Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 5:00 pm

2010-11 / 3η & 4η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 312 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 3:04 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα,

βγήκαν οι εργασίες 3 και 4 της ΣΔΥ - 50. Πρόκειται για την διπλή εργασία; Δεν είδα κάπου ημερομηνία παράδοσης αλλά με βάση τον οδηγό μελέτης κάτι βλέπω για 27/2.... :shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 3:37 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Εγώ τρομάζω, πάντως, δεν ντρέπομαι να το παραδεχτώ! :(


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 4:04 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
Τα πράγματα έγιναν ζόρικα το 3.1 για το ενδιάμεςσο λογισμικό φαίνετε αρκετά περίεργο και θα χαθούν μονάδες ο κώδικας μάλλον είναι πιο εύκολος

Στην 4 ο κώδικας είναι πιό δύσκολος και τα υπόλοιπα θέλουν πολύ προσοχή
Συμφωνώ με το Γιώργο και εγώ τρομάζω


Καλή δύναμη σε όλους και θα τα λέμε μέσω του forum

Σκέφτομαι να αρχίσω από απόψε με τις εργασίες έτσι ώστε στην ΟΣΣ να έχω και περισσότερες απορίες μπας και μας βοηθήση και λίγο Ο ΣΕΠ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 4:07 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Εγώ ελπίζω να μας δοθεί μεγαλύτερο περιθώριο για την παράδοση των εργασιών. Μου φαίνεται πολύ μικρό το χρονικό διάστημα που μας δίνεται.. Σίγουρα όλοι αγχωθήκαμε και μόνο που τις είδαμε...

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 4:09 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
Χριστίνα το θέμα είναι πως όλοι μας έχουμε και άλλα πράγματα πέραν του μεταπτυχιακού και τρέχουν και αυτά μακάρι να γίνει αυτό που λές θα βοηθήση
γιατί στην 4 μας ζητάει Servlets που εγώ προσωπικά δεν έχω ξανα κάνει και δεν ξέρω άμα θα προλάβω να τις κάνω γιατί έχουμε και τις αναπτύξεις για το ΕΛ χαμός δηλαδή μακάρι να δώσουν παράταση


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 4:27 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό μόλις είδα τις εργασίες ήταν ο Τάσος (Patras Boy) ο οποίος εχθές ήταν μέσα στη χαρά που η 3η εργασία της ΣΔΥ-51 με το NetBeans δεν είχε κώδικα Java αλλά μόνο «ζωγραφική». Όταν τις είδα όμως καλύτερα κατάλαβα ότι όλοι θα έχουμε πρόβλημα με τα distributed systems που πρέπει να κάνουμε. Εδώ η προηγούμενη που ήταν απλή εφαρμογή, τουλάχιστον εμένα προσωπικά, μου πήρε 2-3 βδομάδες για να βρω την άκρη – πως στήνετε ένα Project στο NetBeans.

Όταν είχα δει ότι υπάρχει διπλή εργασία, είχα σκεφτεί ότι η μία εξ αυτών θα είναι καμία on-line multiple choice. Εδώ όμως έχουμε δύο πλήρης και ανεξάρτητες εργασίες. Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί βγαίνουν και παραδίδονται μαζί. Θα μπορούσε κάλλιστα η μία να είχε βγει λίγο νωρίτερα και να παραδιδόταν λίγο νωρίτερα και η άλλη να έβγαινε αμέσως μετά.

Τέλος πάντων. Ότι και να λέμε τώρα δεν έχει κανένα νόημα. Τα κεφάλια μέσα και ξεκινάτε – όσοι έχετε μόνο ΣΔΥ-50 – γιατί οι υπόλοιποι μέχρι την Κυριακή έχουμε και την 3η εργασία της ΣΔΥ-51. Άντε να δούμε τι θα προλάβουμε. Όσο για την προθεσμία υποβολής σίγουρα θα είναι αυτή που αναφέρει το χρονοδιάγραμμα – 27/02/2011.

Η μία από τις δύο εργασίες, αν θυμάμαι καλά αναφέρεται σε κάποιο paper. Ελπίζω, οι συνήθεις ύποπτοι, να το βρουν και να το ανεβάσουν – εγώ όποτε προσπάθησα να κατεβάσω κάτι μέσα από την βιβλιοθήκη ή δεν το βρήκα ή το βρήκα και δεν μ’ άφηνε να το κατεβάσω. Χριστίνα, αν ποτέ υπάρξει λίγος ελεύθερος χρόνος, θα πρέπει να μου κάνεις κανένα μάθημα πάνω σ’ αυτό το θέμα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 5:30 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το άρθρο της ΓΕ4 για όσους δεν μπορούν να το βρούνε, ανεβασμένο στο megaupload (αν έχετε κάποιο πρόβλημα με την συγκεκριμένη υπηρεσία μου το λέτε και σας το στέλνω με κάποιο e-mail). Πιστεύω πως θα πρέπει να συζητήσουμε προσεκτικά αυτές τις δύο εργασίες στην επικείμενη ΟΣΣ το Σάββατο και φυσικά να προτείνουμε απο κοντά (αλλά κι από e-mail, αν χρειαστεί) να μας δοθεί κάποια παράταση, γιατί όπως λέει κι ο Ανδρέας, κάποιοι από εμάς ασχολούμαστε ήδη με την ΣΔΥ51...όχι πως θ' άλλαζε δραματικά, για μένα τουλάχιστο, την κατάσταση...τις ίδιες δυσκολίες θα είχα με τον κώδικα και χωρίς τον επιπλέον φόρτο. Αφού να φανταστείτε αυτή τη στιγμή είμαι αφοσιωμένος στην εργασία της άλλης θεματικής, οπότε και δεν βλέπω, ακόμα, το λόγο να μελετήσω με προσοχή τα ζητούμενα των καινούριων εργασιών! :?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 5:45 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ευχαριστούμε για το upload γιατί τώρα έψαχνα στην Βιβλιοθήκη και δεν το είχα εντοπίσει ακόμη. Φυσικά και θα πρέπει να τις συζητήσουμε αλλά το θέμα είναι να έχουμε προλάβει να δούμε κάποια πράγματα πριν απο την ΟΣΣ. Με το τρέξιμο που έχουμε όμως πως να τα καταφέρουμε όλα;;

Α και δεν σχολιάσαμε και το καλύτερο.....είδατε τα ποστοστά βαθμολόγησης του κάθε θέματος στις εργασίες;;;;;;;;Για να ακούσω σχόλια.....

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 5:50 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Γιώργο είσαι απίστευτα γρήγορος και εξυπηρετικός.

Στο MegaUpload πως βρέθηκε. Εσύ το ανέβασες; Εάν το έκανες με βάση αυτά που έγραψα προχθές για το backup του server δεν ήταν ανάγκη. Είπαμε ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά όταν κάτι αφορά όλον τον κόσμο που παρακολουθεί το forum το ανεβάζουμε χωρίς δεύτερη σκέψη. Το προχθεσινό άρθρο αφορούσε μόνο 1-2 άτομα.

Σ’ ευχαριστούμε όπως και να έχει.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Φεβ 07, 2011 6:04 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Τ' ανέβασα στο megaupload καθώς όντως σκέφτηκα αυτό που έγραφες για το backup του server! :) Ευτυχώς απολαμβάνω ακόμα internet access από την "ΔΙΟΔΟΣ" (να 'ναι καλά η αδελφή, αλλά κι αυτή θα τελειώσει φέτος τη σχολή), οπότε είναι μηδαμινός κόπος για μένα να εντοπίζω οποιοδήποτε άρθρο. Χριστίνα παρατήρησα κι εγώ κάποιες ασυμμετρίες στον διαμοιρασμό της βαθμολογίας, αλλά όπως γράφω και πιο πάνω, δεν είχα την "πολυτέλεια" να μελετήσω με προσοχή την εργασία ακόμα! :P


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 312 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 32  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009