Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 10:45 pm

Διπλωματική εργασία

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 14, 2012 11:22 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα σας!

Ελπίζω να περνάτε υπέροχα το καλοκαίρι σας. Ναι το ξέρω είναι λίγο άκυρο να φτιάχνω θέμα 15υγουστο, αλλά έφαγα σκάλωμα.

Ποιοι από εσάς θα δηλώσετε διπλωματική εργασία από Σεπτέμβρη; Η διαδικασία που ακολουθήσατε ποια είναι; Νομίζω υπήρχαν κάπου τα πιθανά θέματα για να διαλέξουμε αλλά χωρίς να φαίνεται ποιος καθηγητής τα δίνει. Έχουμε κάτι πάνω σε αυτό;

Απαντήστε με το πάσο σας :P

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 17, 2012 4:43 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Θοδωρή, ξύνεις πληγές, αφού δεν μας δώσαν πάσο φέτος! :'( Anyhow, θα περιγράψω με συντομία την διαδικασία: από την 1η Μαρτίου μέχρι τις 30 Απριλίου, πρέπει να στείλεις στο ΕΑΠ, με συστημένη επιστολή, στο τμήμα Φοιτητικού Μητρώου, ένα Έντυπο Α', στο οποίο θα συμπληρώσεις την αρχική δήλωση του θέματος Διπλωματικής Εργασίας (ένα από τα θέματα που 'χουν ανεβάσει στο portal, ή κάποιο δικό σου, μετά από συνεννόηση με τον ΣΕΠ της προτίμησής σου). Το Έντυπο αυτό το διαβάζει ο Ακαδημαϊκός Υπεύθυνος, ο οποίος έρχεται σε επαφή με τους ΣΕΠ και καταρτίζουν έναν πίνακα ΣΕΠ-φοιτητής-θέμα, κάποια στιγμή τον Σεπτέμβριο, φαντάζομαι. Εφόσον είναι όλα okay, πληρώνεις μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου τα 800, αλλά στέλνεις κι ένα Έντυπο Β' (όπως έκανες και για το Έντυπο Α'), το οποίο αφορά την τελική δήλωση του θέματος.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 17, 2012 6:48 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Κατ’ αρχήν να ευχαριστήσω των tzortz για την ενημέρωση – αν και το θεωρούσα σίγουρο ότι αν κάποιος απαντούσε θα ήταν αυτός :D . Τελικά είναι πολύ συγκεκριμένα τα άτομα που συνεισφέρουν απαντώντας και είναι τα ίδια από την αρχή του φόρουμ. Δεν θα έλεγα ότι μ’ αρέσει αυτό, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και κάτι.

thodorisk έγραψε:
...
Νομίζω υπήρχαν κάπου τα πιθανά θέματα για να διαλέξουμε αλλά χωρίς να φαίνεται ποιος καθηγητής τα δίνει. Έχουμε κάτι πάνω σε αυτό;
...

Όσον αφορά το παραπάνω που έγραψε ο Θοδωρής, νομίζω ότι εμείς οι «κοινοί θνητοί», που δεν είχαμε δικαίωμα να δηλώσουμε φέτος διπλωματική, δεν είχαμε και δεν έχουμε, ακόμη, δικαίωμα πρόσβασης στην σελίδα με τα θέματα των διπλωματικών. Σωστά; Εάν όχι, ποια είναι αυτή η σελίδα και δεν την έχω δει;


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 17, 2012 7:53 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Καλησπέρα Ανδρέα, δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό ή όχι, αλλά προσωπικά στο class.eap.gr είχα πρόσβαση στη λίστα με τα προτεινόμενα θέματα, Υποθέτω πως όλοι, άρα και εσύ. Υπάρχουν δύο διαφορετικοί τρόποι.
1. Μετά τη σύνδεση σου ανάμεσα στους "χώρους σου" είναι και αυτός της Διπλωματικής.
2. Στην αρχική σελίδα class.eap.gr, αριστερά στο μενού η 4η επιλογή.

Βέβαια υπάρχει και αυτή η λύση http://class.eap.gr/LotusQuickr/info/Main.nsf/h_Toc/49CE7A9488BAF27BC22578600051B7ED/?OpenDocument για να μην σε ταλαιπωρώ :D . Καλή ακαδημαϊκή χρονιά να έχουμε. Άρχισαν οι προετοιμασίες βλέπω.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 17, 2012 8:18 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
imargar έγραψε:
Καλησπέρα Ανδρέα, δεν ξέρω αν είναι συμπτωματικό ή όχι, αλλά προσωπικά στο class.eap.gr είχα πρόσβαση στη λίστα με τα προτεινόμενα θέματα, Υποθέτω πως όλοι, άρα και εσύ. Υπάρχουν δύο διαφορετικοί τρόποι.
1. Μετά τη σύνδεση σου ανάμεσα στους "χώρους σου" είναι και αυτός της Διπλωματικής.
2. Στην αρχική σελίδα class.eap.gr, αριστερά στο μενού η 4η επιλογή.

Βέβαια υπάρχει και αυτή η λύση http://class.eap.gr/LotusQuickr/info/Main.nsf/h_Toc/49CE7A9488BAF27BC22578600051B7ED/?OpenDocument για να μην σε ταλαιπωρώ :D . Καλή ακαδημαϊκή χρονιά να έχουμε. Άρχισαν οι προετοιμασίες βλέπω.


Χμμμμ… No comment.

Ευχαριστώ Ηλία. Όσο για την καλή χρονιά, επιφυλάσσομε. Φαντάζομαι οι περισσότεροι θα είναι στο μέσο των διακοπών τους. Ας μη τους το θυμίζουμε. :P


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Αύγ 27, 2012 10:59 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
tzortz έγραψε:
Θοδωρή, ξύνεις πληγές, αφού δεν μας δώσαν πάσο φέτος! :'( Anyhow, θα περιγράψω με συντομία την διαδικασία: από την 1η Μαρτίου μέχρι τις 30 Απριλίου, πρέπει να στείλεις στο ΕΑΠ, με συστημένη επιστολή, στο τμήμα Φοιτητικού Μητρώου, ένα Έντυπο Α', στο οποίο θα συμπληρώσεις την αρχική δήλωση του θέματος Διπλωματικής Εργασίας (ένα από τα θέματα που 'χουν ανεβάσει στο portal, ή κάποιο δικό σου, μετά από συνεννόηση με τον ΣΕΠ της προτίμησής σου). Το Έντυπο αυτό το διαβάζει ο Ακαδημαϊκός Υπεύθυνος, ο οποίος έρχεται σε επαφή με τους ΣΕΠ και καταρτίζουν έναν πίνακα ΣΕΠ-φοιτητής-θέμα, κάποια στιγμή τον Σεπτέμβριο, φαντάζομαι. Εφόσον είναι όλα okay, πληρώνεις μέχρι τις 30 Σεπτεμβρίου τα 800, αλλά στέλνεις κι ένα Έντυπο Β' (όπως έκανες και για το Έντυπο Α'), το οποίο αφορά την τελική δήλωση του θέματος.

Ευχαριστώ καταρχάς για την απάντηση Αυγουστιάτικα.

Θες να πεις ότι αν έχεις δηλώσει μόνο διπλωματική δεν δικαιούσαι πάσο; Αλλά και πάλι ποιο πάσο; Έχεις πάρει πάσο; Αν εννοείς την ταυτότητα που μας έχουν δώσει, η δική σου δεν γράφει μέχρι και το 2013 όπως στην δική μου;
Τα θέματα στο portal τα έχω δει, το θέμα είναι ότι δεν είναι ονομαστικά ώστε να ξέρω ποια ανήκουν σε ποιον ΣΕΠ, έχετε άλλη λίστα εσείς;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 29, 2012 1:57 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Hahah, όχι, καλέ, λογοπαίγνιο με το "απαντήστε με το πάσο σας" έκανα, θέλοντας να γράψω ότι δεν μου δώσαν πάσο σ' ένα προπτυχιακό που 'μαι γραμμένος παράλληλα </μεταξύ μας αυτό, όμως! :P> με τα ΣΔΥ! :D

Λίστα με ονόματα των ΣΕΠ και το ποιά θέματα έχει "βγάλει" ο καθένας δεν υπάρχει, δυστυχώς. Αυτό που μπορώ να σου πώ με βεβαιοτητα είναι ότι τα τελευταία τέσσερα θέματα της λίστας είναι του Κομνηνού.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 29, 2012 7:56 am   

Εγγραφη: Τρί Ιαν 04, 2011 1:10 am
Δημοσ.: 78
Τοποθεσια: Ροδολίβος
Παράθεση:
Hahah, όχι, καλέ, λογοπαίγνιο με το "απαντήστε με το πάσο σας" έκανα, θέλοντας να γράψω ότι δεν μου δώσαν πάσο σ' ένα προπτυχιακό που 'μαι γραμμένος παράλληλα </μεταξύ μας αυτό, όμως! :P> με τα ΣΔΥ! :D


χαχαχαχα, θεός!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Αύγ 31, 2012 12:02 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
andreas έγραψε:
Όσον αφορά το παραπάνω που έγραψε ο Θοδωρής, νομίζω ότι εμείς οι «κοινοί θνητοί», που δεν είχαμε δικαίωμα να δηλώσουμε φέτος διπλωματική, δεν είχαμε και δεν έχουμε, ακόμη, δικαίωμα πρόσβασης στην σελίδα με τα θέματα των διπλωματικών. Σωστά; Εάν όχι, ποια είναι αυτή η σελίδα και δεν την έχω δει;

Μόλις τώρα είδα το συγκεκριμένο θρεντ (παραχαλάρωσα φαίνεται, λόγω "διακοπών").
Αυτό που γνωρίζω εγώ, καθώς το έψαξα κάμποσο από το Μάρτη και μετά, είναι λίγο διαφορετικό από αυτό που περιγράφεις Ανδρέα. Οι "κοινοί θνητοί" είναι αυτοί που όπως κι εγώ, στο πρώτο έτος πήραμε μόνο μία Θ.Ε., πράγμα που σημαίνει πως δεν είχαμε δικαίωμα στο διάστημα Μάρτη-Απρίλη να δηλώσουμε Δ.Ε., καθώς ο κανονισμός προέβλεπε την επιτυχή ολοκλήρωση τουλάχιστον 2 Θ.Ε. μέχρι τότε (άσχετα που πλέον, πολλοί από εμάς, τους "κοινούς θνητούς", έχουμε ολοκληρώσει επιτυχώς ήδη δύο και παραπάνω Θ.Ε.).
Πράγμα που σημαίνει, από αυτά που έχω καταλάβει, ότι όλοι όσοι στο πρώτο έτος πέρασαν 2 Θ.Ε. πρέπει να έλαβαν το έντυπο Α στο διάστημα που περιγράφει και ο Γιώργος και να είχαν τη δυνατότητα να το συμπληρώσουν. Αν όχι, σίγουρα πάντως είχαν πρόσβαση στη λίστα των θεμάτων, όπως εξήγησε και ο imargar.
Το κακό είναι ότι, αν δεν έχεις συμπληρώσει ήδη το έντυπο Α, δεν μπορείς να προχωρήσεις τώρα σε συμπλήρωση του εντύπου Β και ως εκ τούτου σε επιλογή θέματος, επομένως, απλά περιμένεις άαααλλον ένα χρόνο (αυτό που προσπαθούσα να αποφύγω κι εγώ εξαρχής δηλαδή), μέχρι τον επόμενο Μάρτη-Απρίλη, για να κάνεις τη διαδικασία. (Έχω να σας πω και περισσότερα σχετικά με το πώς κινήθηκα εγώ και τι αποτελέσματα είχε όλο αυτό, αλλά δεν ξέρω αν σας ενδιαφέρει ιδιαίτερα, οπότε προς το παρόν το αφήνω και αν θέλετε μου λέτε).


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009