Το θέμα κλειδώθηκε

2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Πέμ Μάιος 26, 2011 7:33 pm

Υποθέτω πως η δραστηριότητα όλων σχετικά με τη θεματική ενότητα, αφορά τις εξετάσεις. Επειδή δεν ήρθα στην ΟΣΣ, είχε αναφερθεί νομίζω παλιότερα πως στις εξετάσεις θα γράψουμε με ανοιχτά βιβλία και σημειώσεις; Αληθεύει η εντύπωση που έχω ή όχι;

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Παρ Μάιος 27, 2011 4:06 pm

Έτσι είναι. Και στις 2 θεματικές ενότητες θα δώσουμε με ανοιχτές σημειώσεις. Στην ΣΔΥ50 μάλιστα ο κ. Γαβαλάς τουλάχιστον στην απολογιστική επιστολή που έστειλε έγραψε τα εξής:
• Η εξέταση θα γίνει με ανοικτά βιβλία και με ανοικτές σημειώσεις (χειρόγραφες, οδηγοί μελέτης, διαφάνειες παρουσιάσεων στις ΟΣΣ, υποδειγματικών λύσεων των ΓΕ, κλπ) οι οποίες θα πρέπει να είναι «δεμένες».

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δευτ Μάιος 30, 2011 7:49 pm

Δημοσιεύω προς ενημέρωση και των υπολοίπων συναδέλφων της Θεματικής την απάντηση που μου έστειλε ο κος Κομνηνός σχετικά με το θέμα:
καλημέρα,

Ναι οι εξετάσεις θα είναι με ανοιχτά βιβλία. Μπορείτε να φέρετε ότι υλικό επιθυμείτε (π.χ. papers από τις εργασίες), καθώς και προσωπικές σημειώσεις, άρα δεν υπάρχει λόγος να "καθαρίσετε" τα βιβλία σας από αυτές.

Στην ΟΣΣ είπαμε να κανονίσουμε μια τηλεΟΣΣ την εβδομάδα πριν την εξέταση, ώστε να λύσουμε τυχόν απορίες. Θα στείλω σχετικό email την επόμενη εβδομάδα για να το κανονίσουμε.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Κυρ Ιουν 05, 2011 11:48 am

Επειδή μου ζήτησε ο Παναγιώτης (galatisp) να ανεβάσω όλο το υλικό που έχω για την ΣΔΥ51, να του απαντήσω ότι τελικά δεν έχω τίποτα παραπάνω από όσα βρίσκονται στον χώρο της θεματικής ενότητας κάτω από τις θέσεις "Εκπαίδευση > Εργασίες Τρεχ. Έτους" και "Εκπαίδευση > Χρήσιμο Υλικό". Η αλήθεια είναι ότι δεν θεωρώ ότι θα βοηθήσουν ιδιαίτερα αυτά. Μου φαίνεται ότι απλά θα σχολιάσουμε πράγματα στις τελικές εξετάσεις. :lol:

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Κυρ Ιουν 05, 2011 2:17 pm

Καλό είναι να έχουμε το υλικό και επίσης αυτό που θα είναι χρήσιμο στον καθένα, πιστεύω πως είναι ένα "ευρετήριο" ώστε ανάλογα με την ερώτηση να ξέρουμε σε ποια κεφάλαια από ποιο βιβλίο ή σε ποια άρθρα να ψάξουμε.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Κυρ Ιουν 05, 2011 9:40 pm

Θοδωρή δεν έχω πάρει την ΣΔΥ 51 οπότε δεν έχω πρόσβαση στο Υλικό της Ενότητας.

Απλά σκέφτηκα ότι θα με βοηθούσε, για την επόμενη χρονιά, αν είχα όλο το υλικό μελέτης από την αρχή.

Π.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δευτ Ιουν 06, 2011 12:08 am

@galatisp
στο παρακάτω link http://eap.akweb.gr/bb/viewtopic.php?p=1874#p1874 έχουν ανεβει οι εργασίες της ΣΔΥ 51.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δευτ Ιουν 06, 2011 11:46 am

galatisp έγραψε:Θοδωρή δεν έχω πάρει την ΣΔΥ 51 οπότε δεν έχω πρόσβαση στο Υλικό της Ενότητας.

Απλά σκέφτηκα ότι θα με βοηθούσε, για την επόμενη χρονιά, αν είχα όλο το υλικό μελέτης από την αρχή.

Π.

Έχεις δίκιο Παναγιώτη, δεν το σκέφτηκα ότι δεν θα έχεις πρόσβαση. Ανέβασα ότι υλικό έχω από ΟΣΣ και οδηγούς μελέτης. Μπορείς να τα κατεβάσεις από εδώ.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Δευτ Ιουν 06, 2011 6:07 pm

Ευχαριστώ και τους δυο σας.

Εύχομαι καλή επιτυχία στις εξετάσεις σας.

Re: ΣΔΥ51 / 2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Τετ Ιουν 08, 2011 12:57 pm

Το υλικό της 5ης ΟΣΣ δεν έχει ανεβεί ακόμα κάπου ή εγώ δεν το βρίσκω; Νομίζω το χρειαζόμαστε κιόλας για την επανάληψη.
Το θέμα κλειδώθηκε