Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 11:01 am

2010-11 / 3η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 71 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 17, 2011 5:55 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Παράθεση:
Επίσης, ζητήθηκε αν είναι δυνατόν να παραταθεί η υποβολή της 3ης εργασίας, δοθείσης της επερχόμενης ΟΣΣ της ΣΔΥ50, κάτι που θα ρωτήσω τον συντονιστή αν είναι δυνατό να γίνει και θα σας ενημερώσω.

Φιλικά

Ανδρέας.


Δεν είναι κακή ιδέα κι όντως έπεφτε η ΟΣΣ της ΣΔΥ50 μία μέρα πριν.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 17, 2011 8:27 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Να σημειώσω και εγώ ότι κατά την αποστολή της εργασίας έκανα και μία υποσημείωση για προσπάθεια επίσπευσης της ανακοίνωσης / ανάρτησης της 3ης εργασίας.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 17, 2011 8:40 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Θα είναι καλά να πάει μια βδομάδα πίσω. Έχω μείνει πολύ πίσω στο διάβασμα. Και χρειάζεται περισσότερος χρόνος., να αφήσουμε και 3-4 μέρες με ξεκούραση. Όσοι έχουν οικογένεια ή συζούν με το έτερον ήμιση, πρέπει να κερδίσουν και ένα διάστημα με ελεύθερο χρόνο, γιατί η ανεκτικότητα των συντρόφων μας έχει και όρια. Εγώ οφείλω να μνημονεύσω, πως αν δεν ήταν η αρραβωνιαστικιά μου να εξασφαλίζει οτι θα τα βρίσκω όλα έτοιμα αυτή την εβδομάδα, θα ήταν αδύνατο να ανταπεξέλθω.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 18, 2011 10:00 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Ανδρέα έκανες πολύ καλά, γιατί φοβάμαι πως θα περάσει ο καιρός ανεκμετάλλευτος και θα βρεθούμε προ τετελεσμένων...και φυσικά συμφωνώ με τον Ηλία! ;) Ένα διάστημα χαλάρωσης μετά από 2 εργασίες είναι απαραίτητο για εμάς αλλά και τους δικούς μας ανθρώπους. :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 6:10 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Ανακοινώθηκε η 3η εργασία.

Τελικά η ημερομηνία θα είναι αυτή που έχουμε στο πρόγραμμα; Δεν θα έχουμε κάποια ΟΣΣ νωρίτερα; :?:

40 μονάδες για κώδικα. Δυστυχώς απαιτείται Netbeans όπως βλέπω...

edit: οι οδηγίες βοηθάνε αρκετά αν και δεν τις διάβασα διεξοδικά. Νομίζω θα ασχοληθώ πάλι πρώτα με το κομμάτι κώδικα και μετά την θεωρία. Προβλέπεται να ξεκινήσω σύντομα αυτή τη φορά :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 7:58 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Ξεκινάμε δουλειά δηλαδή. Ωραία.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 8:20 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Να κάνω μια ερώτηση; Είμαι ο μόνος, ο οποίος έχει πέσει για τα καλά έξω στο χρονοδιάγραμμα της μελέτης; Από αύριο ξεκινάει η "δουλειά" για την 3η εργασία, οπότε το χάσμα θα μεγαλώσει. Απλά θα ασχοληθώ με όσες ενότητες σχετίζονται με την εργασία.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 8:29 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Δεν είσαι ο μόνος Ηλία (σε πέτυχα; :D ) και μάλιστα εσύ, κι όλοι δηλαδή που δουλεύετε παράλληλα, είσαι κι απόλυτα δικαιολογημένος. Μόλις έκανα μία ανάγνωση της εκφώνησης και έριξα μία κλέφτικη ματιά στις οδηγίες για το netbeans...σε λίγο και πιο προσεκτικά, όμως, για να πάρω μία καλύτερη ιδέα περί τίνος πρόκειται. Είναι ιδέα μου ή η εκφώνηση δεν έχει ημερομηνία παράδοσης; Ίσως πάρει, δηλαδή, την παράταση που συζητούσαμε τις προάλλες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 26, 2011 8:45 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Κι εγώ τυπώνω αυτή τη στιγμή το υλικό. Μου βγάζει προβληματάκια το ένα άρθρο βέβαια και τυπώνει "κινέζικα", αλλά δεν θα μου γλιτώσει, :-). Εκ πρώτης όψεος, φαίνεται βατή, τουλάχιστον η θεωρία. Το προγραμματιστικό κομμάτι, επίσης δεν φαίνεται πολύ απαιτητικό. Βέβαια και για την προηγούμενη εργασία το ίδιο έλεγα και στην πράξη αποδείχθηκε διαφορετικά.

Υ.Γ. Στο όνομα στόχευσες κέντρο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 27, 2011 10:33 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Καλημέρα Ηλία και στα υπόλοιπα παιδιά. Έστειλα μόλις κι ένα e-mail στον κ. Κομνηνό για να αποσαφηνίσει την ημερομηνία παράδοσης, γιατί, όπως γράφω και χθες, δεν είχα εντοπίσει κάποια στο κείμενο της εκφώνησης ενώ κι ο ίδιος είχε στείλει σε προηγούμενη επικοινωνία του μέσω του forum πως ίσως το συζητούσε το θέμα με τον συντονιστή για να πάρουμε κάποια παράταση δεδομένης της ΟΣΣ της ΣΔΥ50 που συμπέφτει εκείνες τις μέρες, αλλά και ρεαλιστικά αν δούμε το θέμα, μία εβδομάδα ακόμα δεν είναι κι άσχημη προοπτική, πιστεύω, and correct me if I'm wrong! :D

Εγώ, που λέτε, έχω και δύο εκτυπωτές στο σπίτι, αλλά κι οι δύο είναι non functional, οπότε αναγκαστικά το διάβασμα γίνεται επί της οθόνης! :P Απαράδεκτος, το ξέρω, και πρέπει κάποτε να ψωνίσουμε καινούριο εκτυπωτή, αλλά πάλι καλά να λέω που λειτουργούσε και το scanner στο ένα πολυμηχάνημα και περάσαμε τα lo-fi prototypes της ΓΕ2... για να βρούμε, τώρα, τις 10 αναφορές που μας ζητάται στο σύνολο, λοιπόν! :)


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 71 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009