Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 9:19 am

Γραπτές Εξετάσεις 10/6/2012

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 6 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 11, 2012 11:19 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 14, 2011 6:10 pm
Δημοσ.: 54
Τοποθεσια: Αθήνα
Χθες ολοκληρώθηκε η πρώτη εξέταση για τη ΣΔΥ50. Φαντάζομαι ότι και η επαναληπτική εξέταση της ενότητας θα έχει αρκετή συμμετοχή αφού οι πρώτες αντιδράσεις που είδα στην αίθουσα μετά το πέρας της εξέτασης ήταν ότι οι περισσότεροι δεν πρόλαβαν να γράψουν 1-2 θέματα και ότι γενικά τα θέματα ήταν κάπως πιο δύσκολα από το αναμενόμενο.

Ανοίγω αυτό το θέμα για να πούμε την άποψή μας για τη χθεσινή εξέταση.

Εγώ πρόλαβα οριακά να απαντήσω και στα 9 θέματα (την ώρα που έπαιρνε τα γραπτά πρόλαβα να γράψω κάποιες λέξεις κλειδιά για να κλείσω το τελευταίο θέμα που απαντούσα :lol: ). Παρόλα αυτά σε πολλά έχω απαντήσει ό,τι ήξερα που δεν ήταν και πολύ σωστά. Πάντως πιστεύω ότι έχω περάσει.

Θεωρώ όμως τα θέματα και πιο δύσκολα από το αναμενόμενο, και ότι εμβάθυναν πιο πολύ σε έννοιες που δεν είχαν επισημανθεί ως σημαντικές κατά τη διάρκεια της χρονιάς.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 11, 2012 11:40 am   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
Εγώ θεωρώ ότι δεν ήταν δύσκολα (τουλάχιστον τα 7 - γιατί τα υπόλοιπα 2 δεν πρόλαβα να τα κοιτάξω καν), αλλά ο χρόνος δεν έφτανε σε καμία περίπτωση για να σκεφτείς και να γράψεις με ηρεμία, κάτι που προσωπικά μου δημιούργησε άγχος και έκανα λάθη και παραλείψεις που τα συνειδητοποίησα αφού παρέδωσα την κόλλα. Ειδικά το θέμα με τα φίλτρα, μέχρι να φτιάξεις τον πίνακα, να μεταφέρεις τις τιμές και να κάνεις τις πράξεις είχε περάσει ένα 40λεπτο τουλάχιστον. Πάντως είναι κρίμα να έχεις διαβάσει όλη τη χρονιά και να μπορείς να απαντήσεις σε ικανοποιητικό βαθμό αλλά να μην φτάνει ο χρόνος για να το κάνεις.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 11, 2012 8:28 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Συμφωνώ και επαυξάνω για το χρόνο. Προσωπικά επειδή πολύ σπάνια γράφω με το χέρι πλέον, πρόλαβα και έγραψα 6 και 1/3 θέματα, και αυτά δεν ξέρω αν είναι σωστά. Για δύο θέματα δεν πρόλαβα καν να διαβάσω τις εκφωνήσεις. Είναι κρίμα να χάνεις θέματα από το χρόνο. Ελπίζω να πάρω το πεντάρι μου και να μην χρειαστεί να ξανακατέβω στις 1 του μηνός.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 13, 2012 2:21 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Καλό καλοκαίρι σε όλους. Ελπίζω να μην υπάρχουν συνάδελφοι που θα δώσουν και στις 1 Ιουλίου, αν υπάρχουν όμως καλή επιτυχία


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 13, 2012 8:40 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 14, 2011 6:10 pm
Δημοσ.: 54
Τοποθεσια: Αθήνα
Μου έστειλε email με αναλυτική βαθμολογία ανα θέμα. Πήρα 7 και πέρασα. Η αλήθεια είναι ότι τώρα που βλέπω τα λάθη μου θα μπορούσα εύκολα με λίγη περισσότερη συγκέντρωση και χρόνο να πιάσω και 9 (πιστεύω ότι αν είχα λίγο χρόνο να κοιτάξω πιο προσεκτικά κάποια θέματα δε θα είχα κάνει κάποια παιδαριώδη λάθη που τελικά έκανα). Παρόλα αυτά είμαι ευχαριστημένος που δε θα χρειαστεί να ασχοληθώ ξανά. Καλό καλοκαίρι σε όλους.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 14, 2012 12:06 am   

Εγγραφη: Δευτ Δεκ 20, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 11
Τοποθεσια: Λευκάδα
Ουφ!!!Καλό καλοκαίρι και από εμένα σε όλους, χωρίς επιπλέον διαβάσματα!!
Όποιος έρθει Λευκάδα κερνάω μπύρες!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 6 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009