Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 4:03 pm

2010-11 / 1η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 156 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Οκτ 15, 2010 5:14 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Επιτέλους !!! Η 1η εργασία έχει μόλις αναρτηθεί (15/10/10 ~18:00)

Ανοίγω αυτό το θέμα προκειμένου να συζητηθεί εδώ.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 16, 2010 7:19 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Το άρθρο “People, Places, Things: Web Presence for the Real World”, που χρειάζεται στο πρώτο θέμα της εργασίας, νομίζω ότι είναι στο http://www.google.gr/url?sa=t&source=we ... _1aoD33FFQ.

Πηγή Google με αναζήτηση για “People, Places, Things: Web Presence for the Real World pdf”.

Εάν κάποιος από αυτούς που έχουν στήσει το VPN με την βιβλιοθήκη το κατεβάσει από κάποια πιο έγκυρη πηγή, ας το ανεβάσει εδώ ή ας μας πει εάν είναι το ίδιο.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 17, 2010 8:36 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα,

έψαξα μέσω της βιβλιοθήκης και βρήκα και εγώ το άρθρο. Ίδιο με το δικό σου είναι Ανδρέα μόνο με διαφορετική δομή απο οτι είδα απο την 1η - 2η σελίδα. Επομένως έχουμε σίγουρα το σωστό.


Δέν έχετε τα κατάλληλα δικαιώματα να δείτε τα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 17, 2010 10:35 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Χριστίνα ευχαριστούμε για την ανάρτηση.

Με την ευκαιρία να ρωτήσω και κάτι. Στην ΟΣΣ της Θεσσαλονίκης έγινε μία κουβέντα για εάν και πως συνδεόμαστε στο VPN του ΕΑΠ προκειμένου να έχουμε πρόσβαση στα αρχεία της βιβλιοθήκης. Κάποιος συνάδελφος είπε ότι δοκίμασε να συνδεθεί με το username/password που συνδεόμαστε στο class.eap.gr και δεν μπόρεσε, προσθέτοντας ότι ίσως να μην είχε ενεργοποιηθεί ακόμη η πρόσβαση. Εσύ που το έχεις ψάξει από νωρίς και απ’ ότι καταλαβαίνω συνδέεσαι πλέον, μήπως μπορείς να μας «διαφωτίσεις» λίγο – γιατί κάποια στιγμή, αργά ή γρήγορα, θα χρειαστεί σε όλους μας να συνδεθούμε.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 17, 2010 10:45 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Αντρέα καλημέρα,

και σε μας έγινε μια τέτοια συζήτηση επειδή αρκετοί αντιμετωπίζουν πρόβλημα με αυτό. Εγω κατέβασα το zip αρχείο που είναι μέσα όταν πας στο link της βιβλιοθήκης, εγκατέστησα την εφαρμογή, μου ζήτησε username/pass και έβαλα αυτά που χρησιμοποιώ για να συνδεθώ στο portal. Στην συνέχεια εμφανίστηκε το εικονίδιο του VPN στην περιοχή ειδοποιήσεων (κάτω στην γραμμή εργασιών) και σε αυτό επάνω έκανα δεξί κλικ --> connect. Μπάινω στην βιλιοθήκη, ψάχνω οτι θέλω και μετά αποσυνδέομαι πάλι απο το ίδιο εικονίδιο.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 17, 2010 11:43 am   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΜΕ ΤΗ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ

ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ WINDOWS 7 x 64 version
ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ.
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΟΙ 2 ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕ WINDOWS 64 bit ΜΑΛΛΟΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο
ΛΟΓΟΣ

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 17, 2010 6:33 pm   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 7:14 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Για το 1ο θέμα της εργασίας είναι αυτό το άρθρο αν θυμάμαι καλά Βασίλη. Πάντως είδα οτι ανέβηκε ξανά διορθωμένη η εργασία.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:51 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Καλησπέρα,

Μήπως κάποιος πρόλαβε να διαβάσει την εκφώνηση του 4ου Θέματος, όπου ζητείται να δώσουμε τουλ. 2 παραδείγματα ανά κατηγορία;
Σε ποιες κατηγορίες αναφέρεται;

Παναγιώτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 19, 2010 3:55 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
galatisp έγραψε:
...
Μήπως κάποιος πρόλαβε να διαβάσει την εκφώνηση του 4ου Θέματος, όπου ζητείται να δώσουμε τουλ. 2 παραδείγματα ανά κατηγορία;
Σε ποιες κατηγορίες αναφέρεται;
...

Παναγιώτη γεια σου και καλωσόρισες στην παρέα μας – αυτή βλέπω είναι η πρώτη σου δημοσίευση.

Δεν έχω προλάβει να δω καθόλου την εργασία, αλλά ρίχνοντας μία ματιά στο θέμα 4, στο οποίο αναφέρεσαι, νομίζω ότι είναι ξεκάθαρο. Η εκφώνηση παραπέμπει στην σελίδα 104 του βιβλίου του Krumm όπου αναφέρεται η θεωρία / άποψη του Marx σχετικά με τις υπερβάσεις ορίων, σύμφωνα με την οποία τα όρια κατηγοριοποιούνται σε (βλέπε bullets στη σελίδα 105):
  • Natural borders
  • Social borders
  • Spatial or temporal borders, και
  • Borders due to ephemeral or transitory effects

Πιστεύω λοιπόν ότι η εκφώνηση αναφέρεται στις παραπάνω 4 κατηγορίες ορίων.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 156 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009