Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 7:31 am

2010-11 / 6η ΓΡΑΠΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 101 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 24, 2011 11:47 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Συμφωνώ κι’ εγώ , μεταξύ άλλων, ότι στο 3(δ) δεν ακολουθείται η στρατηγική που υποδείχθηκε στο επίσημο forum του ΕΑΠ και το έχω ήδη υποδείξει στον ΣΕΠ της Θεσσαλονίκης με σχετικό μου e-mail χθες. Όπως έχω ήδη αναφέρει παραπάνω, νομίζω ότι όσοι έχετε ενστάσεις θα πρέπει να τις κοινοποιήσετε στους ΣΕΠ σας το γρηγορότερο.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 24, 2011 1:15 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Τώρα που ξανακοίταξα τις λύσεις και τους γράφους μου λίγο προσεκτικότερα, διαπίστωσα κι εγώ πως στο GG έχει αφαιρέσει δύο ακμές, ενώ έχει προσθέσει μία άλλη, αλλά και πως μάλλον έχουν εφαρμόσει διαφορετική volatile στρατηγική από αυτή που προτάθηκε στο portal. Βέβαια, για το συγκεκριμένο θέμα δεν νομίζω να κόψουν μονάδες, καθώς όλοι μας, λίγο-πολύ, αιτιολογήσαμε/τεκμηριώσαμε τα σχήματά μας...εκτός κι αν μας γράψουν στα σχόλια: "βλ. υποδειγματική λύση"! :D

Για το δεύτερο θέμα, από την άλλη, το οποίο αποτελεί και πρόβλημα του βιβλίου κι ως εκ τούτου έχουνε και το συνοδευτικό βιβλίο με τις λύσεις κοντά τους, δεν ξέρω κατά πόσο μπορούμε να τους "μεταπείσουμε" για το ο,τιδήποτε. Όπως είχε συμβεί και στην προηγούμενη εργασία (υποερώτημα των πιθανοτήτων), έτσι κι εδώ, αν και προσέγγισα το θέμα με την ίδια φιλοσοφία που το κάνουν κι αυτοί, στο περίπου, εντούτοις τ' αποτελέσματα αποκλίνουν. Από την στιγμή, όμως, που έχω αναπτύξει το σκεπτικό μου και το έχουν μπροστά τους, το σημαντικότερο θα ήταν, για μένα, να μου πούνε το γιατί έχω λάθος, παρά να μου υποδείξουν την σωστή λύση (θεωρώντας πως αυτά τα δύο δεν είναι πάντα αμοιβαίως αποκλειόμενα).

Οι δικές μου ενστάσεις, πάντως, δεν τελειώνουν σε αυτά τα δύο θέματα...έχω κι άλλες και για τ' άλλα δύο, αλλά θα περιμένω να δω την γενικότερη βαθμολογία και τα σχόλια του ΣΕΠ πριν στείλω το ο,τιδήποτε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 24, 2011 3:50 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 01, 2010 9:10 am
Δημοσ.: 61
Τοποθεσια: Λάρισα
Παιδιά εγώ πάντως, έστειλα e-mail με τις ενστάσεις μου στον κ.Νικοπολιτίδη ο οποίος και με παρέπεμψε να κάνω post στο επίσημο forum πράγμα και το οποίο έκανα. Οπότε ίσως θα ήταν καλό να γράφαμε εκεί όλοι όσοι έχουμε ενστάσεις!!!


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 24, 2011 5:19 pm   

Εγγραφη: Τρί Οκτ 26, 2010 1:03 pm
Δημοσ.: 69
Τοποθεσια: AΘΗΝΑ
Όσον αφορά το θέμα 3δ, αφού εστειλα σχετικό e-mail στον κ Γαβαλά, με ενημέρωσε ότι υπάρχει λάθος και ότι θα ανακοινώσει ξανα τις υποδειγματικές λύσεις.
Για το 2 θέμα δεν έκανα κάποια ερώτηση γιατί αμφιβάλω για τον τρόπο που το χειρίστηκα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μάιος 24, 2011 6:41 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Λοιπόν, το mail που έστειλα στον κ. Νικοπολιτίδη κατέληξε στον κ. Γαβαλά, ο οποίος με εξέπληξε με την ειλικρίνεια, την ευθύτητα και την αμεσότητά του. Άμεσα αποδέχθηκε όλα όσα είχα παραθέσει και πριν προλάβω να επιστρέψω από την δουλειά, είχε ήδη ανακοινώσει τις “updated” λύσεις στο portal. Χωρίς να έχω το παραμικρό παράπονο από τον δικό μας ΣΕΠ, νομίζω ότι είστε τυχεροί όσοι έχετε έναν τόσο «ακομπλεξάριστο» και σωστό ΣΕΠ.

Σε συνέχεια της συζήτησης που είχαμε στην Αθήνα την Κυριακή, με όσους έχουν και την ΣΔΥ-51, περί καθηγητών γενικώς, νομίζω ότι ο κ. Γαβαλάς, αλλά και οι υπόλοιποι ΣΕΠ του προγράμματος που παρακολουθούμε, είναι μία καλή ένδειξη και παράδειγμα των νέων και ανοιχτόμυαλων ανθρώπων που πλαισιώνουν το ΕΑΠ – καμία σχέση με τα κακότυχα παραδείγματα που αναφέρθηκαν στη συζήτηση.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 2:11 pm   

Εγγραφη: Τρί Ιαν 04, 2011 1:10 am
Δημοσ.: 78
Τοποθεσια: Ροδολίβος
Στο moodle eap έχουν αναρτηθεί οι βαθμοί της ΓΕ6 (τουλάχιστον για το τμήμα της Θεσ/νίκης)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 4:41 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Επιτέλους. Μετά από τόσες εργασίες και αμέτρητες ώρες δουλειάς και μελέτης, καταφέρνω και παίρνω ένα 10αρι. Η αλήθεια είναι πως δεν το περίμενα σ’ αυτή την εργασία, διότι η προσπάθεια ήταν μειωμένη σε σύγκριση με όλες τις προηγούμενες καθώς προσπαθούσα να κλείσω γρήγορα τις εργασίες για να «στρωθώ» στο διάβασμα (επανάληψη).

Εύχομαι τα καλύτερα σε όλους και κυρίως καλή επιτυχία στις εξετάσεις.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 5:44 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Μπράβο Αντρέα! Νομίζω πως το αξίζεις και με το παραπάνω. Καλό διάβασμα και σε σένα!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Μάιος 27, 2011 8:56 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Συγχαρητήρια σε όλους μας μιας και τελείωσαν οι εργασίες και τα "στριμωγμένα" Σαββατοκύριακα. Μένει ένα ακόμα βέβαια :-) . Παρά τον λίγο χρόνο που λογικά διαθέτουμε όλοι μας (για μένα μάλιστα που δεν παραβρέθηκα σε κάποια από τις ΟΣΣ ήταν μια επιπλέον επιβάρυνση) για διάβασμα νομίζω ανταπεξέλθαμε ικανοποιητικά στις εργασίες και εύχομαι σε όλους καλή επιτυχία την επόμενη βδομάδα. Και ένα ευχαριστώ γενικά σε όσους είχαν την καλή διάθεση να βοηθήσουν τους υπόλοιπους (είτε με διάφορες πληροφορίες λόγω συμμετοχής τους στις ΟΣΣ, είτε με επαλήθευση αποτελεσμάτων, είτε με οποιοδήποτε άλλο τρόπο).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 28, 2011 9:52 am   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Θέλω να δώσω σε όλους συγχαρητήρια για το αποτέλεσμα αλλά και για την προσπάθεια που καταβάλαμε για την τελευταία εργασία.
Κυρίως όμως θέλω να τονίσω το πνεύμα συνεργασίας και αλληλουποστήριξης που βοήθησε αρκετούς απο μας να δώσουμε
μια καλή εργασία και να φτάσουμε στην τελική ευθεία της επανάληψης με υψηλό ηθικό.

Εύχομαι καλό διάβασμα σε όλους και καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις.

Παναγιώτης


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Κλειδωμένη Δ. Συζήτηση Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 101 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009