Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 7:05 am

1η ΟΣΣ (2011-2012)

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 36 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 07, 2011 4:57 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ήρθε το καλωσόρισμα αλλά και τα βιβλία. Ζητάει και βιογραφικό ο κος Ζαχαράκης του τμήματος ΑΘΗ-2 με βάση το πρότυπο που επισυνάπτει αυτός.

Άντε και επίσημα καλή αρχή!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 08, 2011 7:34 pm   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Kαλησπέρα ,
Δεδομένου του μεγάλου όγκου των papers που πρέπει να προετοιμάσουμε
μέχρι την 1η συνάντηση ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς τι μορφή διαβάσματος
προτεινεται (αποστήθιση, επισήμανση κυρίοτερων σημείων κτλ...)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 08, 2011 8:56 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Σε καμία περίπτωση αποστήθιση. Σκοπός φαντάζομαι είναι να γνωρίσουμε και να καταλάβουμε κάποιες καινούριες έννοιες (τουλάχιστον για όσους είναι πρωτοετείς, γιατί όπως είπε ήδη κάποιος, νομίζω η Χριστίνα, όσοι έχουν παρακολουθήσει τη ΣΔΥ50 ήδη, είναι αρκετά εξοικειωμένοι με τα θέματα που πραγματεύεται η ύλη των πρώτων δύο εβδομάδων).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 08, 2011 9:01 pm   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Το ελπίζω γιατί είναι μεγάλος ο όγκος της πληροφορίας ακόμα και για να συγκρατήσει κανείς
το βασικό νόημα ειδικά για εμάς τους πρωτοετείς.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 09, 2011 2:35 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Εννοείται απλή ανάγνωση....Πάντως εγώ ακόμα δεν έχω συγκεντρωθεί για να καταλάβω τι πρέπει να διαβάσω :lol:

Έχω διαβάσει τα 2 άρθρα που πρότεινε ως συμπληρωματικά ο καθηγητής του ΑΘΗ-1 στο επίσημο forum, το Vision of Autonomic Computing και ένα του Weiser. Ρυθμοί χελώνας!!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 10, 2011 11:50 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
xpet έγραψε:
Εννοείται απλή ανάγνωση....Πάντως εγώ ακόμα δεν έχω συγκεντρωθεί για να καταλάβω τι πρέπει να διαβάσω :lol:

Έχω διαβάσει τα 2 άρθρα που πρότεινε ως συμπληρωματικά ο καθηγητής του ΑΘΗ-1 στο επίσημο forum, το Vision of Autonomic Computing και ένα του Weiser. Ρυθμοί χελώνας!!


Καλημέρα...αφού τα έχεις διαβάσει είσαι σε πολύ καλό δρόμο...εγώ τίποτα ακόμα... και καλά δεν έχω μελάνι στον εκτυπωτή για να τα τυπώσω... :oops: :oops: :oops: :oops:

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 10, 2011 4:23 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
ChryssaV έγραψε:
xpet έγραψε:
Εννοείται απλή ανάγνωση....Πάντως εγώ ακόμα δεν έχω συγκεντρωθεί για να καταλάβω τι πρέπει να διαβάσω :lol:

Έχω διαβάσει τα 2 άρθρα που πρότεινε ως συμπληρωματικά ο καθηγητής του ΑΘΗ-1 στο επίσημο forum, το Vision of Autonomic Computing και ένα του Weiser. Ρυθμοί χελώνας!!


Καλημέρα...αφού τα έχεις διαβάσει είσαι σε πολύ καλό δρόμο...εγώ τίποτα ακόμα... και καλά δεν έχω μελάνι στον εκτυπωτή για να τα τυπώσω... :oops: :oops: :oops: :oops:


Μάλλον σε αυτά θα μείνω όμως! :) Εγω τα τύπωσα έξω άρα δεν είχα τέτοια δικαιολογία. Δεν συμφέρει το τύπωμα μέσα πλέον.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 10, 2011 6:15 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Συμφωνώ με την Χριστίνα, όσον αφορά τις εκτυπώσεις βιβλίων, άρθρων, κεφαλαίων και δεν συμμαζεύεται. Εγώ πέρυσι ψώνισα καινούριο εκτυπωτή, καθώς έχω "φάει" ήδη 2 από το 2003 (αν και με πολύ ήπια χρήση), για να εκτυπώνω τα άρθρα, περισσότερο, αλλά μέχρι και γι' αυτά διαπιστώνω πως γονατίζει ο εκτυπωτής, εξαϋλώνεται το μελάνι, και πάει λέγοντας! :P Από την άλλη, βέβαια, αν δεν έχεις κάποιο "καλό" φωτοτυπάδικο σε κοντινή απόσταση, είναι λίγο ασύμφορο να πηγαινοέρχεσαι κάθε τρείς και λίγο, οπότε πρέπει να συγκεντρώνει κανείς αρκετό υλικό και να το περνάει μία γρήγορη ματιά, πρώτα, πριν το επιλέξει προς εκτύπωση! ;)

Απ' ό,τι καταλαβαίνω, επίσης, δεν ξεκινήσατε τις ΟΣΣ ακόμα, για να πούνε κι οι ΣΕΠ, εν προκειμένω, πού θα πρέπει να δώσετε έμφαση κατά την μελέτη σας, φέτος, αλλά αν δεν αλλάξει κάτι τραγικό από πέρυσι, δεν νομίζω να απαιτείται, επ' ουδενί, η οποιαδήποτε αποστήθιση ή η συγκράτηση τραγικού όγκου πληροφορίας. Μία πολύ-πολύ προσεκτική ανάγνωση, όπως έγραφα και πέρυσι, σε αντίστοιχες συζητήσεις, κι η αποσαφήνιση των "βασικών" εννοιών, νομίζω, πως θα αρκέσει.

Βy the way, είδα μόλις αυτό:
xpet έγραψε:
Αυτό που με προβληματίζει είναι που δεν προλάβαμε να αρχίσουμε και βλέπουμε μια έλλειψη οργάνωσης.
και δεν μπορώ να μην αναφερθώ στο περιστατικό που μας συνέβη το Σάββατο το πρωί για την ΟΣΣ της ΣΔΥ61. Ο ΣΕΠ δεν παρέστη στην συνάντηση (κι όχι μόνον αυτό, αλλά ήταν και σε άλλη συνάντηση του ΕΑΠ σε διαφορετικό δήμο της Αθήνας, οπότε και πάλι θα του ήταν αδύνατο να παραστεί, απ' ό,τι καταλαβαίνω), καθώς δεν ενημερώθηκε ο άνθρωπος από το ΕΑΠ πως άλλαξε η ημερομηνία διεξαγωγής της, κατά μία βδομάδα από την ημερομηνία που 'χε σε γνώση του. Ελπίζω, βέβαια, να βελτιωθεί η κατάσταση και να μην επαναληφθούνε αντίστοιχα περιστατικά στην συνέχεια.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 10, 2011 6:39 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
20th Century Boy έγραψε:

Βy the way, είδα μόλις αυτό:
xpet έγραψε:
Αυτό που με προβληματίζει είναι που δεν προλάβαμε να αρχίσουμε και βλέπουμε μια έλλειψη οργάνωσης.
και δεν μπορώ να μην αναφερθώ στο περιστατικό που μας συνέβη το Σάββατο το πρωί για την ΟΣΣ της ΣΔΥ61. Ο ΣΕΠ δεν παρέστη στην συνάντηση (κι όχι μόνον αυτό, αλλά ήταν και σε άλλη συνάντηση του ΕΑΠ σε διαφορετικό δήμο της Αθήνας, οπότε και πάλι θα του ήταν αδύνατο να παραστεί, απ' ό,τι καταλαβαίνω), καθώς δεν ενημερώθηκε ο άνθρωπος από το ΕΑΠ πως άλλαξε η ημερομηνία διεξαγωγής της, κατά μία βδομάδα από την ημερομηνία που 'χε σε γνώση του. Ελπίζω, βέβαια, να βελτιωθεί η κατάσταση και να μην επαναληφθούνε αντίστοιχα περιστατικά στην συνέχεια.


Καλά σοβαρά μιλάς; Είναι δυνατόν να έγινε τέτοιο πράγμα; Και τελικά τι συνέβη;; Όσοι είχαν έρθει από επαρχία τι έκαναν;Α Ν Η Κ Ο Υ Σ Τ Ο! ! !

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 10, 2011 7:06 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Μόνον εγώ είχα έρθει από "επαρχία", Χριστίνα, καθώς οι υπόλοιποι 4 συνάδελφοι, που έχουν επιλέξει την συγκεκριμένη Θεματική Ενότητα, είναι όλοι από την Αθήνα. Πάλι καλά, να λέω, από την άλλη, που είχαμε συνάντηση και για την ΣΔΥ60, το ίδιο απόγευμα, ειδάλλως θα έκλαιγα την κάθοδό μου στην πρωτεύουσα, αν και, πάλι, σκότωσα αρκετό χρόνο και ευρώπουλα στην ευρύτερη περιοχή της Καλλιθέας, αλλά τί άλλο μπορούσα να κάνω κι εγώ; :P Η ειρωνία του θέματος είναι πως είχα "ανησυχήσει" για το αν θα γινόταν η συνάντηση ή όχι (βλ. σχετικό thread στο section της ΣΔΥ61), καθώς ο ΣΕΠ δεν μας είχε στείλει καμία επιστολή (εδώ δεν έχουμε καν βιβλία στα χέρια μας), γεγονός που μου είχε κακοφανεί, αλλά τελικά εξηγείται, εφόσον δεν ήξερε ούτε ο ίδιος πως θα συναντιόμασταν προχθές. Σε κάποια φάση ξεκινήσαμε να παίρνουμε και τηλέφωνα, στην Πάτρα, αλλά και σε κινητά, αλλά λόγω ΟΔΠ, δεν καταφέραμε να επικοινωνήσουμε το πρωί, παρά το μεσημέρι μ' ενημέρωσε ο ΣΕΠ πως θα αναπληρώσει την ΟΣΣ κατά το προσεχές διάστημα.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 36 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009