Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 12:10 am

2010-11 / ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 35 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 04, 2011 6:56 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Πριν σχολιάσω τα θέματα θα ήθελα να πω ότι έχω την πεποίθηση ότι πέρασα. Μάλιστα, ίσως έχω καταφέρει να φτάσω στο 6-7.

Όσον αφορά τα θέματα των εξετάσεων, νομίζω ότι ήταν αρκετά βατά έως εύκολα. Ο λόγος που δεν πήγα όσο καλά θα ήθελα είναι ότι έχοντας αποκομίσει την πεποίθηση, όπως και οι περισσότεροι νομίζω, ότι πάνω από τις μισές μονάδες θα ήταν θέματα με ασκήσεις, είχα επικεντρώσει την προσοχή μου σε ότι περιείχε αριθμούς και είχα παραβλέψει πολλά άλλα θέματα, τα οποία θα είχα μελετήσει αν δεν είχα τον προσανατολισμό προς τις ασκήσεις.

Ας είναι όμως. Δεν παραπονιέμαι. Έκανα την προσπάθειά μου, στο μέγιστο δυνατό βαθμό, και πιστεύω ότι το pass από μόνο του αποτελεί δικαίωση. Εύχομαι, όσοι συμμετείχατε στις σημερινές γραπτές εξετάσεις, να μη χρειαστεί να τις ξανααντιμετωπίσετε. Επιπλέον, όσοι έχετε μόνο μία θεματική, καλό καλοκαίρι και να μη χαθούμε.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 04, 2011 9:07 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Κι εγώ, σαν τον Ανδρέα, έχω την πεποίθηση πως έπιασα την βάση και πέρασα, όπως κι όλοι που κάτσαμε μέχρι τέλους, άλλωστε. Αρκεί να βγάλει τα γράμματά μου ο ΣΕΠ, βέβαια...τον προειδοποίησα, κιόλας, πως θα υποφέρει! :D Και το'χα στο νού μου, θα έρθει η μέρα των εξετάσεων κι απλά θα τα έγραφα πιο αργά για να φαίνονται καλύτερα, αλλά πού...με τόσα πολλά θέματα και πίεση χρόνου, δεν υπήρχε καιρός για "καθυστερήσεις", έκανα trade-off δηλαδή, αναγνωσιμότητας με την συμπλήρωση των σελίδων.

Κατ' άλλα, θα συμφωνήσω, πάλι, με τα λεγόμενα του Ανδρέα, καθώς και σε εμένα είχε δημιουργηθεί η εντύπωση πως θα δίναν μεγαλύτερη βάση στις ασκήσεις του δεύτερου και του τρίτου τόμου κι όχι τόσο στην θεωρία. Από την άλλη, μας είχαν πει πως θα έπεφτε και κώδικας, αλλά κώδικας δεν εθεάθει. Συνοψίζοντας, πιστεύω με τη σειρά μου πως τα θέματα ήταν βατά, αλλά η πίεση χρόνου δύσκολα σου επέτρεπε να μαζέψεις όλες τις μονάδες, ενώ αυτό που μετέφεραν οι συνάδελφοι της Αθήνας και το οποίο είχε πει ο ΣΕΠ τους, πως, δηλαδή, δύσκολα θα φτάναμε τη βάση, επαληθεύτηκε σήμερα 100%.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 04, 2011 10:33 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Να πω και εγώ με τη σειρά μου ότι έχω την πεποίθηση πως πέρασα και όπως και ο Ανδρέας ίσως έχω πιάσει και 6-7. Όντως ο χρόνος σα να είχε υπολογιστεί έτσι ώστε να μην έχεις πολλά περιθώρια, αλλά αν γνωρίζεις τουλάχιστον που να ψάξεις να τα βγάλεις. Ομολογώ ότι περίμενα να ανατρέχω πολύ περισσότερο στις σημειώσεις, αλλά τελικά τα θέματα δεν είχαν τέτοιες απαιτήσεις. Σε αντίθεση με τους προλαλήσαντες, επιθυμούσα να μην έχουν τόσες πράξεις τα θέματα και μάλιστα να μην υπάρχουν πολλά από τον τρίτο τόμο και μάλλον ήμουν τυχερός σε αυτό. Σίγουρα δεν μπήκαν πράγματα που εγώ τουλάχιστον θεωρούσα SOS όπως threads, dijkstra, pastry, Java RMI.

Εύχομαι και στην ΣΔΥ51 να πάμε εξίσου καλά. Εύχομαι σε όλους καλά αποτελέσματα! :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιουν 05, 2011 10:05 pm   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΝ ΘΥΜΑΣΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΠΕΣΕ;
ΕΓΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΙΣ 25/6 (ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΔΩ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΑΣΕΙ:)))))

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 07, 2011 11:47 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
One down, one to go! :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 07, 2011 12:16 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Βγήκαν τα πρώτα αποτελέσματα; Απ'ό,τι καταλαβαίνω, ναι και μάλλον πέρασες. Πολλά συγχαρητήρια! :D
Και καλή επιτυχία με το επόμενο!
Εγώ ακόμα δεν έχω δει τίποτα (mail λογικά, ε;) κι έχω αρχίσει ν'ανυπομονώ... Άντε να δούμε!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 07, 2011 2:43 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Οι υπόλοιποι πως και δεν έχουν εκφράσει άποψη; Να ανησυχούμε;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιουν 07, 2011 11:06 pm   

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 21, 2010 5:02 pm
Δημοσ.: 77
Τοποθεσια: Αθήνα
nm


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 08, 2011 12:19 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Εγώ χθες το πρωί διάβασα το e-mail, ενώ φαντάστηκα πως θα'χε φτάσει σε όλους, by now, ή τουλάχιστο στα παιδιά της Θεσ/νίκης, καθώς ο κάθε ΣΕΠ έχει τον δικό του ρυθμό. Σ' ευχαριστώ Βάσω, για τις ευχές σου, κι εύχομαι αντίστοιχες επιτυχίες και για σένα! :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιουν 08, 2011 1:00 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Πέρασα κι εγώ λοιπόν! Το mail έφτασε αρκετά αργά βέβαια, αλλά τέλος καλό όλα καλά! :)
Καλά αποτελέσματα και στους υπόλοιπους εύχομαι! Και καλή επιτυχία σε όσους έχουν και δεύτερη θεματική!
Επίσης, καλό καλοκαίρι σε όλους, και θα τα λέμε κι απο'δω φαντάζομαι...


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 35 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009