Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 3:25 pm

5η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ 2011-2012

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 23 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 2:35 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ανδρέα ευχαριστούμε. Μα αυτό ήταν το λογικό να γίνει. Δεν είναι δυνατόν να περιμένουν από φοιτητές ουσιαστικά αγνώστους να σχηματίσουν ομάδες των 3-4 ατόμων. Φέτος υπήρχε και πολύ χαμηλή προσέλευση στις ΟΣΣ, επομένως τα πράγματα δυσκολεύουν παραπάνω.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Απρ 06, 2012 2:54 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Στο ΑΘΗ-2 πάντως, δεν έγινε καμία προσπάθεια εκ μέρους του ΣΕΠ για σχηματισμό ομάδων στην τελευταία ΟΣΣ (άλλωστε, όπως είπε και η Χριστίνα, η προσέλευση ήταν αρκετά χαμηλή). Ωστόσο, μας πρότεινε, όσοι βρισκόμασταν εκεί, να κάνουμε κάποιες συνεννοήσεις, να ανταλλάξουμε τα e-mail μας κλπ, ώστε να μπορούμε να έρθουμε σε συνεννόηση μεταξύ μας.
Όποιος είναι στο τμήμα ΑΘΗ-2 και δεν έχει στοιχεία επικοινωνίας με κανέναν, ας μου/μας δώσει εδώ το mail του (σε pm, αν δε θέλει "δημόσια") να του προωθήσω το mail με τα στοιχεία κάποιων από τους συναδέλφους του τμήματός μας.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 07, 2012 2:43 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Έχετε δίκιο. Η περισσοτερη δουλειά θα γίνει από μακριά.
Αν πάλι μπορεί να γίνει και μια συνάντηση κατ΄ιδίαν μπορεί και να βοηθήσει.
Έχω ήδη έρθει σε επαφή με ένα συνάδερφο από την Κρήτη για τη δημιουργία ομάδας, αλλά προς το παρόν με ενδιαφέρει να τελειώσω την ΓΕ στη ΣΔΥ60 που είναι άμεσα παραδοτέα.

Πάντως πρέπει να διευκρινήσουν τι ακριβώς ζητάνε :
- θα προτείνουμε και συνεργάτες (partners) και αν εμείς τι ρόλο θα παίζουμε (εταιρεία, Παν/μιο, ?).
- θα κάνουμε και οικονομικό προϋπολογισμό?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 09, 2012 9:48 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους.

Απο οτι βλέπω δεν υπάρχει κάποια απάντηση απο τους ΣΕΠ στην ερώτηση του Αλέξανδρου για το αν θα έπρεπε να ασχοληθούν αυτοί με τη δημιουργία των ομάδων. Θέλετε λοιπόν να κάνουμε μια απόπειρα να φτιάξουμε ομάδες εδώ; Γιατί δεν βλέπω να βγαίνει άκρη. Να λέμε από ποιο τμήμα είμαστε, πού μένουμε και αν έχουμε ή όχι βρει συνεργάτες.

Εγώ είμαι στο ΑΘΗ2, μένω στην Αθήνα και δεν έχω σχηματίσει ομάδα.

edit1: Το υλικό της τελευταίας ΟΣΣ είναι αυτό το pdf που έχει ανέβει; Μπορεί κάποιος που παρακολούθησε να μας πει περιληπτικά πόσο σχετίζεται με την εργασία;
edit2: Πότε λέτε να περιμένουμε τις βαθμολογίες; Καλό θα ήταν να τις είχαμε πριν δηλώσουμε ομάδες αλλά χλωμό το βλέπω..Το λέω επειδή πολλοί μπορεί να μην θελήσουν να κάνουν την τελευταία εργασία αν έχουν συμπληρώσει τη βάση του 25.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 09, 2012 12:05 pm   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
xpet έγραψε:
Καλημέρα και καλή Μεγάλη Εβδομάδα σε όλους.

Απο οτι βλέπω δεν υπάρχει κάποια απάντηση απο τους ΣΕΠ στην ερώτηση του Αλέξανδρου για το αν θα έπρεπε να ασχοληθούν αυτοί με τη δημιουργία των ομάδων. Θέλετε λοιπόν να κάνουμε μια απόπειρα να φτιάξουμε ομάδες εδώ; Γιατί δεν βλέπω να βγαίνει άκρη. Να λέμε από ποιο τμήμα είμαστε, πού μένουμε και αν έχουμε ή όχι βρει συνεργάτες.

Εγώ είμαι στο ΑΘΗ2, μένω στην Αθήνα και δεν έχω σχηματίσει ομάδα.

edit1: Το υλικό της τελευταίας ΟΣΣ είναι αυτό το pdf που έχει ανέβει; Μπορεί κάποιος που παρακολούθησε να μας πει περιληπτικά πόσο σχετίζεται με την εργασία;
edit2: Πότε λέτε να περιμένουμε τις βαθμολογίες; Καλό θα ήταν να τις είχαμε πριν δηλώσουμε ομάδες αλλά χλωμό το βλέπω..Το λέω επειδή πολλοί μπορεί να μην θελήσουν να κάνουν την τελευταία εργασία αν έχουν συμπληρώσει τη βάση του 25.


Όντως δεν υπήρξε απάντηση στο επίσημο forum (πληρης απαξίωση....). Εγώ από Αθήνα είμαι στο ΑΘΗ1 και δεν έχω βρεί ακόμα ομάδα. Ναι υπάρχει στο υλικό μια παρουσίαση η οποία έχει άμεση σχέση με αυτό που ζητάει η εργασία


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 09, 2012 3:56 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Αν και δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ ακόμα ιδιαίτερα, είτε με το σχηματισμό ομάδας, είτε με την επιλογή challenge (λόγω υποχρεώσεων με τη ΣΔΥ60), έχω μια ερώτηση:
Τι καταλαβαίνετε από το Challenge 1; Τι στο περίπου μπορεί να εννοεί;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 10, 2012 9:54 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Έχω την εντύπωση ότι αναφέρεται στο Internet of Things


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 5:26 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 14, 2011 6:10 pm
Δημοσ.: 54
Τοποθεσια: Αθήνα
Θυμάται κανείς αν μπορούμε να μην δώσουμε μία άσκηση καθόλου;
Λογικά έχω ήδη περάσει (ο βαθμός της 4ης άσκησης δεν έχει βγει αλλά είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω πάρει όσο χρειάζομαι για τα 250/500), και θεωρώ ότι αν ασχοληθώ με την 5η άσκηση δεν θα προλάβω να προετοιμαστώ για τις εξετάσεις. Οπότε σκέφτομαι να μην παραδώσω. Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 11, 2012 11:57 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Έχουμε το δικαίωμα να μην παραδώσουμε μια εργασία. Το λέει και ο κανονισμός του ΕΑΠ:

http://www.eap.gr/view.php?artid=510

Αλλά καλού-κακού ρώτα και τον ΣΕΠ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 21, 2012 11:29 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Αν δεις στο portal του ΕΑΠ, εκεί που περνιούνται οι βαθμολογίες των ΓΕ, θα πρέπει να βλέπεις πως έχεις δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις τώρα που περάστηκε και η βαθμολογίας της 4ης ΓΕ. Αρα κανένα πρόβλημα πιστευω αν επέλεξες να μην την κάνεις.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 23 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009