Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 4:50 pm

Απαντήσεις 1ης Εργασίας.... (2011-12)

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 3:52 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Παιδιά, εγώ σας ρώτησα παραπάνω, γιατί ξέραμε από πέρυσι πως είναι λίγο αυστηρός με τις διορθώσεις των εργασιών, αλλά φέτος, φαίνεται, είναι ακόμη πιο αυστηρός! :shock: Αλέξανδρε, δεν ξέρω τί εργασίες θα σας ζητηθεί να εκπονήσετε, από δω και μπρος, πέρυσι, όμως, σε θεωρητικά/ρευστά πλαίσια κινηθήκαμε, εκτός κάποιων θεμάτων που 'χαν μία πρακτική βάση, οπότε ν' αναμένετε και φέτος, ίσως, κάτι ανάλογο. Συμβουλή μου είναι να δώσετε βάση στην "έκφραση" των ιδεών, στην συλλογιστική "out of the box", στα πολλά references, στην κριτική σκέψη και την καταγραφή της προσωπικής άποψης, όπου είναι δυνατόν.

Εύχομαι να τα πάτε καλύτερα στο μέλλον, αν και το σημαντικότερο είναι, όπως αναφέρει κάπου ο Αποστόλης, να συγκεντρώσετε την απαραίτητη βαθμολογία για να δώσετε στο τέλος τις εξετάσεις....εκεί θα γίνει "σφαγή", έτσι-κι-αλλιώς! ;)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 4:09 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Εγώ θα διαφωνήσω λίγο με τον Γιώργο – σχετικά με τις εξετάσεις.

Προσωπικά, σε όλες τις εργασίες είχα την αίσθηση ότι θα έπρεπε να πάρω κάτι παραπάνω – πλην μίας ομαδικής, όπου λόγω ειδικών συνθηκών αποσπάσαμε το 10 – αλλά στις γραπτές εξετάσεις είχα, και εξακολουθώ να έχω, την αίσθηση ότι μου χαρίστηκαν μονάδες

Σε κάθε περίπτωση σας εύχομαι, κι’ εγώ με τη σειρά μου, να πάτε πολύ καλύτερα στις επόμενες.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 4:48 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Ανδρέα, παραπάνω αναφέρομαι περισσότερο στην εγγενή δυσκολία των εξετάσεων, με τα πολλά υποερωτήματα ανάπτυξης και τις "απαιτήσεις" για τα refs κ.ο.κ. κι όχι τόσο στην βαθμολόγηση, η οποία δεν κινήθηκε σε "υψηλά" επίπεδα, αν θυμάμαι καλά. Δεν νομίζω να έγραψε κανείς μας πάνω από 8 ή μήπως κάνω λάθος;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 5:00 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
20th Century Boy έγραψε:
Ανδρέα, παραπάνω αναφέρομαι περισσότερο στην εγγενή δυσκολία των εξετάσεων, με τα πολλά υποερωτήματα ανάπτυξης και τις "απαιτήσεις" για τα refs κ.ο.κ. κι όχι τόσο στην βαθμολόγηση, η οποία δεν κινήθηκε σε "υψηλά" επίπεδα, αν θυμάμαι καλά. Δεν νομίζω να έγραψε κανείς μας πάνω από 8 ή μήπως κάνω λάθος;

Σωστά. Αυτό που εννοούσα είναι ...Δεδομένων των θεμάτων και της δυσκολίας που αυτά παρουσίαζαν, αισθάνομαι ότι μου χαρίστηκαν μονάδες. Το γεγονός τώρα ότι τα θέματα ήταν «απίστευτα» είναι μία άλλη ιστορία.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Δεκ 19, 2011 11:22 pm   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Εσείς που έχετε περάσει και την διαδικασία των εξετάσεων ουσιαστικά εκεί ζητείται να αναπαράγεις αυτά πού έχεις κάνει στις εργασίες? Πρόκειται δηλαδή για παρόμοια σενάρια ή για ερωτήσης εξέτασης στην αποστήθιση? Η ενασχόληση με τις εργασίες εγγυάται επιτυχία και στις εξετάσεις ή είναι κάτι εντελώς ξεχωριστό?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 21, 2011 1:22 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Αλέξανδρε, ναι, η ενασχόληση με τις εργασίες εγγυάται την επιτυχία...αν εννοείς με την "επιτυχία" το "pass", όμως! ;) Θέμα αποστήθισης δεν υφίσταται, πάντως, ενώ το σημαντικότερο, πέρυσι τουλάχιστο, ήταν να αφομοιώσεις καλά την "φιλοσοφία" των εργασιών και των απαιτήσεων του ΣΕΠ, έτσι ώστε να περάσεις την Θεματική.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 26 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009