Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 1:17 am

2011-12 / 5η ΟΣΣ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 6 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 7:09 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Άσχετο και ενδεχομένως λίγο βιαστικό, αλλά όπως ακούγεται οι επερχόμενες εκλογές πρόκειται να γίνουν στις 6/5, μια μέρα μετά δηλαδή από την προγραμματισμένη 5η ΟΣΣ για την ενότητα. Ξέρετε καθόλου τι θα γίνει σ' αυτή την περίπτωση; Ανδρέα, πιο πολύ απευθύνω σε σένα το ερώτημα, που έχεις και προηγούμενη εμπειρία από το Ε.Α.Π. λόγω προπτυχιακού.
Το λογικό όπως μου φαίνεται εμένα είναι να αλλάξει η ημερομηνία της ΟΣΣ (αν και ακόμα δεν ξέρω αν ανακοινώθηκε επίσημα η ημερομηνία, ξέρω ότι αυτό είναι που ακούγεται περισσότερο) γιατί φαντάζομαι ότι δεν είναι εύκολο να είμαστε μια μέρα πριν τις εκλογές στην Αθήνα, ενώ θα πρέπει να μεταβούμε την ακριβώς επόμενη στον τόπο όπου ψηφίζει ο καθένας μας (και δεν το λέω για μένα, γιατι η Τρίπολη απ' όπου κατάγομαι είναι ευτυχώς πολύ κοντά).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 7:44 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ.

Θα είναι πολύ δύσκολο να βρω εισητήριο Ηράκλειο-Πειραιά - Ηράκλειο αυτές τις μέρες γιατί υπάρχει πάρα πολύς κόσμος που μετακινείται από και προς την Κρήτη σε περίοδο εκλογών.

Αν συμφωνείτε σκέφτομαι να στείλω mail στον ΣΕΠ και να ζητήσω μετάθεση της ημερομηνίας για την Κυριακή 20/5, για να μπρέσω να συνδυάσω την αντίστοιχη συνάντηση στη ΣΔΥ 51 που γίνεται στις 19/5 (με ένα σμπάρο δυό τριγώνια :D ).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 7:48 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Ναι, αν γίνεται να ζητήσουμε αλλαγή, μπορούμε να το κάνουμε και ομαδικά. Απλά καλό θα ήταν να δούμε και τι προβλέπεται από το ίδιο το ΕΑΠ. Μπορεί δηλαδή να το αναλάβουν από μόνοι τους. (Και άντε να δούμε πότε θα τη βάλουν τη συνάντηση. Ελπίζω όχι νωρίτερα, γιατί θα αναγκαστώ να τη χάσω δυστυχώς... :? )


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 12, 2012 2:41 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ζήτησα από τον ΣΕΠ τη μετάθεση της 5ης ΟΣΣ και μου απάντησε :
Παράθεση:
λογικό το αίτημα σας, το έχω προωθήσει ήδη στο αρμόδιο τμήμα του ΕΑΠ
(κ. Πανουτσόπουλος), είμαι θετικός γιατί θέλω την μέγιστη συμμετοχή
στην ΟΣΣ, αλλά δεν είναι στο χέρι μου η τελική απόφαση αλλαγής. καλές
γιορτές!


2012/4/12 Panayiotis Galatis <galatisp@gmail.com>:
> Καλημέρα κ. Χωριανόπουλε και Χρόνια Πολλά,
>
> Με την προκήρυξη των εθνικών εκλογών στις 6 Μαίου έχει δημιουργηθεί ένα
> ζήτημα όσον αφορά την 5η μας ΟΣΣ που είναι προγραμματισμένη να γίνει στις 5
> Μαίου.
> Επειδή είναι πολύ δύσκολες οι μετακινήσεις από και προς την Κρήτη τέτοιες
> μέρες θα ήθελα να σας παρακαλέσω αν γίνεται να μετατεθεί η ΟΣΣ, ώστε να
> μπορέσω να παρεβρεθώ. Το ίδιο επιθυμούν και άλλοι συμφοιτητές μου με τους
> οποίους μίλησα στο ανεπίσημο forum του Αντρέα Κωνσταντινίδη
> (eap.akweb.gr/bb)
>
> Προτείνω ως νέα ημερομηνία την Κυριακή 20/5, για να μπρέσω να συνδυάσω την
> αντίστοιχη συνάντηση στη ΣΔΥ 51 που γίνεται στις 19/5.
>
> Ευχαριστώ εκ των προτέρων,
>
>
> Παναγιώτης Γαλάτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 12, 2012 3:50 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Μπράβο Παναγιώτη, το είχα ξεχάσει τελείως αυτό το θέμα και θα είχα και εγώ πρόβλημα αφού θα βρίσκομαι λογικά Ρέθυμνο για να ασκήσω το εκλογικό μου δικαίωμα.

Λογικά θα πρέπει να γίνει η αλλαγή αφού είναι ΣΚ εκλογών όπου όλα "παγώνουν". :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 12, 2012 7:51 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Όπως όλοι γνωρίζουμε, αύριο 13/05/12, είναι η 5η και τελευταία ΟΣΣ. Πίστευα και πιστεύω ότι η πρώτη και η τελευταία ΟΣΣ είναι από τις κρισιμότερες. Η μεν πρώτη για την γνωριμία με τον ΣΕΠ, η δε τελευταία για την «αλίευση», αν όχι θεμάτων, τουλάχιστον των προθέσεων του ΣΕΠ για τις γραπτές εξετάσεις.

Εντούτοις, για οικονομικούς κυρίως λόγους, δεν θα μπορέσω να κατέβω Αθήνα αυτή τη φορά. Θα παρακαλέσω λοιπόν, όσους παρευρεθούν να ενημερώσουν κι’ εμάς για ότι, κατά την γνώμη τους, ουσιαστικό ειπωθεί. Στα προπτυχιακά, συχνά, κάποιος έφερνε ένα δημοσιογραφικό ή κινητό με ικανή μνήμη και κατέγραφε σχεδόν όλη την ΟΣΣ, την οποία και μετά ανέβαζε κάπου για να την κατεβάσουν και οι υπόλοιποι. Πολλές φορές καταγράφαμε και στο τμήμα της Θεσσαλονίκης και στο τμήμα της Αθήνας και ανταλλάσαμε ηχογραφήσεις. Αν κάποιος / κάποια συνάδελφος έχει αυτή την δυνατότητα και διάθεση να κάνει κάτι τέτοιο θα αποτελούσε μεγάλη βοήθεια – ακόμη και για όσους παρευρεθούν στην συνάντηση.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 6 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009