Ημερομηνία Πέμ Μάιος 09, 2024 8:55 pm

ΣΔΥ - Μάλλον θα το παρακολουθήσω κι εγώ το πρόγραμμα

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 12 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 09, 2010 10:45 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Μάλλον θα το παρακολουθήσω κι εγώ το πρόγραμμα. Ενδιαφέρον ακούγετε. Νομίζω μέχρι 12/3 είναι η προθεσμία για κατάθεση των χρημάτων, έτσι δεν είναι. Εγώ είχα επιλέξει μία θεματική ενότητα. Υπάρχει περίπτωση να τελικά αλλάξω γνώμη μέχρι των Οκτώβριο να μπορέσω να πάρω και την άλλη? Δεν νομίζω έτσι δεν είναι? Αν τώρα πάρω την μία θεματική ενότητα, του χρόνου τι θα πρέπει να παρακολουθήσω. Την μεταπτυχιακή εργασία ( το πάω λιγάκι μακρυα) για να την πάρεις θα πρέπει να εχεις παρακολουθήσει όλες τις θεματικές ενότητες? ΜΠορεί π.χ να γίνει παράλληλα με κάποια θεματική ενότητα?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 10, 2010 5:31 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Φίλε diegito λόγω του ότι αρχίσαμε να εξειδικεύουμε το θέμα του μεταπτυχιακού και προκειμένου να διατηρηθεί μία τάξη, με την ιδιότητα του admin, μετέφερα την δημοσίευσή σου εδώ (ΣΔΥ – Συστήματα Διάχυτου Υπολογισμού).

Επί της ουσίας τώρα. Από την εμπειρία μου με το ΕΑΠ μάλλον θα πρέπει να ξεχάσεις την περίπτωση του να αλλάξεις το ποιές θεματικές έχεις δηλώσει. Βέβαια, αν θέλεις στείλε κάποιο e-mail και θέσε το ως ερώτημα όσο είναι νωρίς – δηλαδή πριν πληρώσεις. Δεν νομίζω ότι έχεις να χάσεις κάτι. Όχι όμως να περιμένεις μέχρι τον Οκτώβριο για να το σκεφτείς. Αυτό είμαι απόλυτα σίγουρος ότι δεν μπορεί να γίνει. Εάν κάτι μπορεί να αλλάξει, η μόνη περίπτωση είναι μέσα σ’ αυτή την εβδομάδα και φυσικά πριν πληρώσεις οπότε η πληρωμή θα είναι η αντίστοιχη των θεματικών που έχεις επιλέξει.

Όσον αφορά την διπλωματική εργασία, ισχύουν αυτά που ισχύουν και για τις πτυχιακές του ΕΑΠ. Δηλαδή, για να έχεις δικαίωμα να την εκπονήσεις θα πρέπει ή να έχεις ολοκληρώσει όλες τις θεματικές ενότητες των σπουδών σου ή παράλληλα με την διπλωματική να έχεις επιλέξει και παρακολουθείς τις όποιες υπολείπονται.

Ελπίζω να βοήθησα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 10, 2010 7:42 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Έχει δοθεί μικρή παράταση για την καταβολή της οικονομικής μας συμμετοχής βλέπε http://eap.akweb.gr/bb/viewtopic.php?f=20&t=57&p=89#p89


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Μαρ 16, 2010 5:54 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Φίλε digito και λοιποί παρακολουθούντες και μη συμμετέχοντες ενεργά, με χαρά σας πληροφορώ ότι σήμερα έλαβα επιβεβαίωση από το ΕΑΠ για την ολοκλήρωση της εγγραφής μου. Άρα από σήμερα δεν ανήκω στους «Μάλλον θα παρακολουθήσω κι’ εγώ το πρόγραμμα» αλλά στους «είμαι κι’ εγώ στο πρόγραμμα». Το ίδιο εύχομαι να πράξει και ο diegito και οι υπόλοιποι και να τα λέμε συχνότερα μέσα από τις σελίδες του forum.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Μαρ 17, 2010 11:45 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Γεια σας συμφοιτητές :-)

Επιστροφή στα "θρανία" μετά από σχεδόν 4 χρόνια

Καλή μας αρχή


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:48 pm   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλή αρχή σε όλους μας!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 17, 2010 10:34 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Να ‘σαι καλά και καλώς ήρθες στην παρέα μας.
Απ’ ότι φαντάζομαι οι περισσότεροι είμαστε σε διακοπές αυτό το διάστημα και δεν υπάρχει κίνηση στο forum. Εγώ για παράδειγμα βρίσκομαι στην Κέρκυρα. Ελπίζω όταν με το καλό μαζευτούμε να τα λέμε συχνότερα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 17, 2010 1:15 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλή αρχή και απο μένα. Εύχομαι σε όλους καλή δύναμη και ελπίζω σε επικοινωνία και συνεργασία. Να είστε καλά!

Χριστίνα Π.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 18, 2010 12:39 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Χριστίνα καλώς όρισες στο forum.
Με την ευκαιρία θα ήθελα να σε ενημερώσω σχετικά με την αποστολή του διδακτικού υλικού – εάν το xpet που έχω διαβάσει σε άλλο forum αντιστοιχεί σ’ εσένα.

Κατ’ αρχήν να σου πω ότι έχω κάνει και προπτυχιακό πρόγραμμα στο ΕΑΠ και απ’ ότι θυμάμαι τα βιβλία έρχονται πάντα τελευταία στιγμή. Δηλαδή Σεπτέμβριο και βλέπουμε. Τώρα στην περίπτωση του μεταπτυχιακού μας, δεδομένου ότι είναι πρώτη χρονιά που τρέχει το πρόγραμμα, δεν ξέρω εάν θα υπάρξει ακόμη μεγαλύτερη καθυστέρηση ή και αν θα υπάρχουν βιβλία. Να σημειώσω ότι σε ορισμένες θεματικές ενότητες του προπτυχιακού, στις οποίες γινόταν αλλαγές του διδακτικού υλικού, μετά την πρώτη ΟΣΣ (συνάντηση) ο ΣΕΠ (σύμβουλος/καθηγητής) μας έστελνε με e-mail το υλικό σε μορφή PDF.

Εδώ μπορείς να βρεις σχετικές πληροφορίες για την αποστολή του διδακτικού υλικού, ενώ στο κάτω μέρος στης σελίδας υπάρχει σύνδεσμος που ανοίγει ένα excel με τις αναλυτικές αποστολές ανά φοιτητή. Όπως θα διαπιστώσεις οι αποστολές έχουν σταματήσει και πρόκειται να ξεκινήσουν τις επόμενες μέρες (20 Αυγούστου).


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 18, 2010 3:54 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Αντρέα καλώς σας βρήκα και σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Η 1η συνάντηση με τον καθηγητή γίνεται στην Αθήνα φαντάζομαι έτσι; Πότε να υπολογίζω δηλαδή περίπου οτι θα αρχίσω να απασχολούμε με το μεταπτυχιακό; Ρωτάω για να ξέρω στο περίπου ποτε να περιμένω τον μεγαλύτερο φόρτο γιατί σε συνδυασμό με δουλειά με έχουν ενημερώσει οτι είναι αρκετά δύσκολα τα πράγματα.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 12 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009