Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 8:20 am

ΤΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 6 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Απρ 19, 2010 10:42 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Όπως είναι γνωστό το ΣΔΥ είχε ανακοινώσει ότι, για το ακαδημαϊκό έτος 2011-12, πρόκειται να εισαχθούν συνολικά 60 ΜΟΝΟ φοιτητές. Μετά την κλήρωση τον Δεκέμβριο αναρτήθηκε ο πίνακας με τα ονόματα των 60 «τυχερών». Στην συνέχεια, παρατηρούμε ότι εξαντλείται και η Κατηγορία Β, ήτοι άλλοι 60 επιλαχόντες, και τώρα το ΕΑΠ καλεί και από την Κατηγορία Γ άλλους 50 επιλαχόντες, ελπίζοντας και με αυτούς να συμπληρώσει τα 60 άτομα που πρόκειται εισαχθούν και παρακολουθήσουν το πρόγραμμα.

Κάτι αντίστοιχο συμβαίνει φυσικά και με άλλα προγράμματα του ΕΑΠ.

Τα παραπάνω μου φαίνονται απίστευτα. Ίσως, μέχρι ένα σημείο να ευθύνεται και η κρίση, αλλά όπως και να έχει εξακολουθώ να βρίσκω απίστευτο το γεγονός ότι καλούνται 60+60+50=170 άτομα με την ελπίδα να αποδεχθούν την εισαγωγή τους μόλις οι 60 !!!


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μάιος 15, 2010 5:54 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
andreas έγραψε:
Όπως είναι γνωστό το ΣΔΥ είχε ανακοινώσει ότι, για το ακαδημαϊκό έτος 2011-12, πρόκειται να εισαχθούν συνολικά 60 ΜΟΝΟ φοιτητές. Μετά την κλήρωση τον Δεκέμβριο αναρτήθηκε ο πίνακας με τα ονόματα των 60 «τυχερών». Στην συνέχεια, παρατηρούμε ότι εξαντλείται και η Κατηγορία Β, ήτοι άλλοι 60 επιλαχόντες, και τώρα το ΕΑΠ καλεί και από την Κατηγορία Γ άλλους 50 επιλαχόντες, ελπίζοντας και με αυτούς να συμπληρώσει τα 60 άτομα που πρόκειται εισαχθούν και παρακολουθήσουν το πρόγραμμα.
...


Από τους 50 αναφερόμενους παραπάνω επιλαχόντες της κατηγορίας Γ μόνο 6 φαίνεται να ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του ΕΑΠ. Έτσι λοιπόν, μέχρι στιγμής το ΕΑΠ έχει καλέσει 170 συνολικά άτομα και πολύ αμφιβάλω εάν έχουν ανταποκριθεί οι 60 που απαιτούνται για την πλήρωση των θέσεων του προγράμματος.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μάιος 27, 2010 7:22 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Δεν ξέρω εάν το χωράει νους ανθρώπου, αλλά το ΕΑΠ κάλεσε τον 508ο κληρωθέντα προκειμένου να καλύψει τις 150 θέσεις του προγράμματος Μεταπτυχιακή Εξειδίκευση στα Πληροφοριακά Συστήματα. Για του λόγου το αληθές κοιτάξετε εδώ.

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι εάν είχα σειρά 508 δεν θα είχα ποτέ υποβάλει τα δικαιολογητικά μου.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 18, 2012 8:57 pm   

Εγγραφη: Τετ Ιαν 18, 2012 8:51 pm
Δημοσ.: 2
Για φέτος πως το βλέπετε; Είμαι κατηγορία Γ, σειρά 153, έχω ελπίδες;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιαν 19, 2012 3:11 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Maria έγραψε:
Για φέτος πως το βλέπετε; Είμαι κατηγορία Γ, σειρά 153, έχω ελπίδες;

Μαρία γεια σου. Όπως θα διάβασες παραπάνω, με τα προπέρσινα δεδομένα θα ήσουν μέσα. Πέρσι, επειδή δεν με αφορούσε άμεσα το θέμα. δεν το παρακολούθησα από κοντά. Σίγουρα πάντως δεν μπορεί κανείς να αποκλείσει τίποτε. Προσωπικά, σου εύχομαι να επιλεγείς και να σ’ έχουμε κοντά μας από την επόμενη χρονιά.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιαν 23, 2012 4:48 pm   

Εγγραφη: Τετ Ιαν 18, 2012 8:51 pm
Δημοσ.: 2
Αντρέα ευχαριστώ για την απάντηση. Πέρσι κάλεσαν 20 άτομα από Γ κατηγορία. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 6 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009