Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 8:13 pm

2η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ (2011 - 2012)

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 15, 2011 1:06 am   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
Ανακοινώθηκε η δεύτερη γραπτή εργασία μέσα στο moodle αναφέρει ότι το deadline είναι 10 Ιανουαρίου 2012 καλή δύναμη σε όλους


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 15, 2011 11:27 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
Καλή δύναμη και από μένα...

Να κάνω και κάποιες ερωτήσεις:
1)στο Θέμα 1, α' ερώτημα, θα κάνουμε απλή "αντιγραφή" των όσων λέει το βιβλίο ή και αναγωγή στο σενάριο???
2)στο Θέμα 2, α' ερώτημα, θα αναφέρουμε γενικά διαφορές και ενσωμάτωση στα ΣΔΥ ή σε σχέση με το σενάριο???

Καλή συνέχεια...

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 15, 2011 3:47 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
ChryssaV έγραψε:
Καλή δύναμη και από μένα...

Να κάνω και κάποιες ερωτήσεις:
1)στο Θέμα 1, α' ερώτημα, θα κάνουμε απλή "αντιγραφή" των όσων λέει το βιβλίο ή και αναγωγή στο σενάριο???
2)στο Θέμα 2, α' ερώτημα, θα αναφέρουμε γενικά διαφορές και ενσωμάτωση στα ΣΔΥ ή σε σχέση με το σενάριο???

Καλή συνέχεια...


Βρε Χρύσα μου ξεκινάς δυναμικά βλέπω! Οι υπόλοιποι δεν έχουμε προλάβει ούτε να την κατεβάσουμε!!! :D

Πλάκα κάνω. Μέσα στο ΣΚ θα τη δώ και θα σου πω.

Καλή αρχή σε όλους μας και σε αυτή την εργασία!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Δεκ 16, 2011 7:28 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
xpet έγραψε:
Βρε Χρύσα μου ξεκινάς δυναμικά βλέπω! Οι υπόλοιποι δεν έχουμε προλάβει ούτε να την κατεβάσουμε!!! :D

Πλάκα κάνω. Μέσα στο ΣΚ θα τη δώ και θα σου πω.

Καλή αρχή σε όλους μας και σε αυτή την εργασία!


Χριστίνα μου το 5,8 μου έκατσε στο στομάχι...αν δε δω κανένα 9άρι δεν θα ησυχάσω.... (μεγάλη κουβέντα λέω...)

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Δεκ 18, 2011 8:06 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
ChryssaV έγραψε:
Καλή δύναμη και από μένα...

Να κάνω και κάποιες ερωτήσεις:
1)στο Θέμα 1, α' ερώτημα, θα κάνουμε απλή "αντιγραφή" των όσων λέει το βιβλίο ή και αναγωγή στο σενάριο???
2)στο Θέμα 2, α' ερώτημα, θα αναφέρουμε γενικά διαφορές και ενσωμάτωση στα ΣΔΥ ή σε σχέση με το σενάριο???

Καλή συνέχεια...


Πιστεύω ότι στο 1α δεν χρειάζεται να γίνει αναγωγή στο σενάριο, στο 2α πιστεύω πως πρέπει να πεις τις διαφορές και να τις ενσωματώσεις στο ΣΔΥ

Αυτό που είπες για το βαθμό θα πρέπει να καταλάβεις πως δεν υπάρχει βάση στις εργασίες απλά πρέπει να πιάσεις 25 μονάδες για να πας στις εξετάσεις, αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι αν ο βαθμός που πήρες οφείλετε στην μη σωστή διαχείριση του χρόνου ή στο ότι δεν κατάλαβες σωστά αυτά που διάβασες δυστυχώς αυτό που μετράει στο τέλος είναι το πόσο καλά έχεις κατανοήσει αυτά που έκανες όλη την χρονιά στις εργασίες εκεί παίζετε το παιχνίδι.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 9:17 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
apostolis έγραψε:
Αυτό που είπες για το βαθμό θα πρέπει να καταλάβεις πως δεν υπάρχει βάση στις εργασίες απλά πρέπει να πιάσεις 25 μονάδες για να πας στις εξετάσεις, αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι αν ο βαθμός που πήρες οφείλετε στην μη σωστή διαχείριση του χρόνου ή στο ότι δεν κατάλαβες σωστά αυτά που διάβασες δυστυχώς αυτό που μετράει στο τέλος είναι το πόσο καλά έχεις κατανοήσει αυτά που έκανες όλη την χρονιά στις εργασίες εκεί παίζετε το παιχνίδι.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια


Αποστόλη μου, οφείλεται στην κακή διαχείριση του χρόνου...ενώ την εργασία "την είχα" γενικότερα, την άφησα για τελευταία στιγμή (μεγάλο λάθος μου)...Ο βαθμός δεν είναι αυτοσκοπός, είναι η απόδειξη στον εαυτό μου ότι της δίνω την απαραίτητη σημασία και αυτό μπορεί να επιφέρει τον καλό βαθμό...Γι' αυτό ανέφερα το 9, γιατί θα προσπαθήσω να ασχοληθώ με μεγαλύτερη λεπτομέρεια και προσοχή στη 2η....

Υ.Γ Άρα στο 1α απλή "αντιγραφή" από το βιβλίο...

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 12:17 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλά ρε παιδιά τα άρθρα είναι 300 σελίδες; Πήγα να τα τυπώσω και δεν προλάβαινα!Εσεις τα τυπώσατε όλα;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 2:18 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
xpet έγραψε:
Καλά ρε παιδιά τα άρθρα είναι 300 σελίδες; Πήγα να τα τυπώσω και δεν προλάβαινα!Εσεις τα τυπώσατε όλα;


Ε όχι και όλα...μόνο τα μικρά!!! ;-)

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 5:23 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
ChryssaV έγραψε:
xpet έγραψε:
Καλά ρε παιδιά τα άρθρα είναι 300 σελίδες; Πήγα να τα τυπώσω και δεν προλάβαινα!Εσεις τα τυπώσατε όλα;


Ε όχι και όλα...μόνο τα μικρά!!! ;-)


Χρύσα χρειάζονται; Να τα τυπώσω; Αν έχεις δει ποια είναι τα απαραίτητα μιας και είσαι πιο μπροστά από όλους, πες μας αν έχεις την καλοσύνη για να βγάλουμε αυτά.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 20, 2011 8:59 am   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλο το κείμενο των 300 σελίδων του Sundmaeker αλλά από μια ματιά που έριξα νομίζω ότι για την εργασία μας χρειάζεται το κεφάλαιο
3.1 Internet of Things Vision για τον ορισμό και τις κατηγορίες things.

Επίσης ίσως είναι σχετικό το 3.3 Technologies supporting the Internet of Things vision.

Με την ευκαιρία να δηλώσω ότι δεν μπορώ να διακρίνω το κείμενα στις εικόνες που περιέχονται. Αν ισχύει αυτό και για τους υπόλοιπους προτείνω να το πούμε στον κ. Κομνηνό, ίσως με απευθείας μήνυμα, γιατί σε ερώτημα που έθεσα στο επίσημο forum στις 15/12 δεν έχω δει ακόμα καμία απάντηση.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009