Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 1:49 pm

2012-2013 / 2η Γραπτή Εργασία

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 45 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 18, 2012 3:13 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Να 'στε καλά για τις απαντήσεις σας. Προς το παρόν παιδεύομαι με την BlobDetection library. Όσο ενδιαφέρουσα είναι η 2η εργασία, τόσο λίγο χρόνο έχω σε σχέση με την πρώτη. Τελικά η Logitech δικαιώνει τη φήμη οτι δεν αντιμετωπίζεις πρόβλημα με τους drivers για τα προϊόντα της.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 18, 2012 10:45 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Στο 2Β η υλοποίηση με Blob detection μου εμφανίζει δεκάδες φορές το σχήμα που πρέπει να ακολουθεί την κίνηση μου. Η συγκεκριμένη βιβλιοθήκη είναι πιο ευαίσθητη και εμφανίζει ευκολότερα "κίνηση", ενώ είναι πιο δύσκολος ο χειρισμός των πεδίων τους για να πάρουμε το μέσο όρο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Δεκ 22, 2012 11:01 am   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Από ο,τι φαίνεται προσωπικά θα κάνω χρήση του δικαιώματος της παράτασης στη 2η Εργασία. Δύσκολα θα προλάβω να είμαι έτοιμος μέχρι αύριο για μια αξιοπρεπή εργασία.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 07, 2013 9:41 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ο κύριος Χωρανόπουλος ανέβασε τα αποτελέσματα για τη 2η εργασία του τμήματος ΑΘΗ-1. Καλά αποτελέσματα σε όλους. Εγω για μια ακόμα φορά έχασα κάποιες μονάδες από το τελευταίο θέμα της κριτικής μελέτης. Δεν έχω κατανοήσει τι ακριβώς πρέπει να κάνουμε. Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι πως μάλλον και τώρα στην 3η εργασία τα ίδια λάθη θα κάνω στο θέμα αυτό :( . Πέρα από αυτό είμαι πολύ ευχαριστημένη με τη βαθμολογία.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 07, 2013 11:05 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Ναι κι εμείς πήραμε τη βαθμολογία μας χθες. Κι εγώ δεδομένου οτι άφησα ένα ερώτημα των δέκα μονάδων αναπάντητο δεν μπορούσα να πάω καλύτερα.Πλέον με μια μέτρια βαθμολογία στην τρίτη ξεμπερδεύω και με τις υποχρεωτικές μονάδες. Ομολογώ οτι τα θέματα μου αρέσουν και για κάποια από αυτά στενοχωριέμαι που δεν έχω χρόνο για να τα προχωρήσω και πέρα από το ζητούμενο. Νομίζω Χριστίνα πως γενικά και οι δύο διδάσκοντες πρέπει να είναι επιεικείς στη βαθμολόγηση, σε αντίθεση με προηγούμενες θεματικές.

Καλά αποτελέσματα σε όλους :D


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 45 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009