Ημερομηνία Σάβ Μάιος 11, 2024 1:06 pm

2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 56 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 26, 2011 7:33 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Υποθέτω πως η δραστηριότητα όλων σχετικά με τη θεματική ενότητα, αφορά τις εξετάσεις. Επειδή δεν ήρθα στην ΟΣΣ, είχε αναφερθεί νομίζω παλιότερα πως στις εξετάσεις θα γράψουμε με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις; Αληθεύει η εντύπωση που έχω ή όχι;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 4:06 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Έτσι είναι. Και στις 2 θεματικές ενότητες θα δώσουμε με ανοιχτές σημειώσεις. Στην ΣΔΥ50 μάλιστα ο κ. Γαβαλάς τουλάχιστον στην απολογιστική επιστολή που έστειλε έγραψε τα εξής:
Παράθεση:
• Η εξέταση θα γίνει με ανοικτά βιβλία και με ανοικτές σημειώσεις (χειρόγραφες, οδηγοί μελέτης, διαφάνειες παρουσιάσεων στις ΟΣΣ, υποδειγματικών λύσεων των ΓΕ, κλπ) οι οποίες θα πρέπει να είναι «δεμένες».

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μάιος 30, 2011 7:49 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Δημοσιεύω προς ενημέρωση και των υπολοίπων συναδέλφων της Θεματικής την απάντηση που μου έστειλε ο κος Κομνηνός σχετικά με το θέμα:
καλημέρα,

Ναι οι εξετάσεις θα είναι με ανοιχτά βιβλία. Μπορείτε να φέρετε ότι υλικό επιθυμείτε (π.χ. papers από τις εργασίες), καθώς και προσωπικές σημειώσεις, άρα δεν υπάρχει λόγος να "καθαρίσετε" τα βιβλία σας από αυτές.

Στην ΟΣΣ είπαμε να κανονίσουμε μια τηλεΟΣΣ την εβδομάδα πριν την εξέταση, ώστε να λύσουμε τυχόν απορίες. Θα στείλω σχετικό email την επόμενη εβδομάδα για να το κανονίσουμε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 05, 2011 11:48 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Επειδή μου ζήτησε ο Παναγιώτης (galatisp) να ανεβάσω όλο το υλικό που έχω για την ΣΔΥ51, να του απαντήσω ότι τελικά δεν έχω τίποτα παραπάνω από όσα βρίσκονται στον χώρο της θεματικής ενότητας κάτω από τις θέσεις "Εκπαίδευση > Εργασίες Τρεχ. Έτους" και "Εκπαίδευση > Χρήσιμο Υλικό". Η αλήθεια είναι ότι δεν θεωρώ ότι θα βοηθήσουν ιδιαίτερα αυτά. Μου φαίνεται ότι απλά θα σχολιάσουμε πράγματα στις τελικές εξετάσεις. :lol:

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 05, 2011 2:17 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Καλό είναι να έχουμε το υλικό και επίσης αυτό που θα είναι χρήσιμο στον καθένα, πιστεύω πως είναι ένα "ευρετήριο" ώστε ανάλογα με την ερώτηση να ξέρουμε σε ποια κεφάλαια από ποιο βιβλίο ή σε ποια άρθρα να ψάξουμε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 05, 2011 9:40 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Θοδωρή δεν έχω πάρει την ΣΔΥ 51 οπότε δεν έχω πρόσβαση στο Υλικό της Ενότητας.

Απλά σκέφτηκα ότι θα με βοηθούσε, για την επόμενη χρονιά, αν είχα όλο το υλικό μελέτης από την αρχή.

Π.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 06, 2011 12:08 am   

Εγγραφη: Τρί Ιαν 04, 2011 1:10 am
Δημοσ.: 78
Τοποθεσια: Ροδολίβος
@galatisp
στο παρακάτω link http://eap.akweb.gr/bb/viewtopic.php?p=1874#p1874 έχουν ανεβει οι εργασίες της ΣΔΥ 51.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 06, 2011 11:46 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
galatisp έγραψε:
Θοδωρή δεν έχω πάρει την ΣΔΥ 51 οπότε δεν έχω πρόσβαση στο Υλικό της Ενότητας.

Απλά σκέφτηκα ότι θα με βοηθούσε, για την επόμενη χρονιά, αν είχα όλο το υλικό μελέτης από την αρχή.

Π.

Έχεις δίκιο Παναγιώτη, δεν το σκέφτηκα ότι δεν θα έχεις πρόσβαση. Ανέβασα ότι υλικό έχω από ΟΣΣ και οδηγούς μελέτης. Μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 06, 2011 6:07 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 08, 2011 12:57 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το υλικό της 5ης ΟΣΣ δεν έχει ανεβεί ακόμα κάπου ή εγώ δεν το βρίσκω; Νομίζω το χρειαζόμαστε κιόλας για την επανάληψη.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 56 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009