Ημερομηνία Κυρ Μάιος 12, 2024 10:09 am

3η ΟΣΣ 2011-2012

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 10 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 8:54 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα σε όλους; Σκοπεύετε να πάτε στην 3η ΟΣΣ που θα γίνει το Σάββατο; Βρίσκεται πως οι ΟΣΣ ειναι απαραίτητες / αναγκαίες για την εκπόνηση των εργασιών ή/και την κατανόηση της ύλης;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 08, 2012 11:39 am   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Είναι τουλάχιστον μια καλή ευκαιρία για κάποιον που έχει προλάβει να ασχοληθεί στοιχειωδώς με τις εργασίες, να "στριμώξει" τον ΣΕΠ με σχετικές απορίες η επίλυση των οποίων θα βοηθήσει.
Κατα τα άλλα δεν θεωρώ οτι βοηθάνε σημαντικά σε θέματα κατανόησης αν δεν υπάρξει προσωπική ενασχόληση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 11, 2012 11:40 am   

Εγγραφη: Τρί Οκτ 26, 2010 1:03 pm
Δημοσ.: 69
Τοποθεσια: AΘΗΝΑ
Η 3η ΟΣΣ γίνεται το Σαββατο ή Κυριακή στις 11πμ για το ΑΘΗ-1, όπως νομίζω;
Ακόμη δεν έχω πάρει καμία πρόσκληση όπως συνήθως.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Φεβ 11, 2012 2:03 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Εγώ δυστυχώς δεν θα μπορέσω να έρθω στη συνάντηση, γιατί έχω πολύ δουλειά με την εργασία της ΣΔΥ60 και επιπλέον λόγω απεργίας είναι δεμένα τα καράβια.

Αν ειπωθεί κάτι σημαντικό, όσον αφορά την ΓΕ, παρακαλώ να μας το μεταφέρετε.
:)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Φεβ 14, 2012 12:21 am   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Τελικά έγινε η ΟΣΣ?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Φεβ 15, 2012 6:39 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Παναγιώτη, η ΟΣΣ έγινε την Κυριακή, όπως ήταν προγραμματισμένο. Η προσέλευση ήταν πολύ χαμηλή και για κάποιους ακόμα λόγους που δεν κατάλαβα (άργησα λίγο να φτάσω εκεί), ενώθηκαν τα δύο τμήματα της Αθήνας και οι παρουσιάσεις έγιναν σε όλους και από τους δύο ΣΕΠ.
Η προσωπική μου γνώμη είναι πως όσοι λείπατε δε χάσατε τίποτα ιδιαίτερα αξιόλογο και σημαντικό... Θα δείτε το υλικό μόλις ανέβει (έχει ανέβει ήδη μήπως;) και θα καταλάβετε. Επίσης, εμένα προσωπικά δε μου φάνηκε ιδιαίτερα αξιόλογη, ούτε χρήσιμη ούτε η παρουσίαση και τα σχόλια σχετικά με τη ΓΕ3. Λογικά στην επόμενη ΟΣΣ θα απουσιάζω, αν και με προβλημάτισε λίγο κάτι που είπε η Αριάδνη (νομίζω) σχετικά με μια παρουσίαση που θα πρέπει να κάνουμε στην τελευταία ΟΣΣ. Όποιος ήταν εκεί από νωρίς, θα μπορούσε να μας πει λίγο περί τίνος πρόκειται; Και κυρίως, πότε και με ποιο τρόπο θα ανατεθούν τα θέματα των παρουσιάσεων κλπ, κλπ. Δε νομίζω αυτό να αλλάξει την απόφασή μου σχετικά με την επόμενη ΟΣΣ, θα ήθελα ωστόσο να γνωρίζω περισσότερες λεπτομέρειες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 16, 2012 12:24 am   

Εγγραφη: Τρί Οκτ 26, 2010 1:03 pm
Δημοσ.: 69
Τοποθεσια: AΘΗΝΑ
Βάσω, στην ΟΣΣ της Κυριακής, είχα φτάσει και εγώ λίγα λεπτά πριν από 'σένα, με αποτέλεσμα να μην έχω ακούσει κάτι σχετικό με παρουσίαση.
Αυτό που άκουσα από τους διδάσκοντες είναι πως θεωρούν ότι από δώ και πέρα οι επόμενες ΟΣΣ θα είναι απαραίτητες για την προοδό μας και χρήσιμες για την εκπόνηση των εργασιών. Επιπλέον από τους υπόλοιπους που είχαν φτάσει πριν από ΄μένα, άκουσα ότι στην τελευταία ΟΣΣ, ουσιαστικά θα βαθμολογηθούμε. Δε μου ξεκαθάρισε όμως κανείς αν θα μας έχουν δώσει κάποια εργασία, ή θα κάνουμε εκεί κάποιο μέρος της τελευταίας εργασίας. Ας μας το ξεκαθαρίσει κάποιος που ήταν από την αρχή της ΟΣΣ.
Θα συμφωνήσω μαζί σου, δε νομίζω ότι ειπώθηκε κάτι σημαντικό για την τρίτη εργασία. Απλώς σχολίασαν τα ζητούμενα της τρίτης εργασίας και επέμειναν στην σωστή χρήση της βιβλιογραφίας.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 16, 2012 11:43 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Αν γίνει το ίδιο με πέρισυ, μία εργασία σας θα είναι διπλή (σε δύο παραδόσεις), ομαδική και θα περιλαμβάνει και παρουσίαση. Η παρουσίαση αυτή θα γίνει κατά την διάρκεια κάποιας ΟΣΣ και δεν είναι απαραίτητο να βρίσκονται όλα τα άτομα της κάθε ομάδας.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 16, 2012 12:05 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Ναι, κάτι τέτοιο θυμάμαι και από τα παιδιά στο τμήμα της Πάτρας πέρσι που είχαν πάρει και την 51. Θοδωρή, θυμάσαι καθόλου πότε και πώς έγινε η ανάθεση των εργασιών και πώς σχηματίστηκαν οι ομάδες; Μέσω mail, forum κλπ ή έγινε στην προτελευταία ΟΣΣ; (Γιατί αυτή πρόκειται να τη χάσω όπως φαίνεται και θα'θελα να είμαι προετοιμασμένη, να έχω μιλήσει με κανέναν άνθρωπο για ομάδες κλπ). Επίσης, από πόσα άτομα αποτελείται η κάθε ομάδα περίπου; Νομίζω πέρσι τα παιδιά ήταν 3, αλλά θα μπορούσε να'ναι και τυχαίο.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Φεβ 16, 2012 12:38 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Είχαμε μοιραστεί σε 3 ομάδες των 4ων με βάση τον τόπο διαμονής για να μπορούμε να συναντιόμαστε υποτίθεται. Πέρισυ τουλάχιστον ήταν 1 τμήμα για όλη την Ελλάδα, οπότε φέτος θα είναι διαφορετικά αφού στην Αθήνα είστε περισσότεροι. Αν ήθελε κάποιος συγκεκριμένη ομάδα δεν υπήρχε θέμα. Μία ΟΣΣ πριν την άσκηση μοιράστηκαν οι ομάδες, φέτος ίσως τις διαλέξει ο καθηγητής σύμφωνα με τις βαθμολογίες (να μην είναι όλοι οι καλοί μαζί πχ) και να κάνετε τις συνεννοήσεις μέσω skype (όπως κάναμε με αρκετή επιτυχία εμείς). Έχουν αλλάξει αρκετά οι παράμετροι από πέρισυ οπότε δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά :P

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 10 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009