΕΛΕΤΗ

Τρί Μαρ 26, 2013 10:39 pm

Ευχαριστούμε Χριστίνα. Το site είναι όντως αρκετά κατατοπιστικό.
Το θέμα κλειδώθηκε