Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 4:33 am

2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 35 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 7:02 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Έστω και καθυστερημένα, λόγω αυξημένων επαγγελματικών υποχρεώσεων, να συγχαρώ κι’ εγώ όσους πέρασαν, και μάλιστα με αρκετά υψηλή βαθμολογία, και να ευχηθώ τα ίδια και καλύτερα στο τμήμα της Θεσσαλονίκης που ακόμη περιμένει βαθμούς.

Όσον αφορά τον Παναγιώτη (ptheodor), έχω να πω ότι το γεγονός ότι το γραπτό του επανεξετάστηκε από το σύνολο της ΟΔΠ σημαίνει ότι ήταν στα όρια. Αυτό, με την δική μου λογική, σημαίνει ότι με μία ή ακόμη και μισή σωστή άσκηση θα περνούσε. Άρα, Παναγιώτη, είσαι τόσο κοντά στο κατώφλι που δεν χρειάζεται να ανησυχείς ή να απογοητεύεσαι. Νομίζω ότι μία στοχευμένη πλέον (τώρα που γνωρίζουμε τι περίπου να περιμένουμε) επανάληψη θα σου εξασφαλίσει με άνεση την μετάβαση στις επόμενες θεματικές ενότητες.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 11:08 am   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 01, 2010 9:10 am
Δημοσ.: 61
Τοποθεσια: Λάρισα
Αντρέα ευχαριστώ και συγχαρητήρια και σε εσένα αλλά και στα υπόλοιπα παιδιά που τα κατάφεραν και πέρασαν. Θέλω να πιστεύω ότι στην επαναληπτική θα τα πάμε καλύτερα και εγώ αλλά και οι υπόλοιποι γιατί νομίζω ότι τελικά είμαστε αρκετοί αυτοί που θα ξαναδώσουμε τουλάχιστον από το τμήμα της Θεσ/νικής. Το θέμα είναι ότι δεν έχουμε εκφραστεί όλοι και στο δικό μας το τμήμα αλλά και στα υπόλοιπα ώστε να έχουμε μία συνολική εικόνα της κατάστασης με το πως τα πήγαμε ούτως ώστε να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα σχετικά με τον τρόπο που μας βαθμολογούν και αν τελικά τους είναι εύκολο να μας κόψουν. Καλή επιτυχία και σε όσους έχουν και την ΣΔΥ51!!!


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 4:08 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Καλησπέρα σας.

Συγχαρητήρια σε όσους πέρασαν και καλή υπομονή σε εμάς τους υπόλοιπους. Με ενημέρωσαν ότι θα εξεταστεί το γραπτό μου και από δεύτερο σύμβουλο καθηγητή αλλά δεν περιμένω κάτι καλύτερο. Την διαδικασία την θεωρώ πιο πολύ τυπική παρά ουσιαστική ίσως. Καλό καλοκαίρι σε όσους τελείωσαν με τις υποχρεώσεις τους :-)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 4:38 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Να στε καλά παιδιά. Εντάξει σίγουρα είναι μια ταλαιπωρία αλλά μην απογοητεύεστε. Πιστεύω απόλυτα πως στην επαναληπτική θα πάνε όλα καλά. Λίγο υπομονή μόνο και πείσμα χρειάζεται.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 12, 2011 2:37 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Απίστευτο κι’ όμως αληθινό. 9,3. Ακόμη δεν μπορώ να το πιστέψω. Ήλπιζα για κάτι παραπάνω από τη αρχική μου εκτίμηση (~7) αλλά όχι και τόσο ψηλά.

Εύχομαι ότι καλύτερο σε όσους περιμένουν ακόμη βαθμολογίες και καλό κουράγιο και καλή επιτυχία σε όσους έχουν ΣΔΥ-51 ή θα πρέπει να ξαναμπούν στην διαδικασία της επαναληπτικής εξέτασης.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 12, 2011 5:59 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Μόλις είδα και τον δικό μου βαθμό: 5.7, λέει, το οποίο και θα δεχόμουν πιο "εύκολα" αν δεν διάβαζα τον σχολιασμό για τα επιμέρους θέματα. Oh well, what can you do!? :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 12, 2011 7:33 pm   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Παιδιά καλησπέρα.

Με ενημέρωσαν και μένα για το βαθμό μου (9,05) και είδα και το σχολιασμό του Γαβαλά.

Ήξερα ότι είχα γράψει καλά αλλά δεν περίμενα αυτή τη βαθμολογία.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους πέρασαν, και εύχομαι κουράγιο και υπομονή σε όσους πάνε για επανεξέταση.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλή επιτυχία σε σας που έχετε πάρει και την 51.

Παναγιώτης


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιουν 13, 2011 10:19 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Καλησπέρα σε όλους.

Επειδή θα πρέπει να δυστυχώς να πάω και στην επαναληπτική εξέταση θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν άλλα άτομα που θα χρησιμοποιήσουν αεροπλάνο για να φτάσουν Αθήνα. Γνωρίζει κάποιος να μου πει πόσο περίπου χρόνο θα μου πάρει να πάω από το αεροδρόμιο στον χώρο της εξέτασης (NEW YORK COLLEGE, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ 286, ΚΑΛΛΙΘΕΑ ) ;

Σόρυ αν δεν "κολάει" το post μου στο topic αυτό.

Ευχαριστώ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 14, 2011 9:50 am   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα Ντίνο,
απ' ότι βλέπω στο χάρτη βρίσκεται ανάμεσα στους σταθμούς του ηλεκτρικού Καλλιθέας και Ταύρου (πράσινη γραμμή). Άρα μπορείς (εφόσον εκείνη την ημέρα δεν υπάρχει κάποια απεργία ή αλλαγή προγράμματος να πάρεις το μετρό (μπλε γραμμή) μέχρι το Μοναστηράκι και έπειτα να αλλάξεις στον ηλεκτρικό μέχρι Ταύρο. Θεωρητικά αυτά τα δύο μαζί δεν θα σου πάρουν πάνω από 1 ώρα. Μπορείς να δοκιμάσεις και το youdrive για να δεις. Καλό είναι να τσεκάρεις πριν ξεκινήσεις από Ηράκλειο, την σελίδα του ΗΣΑΠ και το apergia.gr για να δεις αν υπάρχουν απεργίες ή αλλαγές στο πρόγραμμα. Καλή σου επιτυχία!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 18, 2011 9:18 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
thodorisk έγραψε:
Καλημέρα Ντίνο,
απ' ότι βλέπω στο χάρτη βρίσκεται ανάμεσα στους σταθμούς του ηλεκτρικού Καλλιθέας και Ταύρου (πράσινη γραμμή). Άρα μπορείς (εφόσον εκείνη την ημέρα δεν υπάρχει κάποια απεργία ή αλλαγή προγράμματος να πάρεις το μετρό (μπλε γραμμή) μέχρι το Μοναστηράκι και έπειτα να αλλάξεις στον ηλεκτρικό μέχρι Ταύρο. Θεωρητικά αυτά τα δύο μαζί δεν θα σου πάρουν πάνω από 1 ώρα. Μπορείς να δοκιμάσεις και το youdrive για να δεις. Καλό είναι να τσεκάρεις πριν ξεκινήσεις από Ηράκλειο, την σελίδα του ΗΣΑΠ και το apergia.gr για να δεις αν υπάρχουν απεργίες ή αλλαγές στο πρόγραμμα. Καλή σου επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ Θοδωρή.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 35 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009