Το θέμα κλειδώθηκε

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Παρ Απρ 06, 2012 2:35 pm

Ανδρέα ευχαριστούμε. Μα αυτό ήταν το λογικό να γίνει. Δεν είναι δυνατόν να περιμένουν από φοιτητές ουσιαστικά αγνώστους να σχηματίσουν ομάδες των 3-4 ατόμων. Φέτος υπήρχε και πολύ χαμηλή προσέλευση στις ΟΣΣ, επομένως τα πράγματα δυσκολεύουν παραπάνω.

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Παρ Απρ 06, 2012 2:54 pm

Στο ΑΘΗ-2 πάντως, δεν έγινε καμία προσπάθεια εκ μέρους του ΣΕΠ για σχηματισμό ομάδων στην τελευταία ΟΣΣ (άλλωστε, όπως είπε και η Χριστίνα, η προσέλευση ήταν αρκετά χαμηλή). Ωστόσο, μας πρότεινε, όσοι βρισκόμασταν εκεί, να κάνουμε κάποιες συνεννοήσεις, να ανταλλάξουμε τα e-mail μας κλπ, ώστε να μπορούμε να έρθουμε σε συνεννόηση μεταξύ μας.
Όποιος είναι στο τμήμα ΑΘΗ-2 και δεν έχει στοιχεία επικοινωνίας με κανέναν, ας μου/μας δώσει εδώ το mail του (σε pm, αν δε θέλει "δημόσια") να του προωθήσω το mail με τα στοιχεία κάποιων από τους συναδέλφους του τμήματός μας.

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Σάβ Απρ 07, 2012 2:43 pm

Έχετε δίκιο. Η περισσοτερη δουλειά θα γίνει από μακριά.
Αν πάλι μπορεί να γίνει και μια συνάντηση κατ΄ιδίαν μπορεί και να βοηθήσει.
Έχω ήδη έρθει σε επαφή με ένα συνάδερφο από την Κρήτη για τη δημιουργία ομάδας, αλλά προς το παρόν με ενδιαφέρει να τελειώσω την ΓΕ στη ΣΔΥ60 που είναι άμεσα παραδοτέα.

Πάντως πρέπει να διευκρινήσουν τι ακριβώς ζητάνε :
- θα προτείνουμε και συνεργάτες (partners) και αν εμείς τι ρόλο θα παίζουμε (εταιρεία, Παν/μιο, ?).
- θα κάνουμε και οικονομικό προϋπολογισμό?

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Δευτ Απρ 09, 2012 9:48 am

Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους.

Απο οτι βλέπω δεν υπάρχει κάποια απάντηση απο τους ΣΕΠ στην ερώτηση του Αλέξανδρου για το αν θα έπρεπε να ασχοληθούν αυτοί με τη δημιουργία των ομάδων. Θέλετε λοιπόν να κάνουμε μια απόπειρα να φτιάξουμε ομάδες εδώ; Γιατί δεν βλέπω να βγαίνει άκρη. Να λέμε από ποιο τμήμα είμαστε, πού μένουμε και αν έχουμε ή όχι βρει συνεργάτες.

Εγώ είμαι στο ΑΘΗ2, μένω στην Αθήνα και δεν έχω σχηματίσει ομάδα.

edit1: Το υλικό της τελευταίας ΟΣΣ είναι αυτό το pdf που έχει ανέβει; Μπορεί κάποιος που παρακολούθησε να μας πει περιληπτικά πόσο σχετίζεται με την εργασία;
edit2: Πότε λέτε να περιμένουμε τις βαθμολογίες; Καλό θα ήταν να τις είχαμε πριν δηλώσουμε ομάδες αλλά χλωμό το βλέπω..Το λέω επειδή πολλοί μπορεί να μην θελήσουν να κάνουν την τελευταία εργασία αν έχουν συμπληρώσει τη βάση του 25.

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Δευτ Απρ 09, 2012 12:05 pm

xpet έγραψε:Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους.

Απο οτι βλέπω δεν υπάρχει κάποια απάντηση απο τους ΣΕΠ στην ερώτηση του Αλέξανδρου για το αν θα έπρεπε να ασχοληθούν αυτοί με τη δημιουργία των ομάδων. Θέλετε λοιπόν να κάνουμε μια απόπειρα να φτιάξουμε ομάδες εδώ; Γιατί δεν βλέπω να βγαίνει άκρη. Να λέμε από ποιο τμήμα είμαστε, πού μένουμε και αν έχουμε ή όχι βρει συνεργάτες.

Εγώ είμαι στο ΑΘΗ2, μένω στην Αθήνα και δεν έχω σχηματίσει ομάδα.

edit1: Το υλικό της τελευταίας ΟΣΣ είναι αυτό το pdf που έχει ανέβει; Μπορεί κάποιος που παρακολούθησε να μας πει περιληπτικά πόσο σχετίζεται με την εργασία;
edit2: Πότε λέτε να περιμένουμε τις βαθμολογίες; Καλό θα ήταν να τις είχαμε πριν δηλώσουμε ομάδες αλλά χλωμό το βλέπω..Το λέω επειδή πολλοί μπορεί να μην θελήσουν να κάνουν την τελευταία εργασία αν έχουν συμπληρώσει τη βάση του 25.


Όντως δεν υπήρξε απάντηση στο επίσημο forum (πληρης απαξίωση....). Εγώ από Αθήνα είμαι στο ΑΘΗ1 και δεν έχω βρεί ακόμα ομάδα. Ναι υπάρχει στο υλικό μια παρουσίαση η οποία έχει άμεση σχέση με αυτό που ζητάει η εργασία

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Δευτ Απρ 09, 2012 3:56 pm

Αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα ιδιαίτερα, είτε με το σχηματισμό ομάδας, είτε με την επιλογή challenge (λόγω υποχρεώσεων με τη ΣΔΥ60), έχω μια ερώτηση:
Τι καταλαβαίνετε από το Challenge 1; Τι στο περίπου μπορεί να εννοεί;

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Τρί Απρ 10, 2012 9:54 pm

Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεται στο Internet of Things

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Τετ Απρ 11, 2012 5:26 pm

Θυμάται κανείς αν μπορούμε να μην δώσουμε μία άσκηση καθόλου;
Λογικά έχω ήδη περάσει (ο βαθμός της 4ης άσκησης δεν έχει βγει αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω πάρει όσο χρειάζομαι για τα 250/500), και θεωρώ ότι αν ασχοληθώ με την 5η άσκηση δεν θα προλάβω να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις. Οπότε σκέφτομαι να μην παραδώσω. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Τετ Απρ 11, 2012 11:57 pm

Έχουμε το δικαίωμα να μην παραδώσουμε μια εργασία. Το λέει και ο κανονισμός του ΕΑΠ:

http://www.eap.gr/view.php?artid=510

Αλλά καλού-κακού ρώτα και τον ΣΕΠ

Re: 5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Σάβ Απρ 21, 2012 11:29 am

Αν δεις στο portal του ΕΑΠ, εκεί που περνιούνται οι βαθμολογίες των ΓΕ, θα πρέπει να βλέπεις πως έχεις δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις τώρα που περάστηκε και η βαθμολογίας της 4ης ΓΕ. Αρα κανένα πρόβλημα πιστευω αν επέλεξες να μην την κάνεις.
Το θέμα κλειδώθηκε