Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 2:14 pm

2011-12 / 2η ΕΡΓΑΣΙΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 04, 2012 7:50 pm   

Εγγραφη: Δευτ Δεκ 12, 2011 8:20 pm
Δημοσ.: 2
Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου αποσαφηνίσει τι ακριβώς ζητείται στο θέμα αυτό; Θα πρέπει να απαντήθεί ένα αριθμός από server όπου θα διατηρούντε τα αντίγραφα ή θα πρέπει να γίνει μια μικρή περιγραφή του υποθετικού δικτύου όπου δουλεύει ο εξυπηρετητής και να κατονομάστούν ποιοι και πόσοι Η/Υ σε αυτό είναι αποκλειστικά για το σκοπό της διατήρησης αντιγράφων;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιαν 07, 2012 7:52 pm   

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 22, 2011 9:40 pm
Δημοσ.: 10
Petros Chatz. έγραψε:
Παρακαλώ μπορεί κάποιος να μου αποσαφηνίσει τι ακριβώς ζητείται στο θέμα αυτό; Θα πρέπει να απαντήθεί ένα αριθμός από server όπου θα διατηρούντε τα αντίγραφα ή θα πρέπει να γίνει μια μικρή περιγραφή του υποθετικού δικτύου όπου δουλεύει ο εξυπηρετητής και να κατονομάστούν ποιοι και πόσοι Η/Υ σε αυτό είναι αποκλειστικά για το σκοπό της διατήρησης αντιγράφων;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.


Αν έχω καταλάβει καλά, όπως είπες θα πρέπει να απαντηθεί ένα αριθμός από server όπου θα διατηρούντε τα αντίγραφα.

Το παρακάτω έχει ξαναρωτηθεί στο επίσημο forum αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμα κι απ' την απάντηση που δόθηκε.
Στο ερώτημα 4.Γ. , το αρχείο που θέλουμε να μεταδώσουμε έχει μέγεθος Δ bytes, αυτό διαιρείται σε πακέτα και τα πακέτα σε τμήματα ;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 08, 2012 7:01 pm   

Εγγραφη: Δευτ Δεκ 12, 2011 8:20 pm
Δημοσ.: 2
Από ότι κατάλαβα και εγώ αυτό εννοεί αλλά δεν έχω καμιά ιδεα για την απάντηση την οποία την ψάχνω εδώ και δυο μέρες.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιαν 08, 2012 10:17 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Καλησπέρα, σε σχέση με το θέμα με τα αντίγραφα των εξυπηρετητών. Εγώ κατάλαβα οτι ζητάει να πούμε έναν αριθμό αντιγράφων που αν λειτουργούν τότε η πιθανότητα να μην βρούμε κανέναν εξυπηρετητή διαθέσιμο θα είναι μικρότερη από 1%. Δηλαδή η διαθεισμότητα θα είναι μεγαλύτερη από 99%. Ένα νούμερο είναι. Ακόμα και με το μυαλό, βγαίνειο εύκολα, λίγο η απόδειξη είναι δύσκολη.

Όσο για το 4Γ, ο Αλέξανδρος έπιασε το νόημα, αλλά θέλει αρκετές πράξεις και να θυμηθείτε, αρκετά από τα μαθηματικά. Προσωπικά με τα βιβλία των μαθηματικών πιο πολύ ασχολήθηκα παρά με το βιβλίο της ενότητας.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 24 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009