Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 6:29 am

2011-12 / ΓΕ6

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 21, 2012 10:07 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Εγώ ξεκινάω την απάντηση παραθέτοντας εναλλακτικές συσκευές και βιβλιοθήκες που μπορούν να χρησιμοποιηθούν για
συνεργατικές εφαρμογές στην ίδια τοποθεσία (DiamondTouch, κ.α.), μετά περιγράφω την προτεινόμενη εφαρμογή λειτουργικά και τέλος παραθέτω ένα σενάριο χρήσης.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 22, 2012 2:11 am   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Όταν λες ότι περιγράφεις την προτεινόμενη εφαρμογή "λειτουργικά" εννοείς σε επίπεδο υπηρεσιών που παρέχει ή σε επίπεδο προγραμματισμού της διάδρασης;

Εγώ πάνω-κάτω κάνω αυτά που περιγράφεις, με τη διαφορά ότι παραθέτω κάποια χαρακτηριστικά και ιδιότητες που απαιτούνται για συνεργατική αλληλεπίδραση, χωρίς να μπω σε περιγραφή τεχνικών λεπτομερειών (βιβλιοθήκες κλπ). Έπειτα πολύ συνοπτικά αναφέρω την εφαρμογή (για ποιο σκοπό σχεδιάστηκε κλπ) και τέλος περιγράφω το σενάριο (το οποίο βγήκε τεράστιο τελικά... :? ). Νομίζω ότι αυτό που μου λείπει και το ζητάει ως "προγραμματισμό της διάδρασης" είναι αυτό το κομμάτι που αφορά σε βιβλιοθήκες και άλλα εργαλεία. Τι λες κι εσύ; (Και οι υπόλοιποι εννοείται! Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες! ;) )


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 22, 2012 5:52 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
galatisp έγραψε:
Εκεί που έχω θέμα είναι στο 2δ. Δυσκολεύομαι ακόμα να βρω από τη βιβλιογραφία "οικονομικό αυτόνομο ρομπότ".

Παναγιώτη αν και λογικά έχεις τελειώσει τώρα την εργασία, νομίζω ότι η εκφώνηση ζητάει να φτιάξεις με οικονομικό τρόπο ένα πρωτότυπο αυτόνομου ρομποτ, όχι να φτιάξεις ένα πρωτότυπο οικονομικού αυτόνομου ρομποτ. Έχει ουσιαστική διαφορά νομίζω, αφού θεωρητικά μπορείς να φτιάξεις και πρωτότυπο βραχίονα οικονομικά, άσχετα αν αυτός μετά στην τελική του μορφή δεν θα είναι καθόλου οικονομικός ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 22, 2012 7:33 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Θοδωρή καλησπέρα,

Τελικά περιέγραψα ένα ρομπότ επιτήρησης με αναγνώριση εισβολέα και ειδοποίηση του ιδιοκτήτη που κινείται σε βάση
τηλεχειριζόμενου αυτοκινήτου.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009