Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 8:10 pm

ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΕΣ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 41 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 04, 2011 5:55 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Χριστίνα έστειλα e-mail στο sdy@eap.gr κι από αύριο θα επικοινωνήσω δια τηλεφώνου για να μάθω τί ακριβώς συμβαίνει. Εσύ, να φανταστώ, ολοκλήρωσες την δήλωση των Θεματικών Ενοτήτων με επιτυχία;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 04, 2011 7:07 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ναι πρόλαβα και το έκανα την προηγούμενη μέρα πριν εμφανιστεί αυτό το μήνυμα που αναφέρεις. Πάντως το πρόβλημα θα είναι γενικό γιατί είναι στο portal του ΕΑΠ. Άρα θα αφορά όλους τους φοιτητές και όχι μόνο του δικού μας μεταπτυχιακού.....Πιστεύω πως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς.

Ά και κάτι ακόμα. Θα σε συμβούλευα να στείλεις mail και στο portal και όχι μόνο στη γραμματεία του sdy. Εμένα μου απάντησαν απο το portal την επόμενη μέρα με mail. (Αναφέρω το mail του portal σε προηγούμενο μήνυμα μου)

_________________
Εικόνα


Τελευταία επεξεργασία απο xpet την Δευτ Ιούλ 04, 2011 7:41 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 04, 2011 7:23 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Και σε μένα το ίδιο πρόβλημα. Σήμερα το πρωί πλήρωσα και μέχρι τώρα δεν μπορώ να κάνω δήλωση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 05, 2011 12:42 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα συνάδελφοι

Πριν προλάβω να επικοινωνήσω με το τμήμα Μητρώου σήμερα, διαπίστωσα πως η καρτέλα λειτουργούσε κανονικά, οπότε ολοκλήρωσα πριν από λίγο, με επιτυχία, την δήλωση των ΘΕ. Δεν την εκτύπωσα, βέβαια, όπως είχε κάνει η Χριστίνα, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, καθώς βλέπω πως έχουν τικαριστεί οι δύο θεματικές που επέλεξα.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 05, 2011 5:40 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Καλησπέρα,
εμένα μου απαντήσαν σήμερα το πρωί και ενεργοποιήθηκε η δυνατότητα. Έκανα τη δήλωση και την εκτύπωση και του χρόνου δεν θα σας ξαναδώ, αφού πήρα μόνο τη ΣΔΥ 50, (ναι είμαι ο παράξενος που διάλεξε μόνο την ΣΔΥ 51 :lol: ).


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 06, 2011 5:59 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Ηλία απ’ όσο θυμάμαι τελικά δεν έχεις την παγκόσμια αποκλειστικότητα. Υπάρχει τουλάχιστον άλλη μία συνάδελφος που πήρε τις ίδιες αποφάσεις με σένα. :D


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιούλ 06, 2011 3:11 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Μόλις ολοκλήρωσα κι’ εγώ την δήλωση ΘΕ. ΣΔΥ60 & ΣΔΥ61 και ο Θεός βοηθός.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 07, 2011 1:50 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Κατέθεσα και εγώ σήμερα τα χρήματα για μία θεματική ενότητα (ΣΔΥ60). Αργότερα σήμερα θα ολοκληρώσω και την αίτηση.

Δυστυχώς δεν έχω πάρει καμία απάντηση από τον κ. Καμέα και θα είναι από τα πρώτα πράγματα που θα του αναφέρω αν ποτέ έρθει ξανά σε κάποια ΟΣΣ. Το θεωρώ απαράδεκτο να παίρνουμε ΘΕ στα τυφλά και ακόμα πιο απαράδεκτο να μην μπορούμε να βρούμε τον υπεύθυνο του προγράμματος σε email για άνω από μία εβδομάδα!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιούλ 07, 2011 5:31 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
diegito έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.

Βλέπω ότι βγήκε ανακοίνωση από το ΕΑΠ, σύμφωνα με την οποία μπορούμε να πλρώσουμε τα δίδακτρα σε 2 δόσεις. Θα ήθελα να ρωτήσω, αν βεβαίως γνωρίζει κανείς να μου πει, τι θα γίνει στην περίπτωση που δηλώσεις 2 θεματικές, πληρώσεις αρχικά το κόστος 2 μισών διδάκτρων θεματικής ενότητας (δηλαση 900 τόσα ευρώ) και όταν είναι να πληρώσεις τις δεύτερες δόσεις, δεν πληρώσεις τίποτα. Μπορείς π.χ τελικών να πάρεις μία θεματική ενότητα, μεταφέροντας σε αυτήν την μία δόση του της δεύτερης θεματικής ενότητας?

Καλησπέρα σας κι από μένα! Μόλις σήμερα ολοκλήρωσα κι εγώ τη δήλωση Θ.Ε. για το επόμενο έτος, σχεδόν τελευταία στιγμή, καθώς πάραχαλάρωσα τον τελευταίο μήνα με το θέμα του μεταπτυχιακού και παραλίγο να το ξεχάσω ότι αύριο λήγει η προθεσμία... :oops:
Επίσης, λόγω τελευταίας στιγμής, δεν κοίταξα καθόλου τις συζητήσεις που έχουν γίνει εδώ και κατά κάποιο τρόπο αυτοσχεδίασα. Συγκεκριμένα, δήλωσα δύο Θ.Ε. (51 και 60) όπως είχα αποφασίσει εδώ και καιρό πως θα κάνω και κατέθεσα σήμερα στην τράπεζα τα μισά χρήματα, με σκοπό να καταθέσω τα υπόλοιπα μέχρι τις 2 Σεπτέμβρη. Ωστόσο, διάβασα κάτι στο παραπάνω ποστ που με προβλημάτισε κι έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως έκανα καμιά βλακεία... Όπως τα υπολόγισα εγώ, η κάθε Θ.Ε. είναι 850 ευρώ * 2 Θ.Ε. κάνει 1700 ευρώ, άρα τα μισά που πρέπει να καταβάλλουμε στην αρχή είναι όσο μια Θ.Ε. δηλαδή 850 ευρώ. Καλά δεν τα λέω; Τα 900τόσα ευρώ στο παραπάνω ποστ πώς προκύπτουν;
Ελπίζω να είναι κάτι άλλο που δεν κατάλαβα καλά. Αλλιώς, ας μου απαντήσει κάποιος αν μπορεί κάπως έγκαιρα, για να προλάβω τουλάχιστον αύριο που είναι τελευταία-τελευταία μέρα να διορθώσω την κατάσταση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Καλό καλοκαιράκι σε όλους και απ' αυτό το θρεντ! :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 11:01 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Καλησπέρα σας κι από μένα! Μόλις σήμερα ολοκλήρωσα κι εγώ τη δήλωση Θ.Ε. για το επόμενο έτος, σχεδόν τελευταία στιγμή, καθώς πάραχαλάρωσα τον τελευταίο μήνα με το θέμα του μεταπτυχιακού και παραλίγο να το ξεχάσω ότι αύριο λήγει η προθεσμία... :oops:
Επίσης, λόγω τελευταίας στιγμής, δεν κοίταξα καθόλου τις συζητήσεις που έχουν γίνει εδώ και κατά κάποιο τρόπο αυτοσχεδίασα. Συγκεκριμένα, δήλωσα δύο Θ.Ε. (51 και 60) όπως είχα αποφασίσει εδώ και καιρό πως θα κάνω και κατέθεσα σήμερα στην τράπεζα τα μισά χρήματα, με σκοπό να καταθέσω τα υπόλοιπα μέχρι τις 2 Σεπτέμβρη. Ωστόσο, διάβασα κάτι στο παραπάνω ποστ που με προβλημάτισε κι έχω αρχίσει να ανησυχώ μήπως έκανα καμιά βλακεία... Όπως τα υπολόγισα εγώ, η κάθε Θ.Ε. είναι 850 ευρώ * 2 Θ.Ε. κάνει 1700 ευρώ, άρα τα μισά που πρέπει να καταβάλλουμε στην αρχή είναι όσο μια Θ.Ε. δηλαδή 850 ευρώ. Καλά δεν τα λέω; Τα 900τόσα ευρώ στο παραπάνω ποστ πώς προκύπτουν;
Ελπίζω να είναι κάτι άλλο που δεν κατάλαβα καλά. Αλλιώς, ας μου απαντήσει κάποιος αν μπορεί κάπως έγκαιρα, για να προλάβω τουλάχιστον αύριο που είναι τελευταία-τελευταία μέρα να διορθώσω την κατάσταση. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Καλό καλοκαιράκι σε όλους και απ' αυτό το θρεντ! :D[/quote]
Καλησπέρα σας.

Δυστυχώς μόλις τώρα το είδα. Εγώ είχα γράψει για "900 τόσα ευρώ" γιατί δεν θυμόμουν εκείνη την ώρα πόσα ακριβώς είναι.

Σόρυ για την αναστάτωση

Καλό βράδι


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 41 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009