Ημερομηνία Πέμ Μάιος 09, 2024 11:44 pm

2011-12 / ΓΕ5

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 45 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 08, 2012 7:49 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Βάσω εγώ προσωπικά χαλάρωσα πολύ τους περιορισμούς και τους κανόνες, διότι αλλιώς δεν θα τελειώσει ποτέ αυτή η εργασία.

Συγκεκριμένα στο 1Γ δεν ακολούθησα τον κανόνα που λέει μόνο papers μετά το 2005, καθώς, όπως σύντομα θα διαπιστώσεις, η ιστορία 3DP ξεκινά από την δεκαετία του 80. Φυσικά δεν έβαλα και κανέναν περιορισμό ως προς το πλήθος τον papers ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ πηγών που αναφέρω. Για να καταλάβεις έχω βάλει αναφορά ακόμη και σε brochure εταιρίας κατασκευής τέτοιων εκτυπωτών.

Τώρα όσον αφορά το ερώτημά σου σχετικά με το πώς συνδέονται οι 3DP με τον διάχυτο υπολογισμό, εγώ τουλάχιστον δεν βλέπω κάποια διασύνδεση. Δεν παύει όμως να είναι ένα ενδιαφέρον θέμα – συγκριτικά με κάποια άλλα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Απρ 08, 2012 7:58 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Ναι, κυρίως έκανα την ερώτηση, γιατί και σε μένα δε φαινόταν λογικό να τηρήσουμε τους περιορισμούς για το συγκεκριμένο ζήτημα κι επίσης, αν και πράγματι ενδιαφέρον θέμα, δεν μπορούσα να καταλάβω πώς θα μπορούσα να το συσχετίσω με pervasive computing και προσπαθούσα να καταλάβω αν υπάρχει κάποια παράμετρος που αγνοούσα εγώ προσωπικά.
Σ' ευχαριστώ πολύ Ανδρέα για τη διευκρίνηση! Κι εγώ κάπως έτσι σκέφτομαι να κινηθώ τελικά.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 1:32 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Θυμάται κανείς αν έχει ειπωθεί πως οι ασκήσεις είναι όλες υποχρεωτικές; Δε νομίζω ότι μπορώ να παραδώσω την συγκεκριμένη άσκηση ακόμα και με την άτυπη παράταση και σκέφτομαι να την παραλείψω.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 6:44 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
thodorisk έγραψε:
Θυμάται κανείς αν έχει ειπωθεί πως οι ασκήσεις είναι όλες υποχρεωτικές; Δε νομίζω ότι μπορώ να παραδώσω την συγκεκριμένη άσκηση ακόμα και με την άτυπη παράταση και σκέφτομαι να την παραλείψω.

Θοδωρή απ’ ότι θυμάμαι μία εργασία μπορεί να μην παραδοθεί, χωρίς επιπτώσεις εάν πιάνεις τις μισές μονάδες του συνόλου των εργασιών. Στην δική μας περίπτωση 6*5=30.

Σε κάθε περίπτωση όμως, ακόμη και ένα ερώτημα να κάνεις είναι κέρδος στον τελικό βαθμό, και επιπλέον, δεν ξέρεις τι ζόρι θα έχει και η επόμενη. Άρα, γράψε ότι και όσο μπορείς και στείλε την.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 6:51 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Συμφωνώ κι εγώ με τον Ανδρέα. Αν και πρέπει να ισχύει αυτό περί παράδοσης των 5 από τις 6 εργασίες της Θ.Ε., νομίζω πως αξίζει να κάνει κανείς έστω και την ελάχιστη προσπάθεια (μια-δύο μονάδες), γιατί πολύ απλά "ποτέ δεν ξέρεις..." :P
Βέβαια, από το πώς έχει προλογήσει ο κ. Χωριανόπουλος την επόμενη ΓΕ, δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει κάποιος που δε θα ενδιαφέρεται να την κάνει, οπότε ενδεχομένως να είναι καλό να κρατήσουμε δυνάμεις... ;)


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 45 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009