Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 7:08 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 12, 2010 4:52 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Μα και το άλλο αρχείο που αναφέρει Kephart and Chess, στον επίσημο χώρο της θεματικής ενότητας, αναρτήθηκε στην οργάνωση της μελέτης. Ίσως μια ερώτηση, δεν θα έβλαπτε.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 12, 2010 5:28 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Προσωπικά διαβάζω τον οδηγό μελέτης και ανατρέχω στα αντίστοιχα άρθρα που αναφέρει. Άλλωστε δεν υπάρχει κάποια άλλη ένδειξη για το τι πρέπει να κάνουμε. :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 12, 2010 5:30 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
imargar έγραψε:
... Ίσως μια ερώτηση, δεν θα έβλαπτε.

Συμφωνώ. Αν θέλεις θέσε το ερώτημα και ενημέρωσε μας. Δεν το κάνω εγώ, πρώτον γιατί τον έχω «ζαλίσει» με τα προηγούμενα ερωτήματα και δεύτερον αυτή τη βδομάδα έχω αρχίσει να διαβάζω για την ΣΔΥ50, με την οποία έχω συνάντηση το Σάββατο, και μόλις έχω ξεκινήσει – έχοντας μηδενικές μάλλον ελπίδες να προλάβω να προετοιμαστώ επαρκώς.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 12, 2010 5:32 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Μην απελπίζεσαι Ανδρέα, θα διαπιστώσεις πως κι οι δυο θεματικές ξεκινούν από την ίδια βάση στην παρούσα φάση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 12, 2010 10:58 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Συμπληρώνω το βιογραφικό που'χει στείλει ο ΣΕΠ και στέκομαι λίγο στο "Κατατάξτε τα 3 αντικείμενα με βάση τον αναμενόμενο βαθμό δυσκολίας"...κι αναρωτιέμαι ποια είναι τ'αντικείμενα αυτά επακριβώς, any ideas?


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 8:56 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
20th Century Boy έγραψε:
Συμπληρώνω το βιογραφικό που'χει στείλει ο ΣΕΠ και στέκομαι λίγο στο "Κατατάξτε τα 3 αντικείμενα με βάση τον αναμενόμενο βαθμό δυσκολίας"...κι αναρωτιέμαι ποια είναι τ'αντικείμενα αυτά επακριβώς, any ideas?

Γιώργο, αν θυμάσαι στην αρχή είχε στείλει την φόρμα του βιογραφικού με ΠΛΗ24 ως ΘΕ, την οποία αργότερα διόρθωσε σε ΣΔΥ51. Όπως είναι φανερό, αλλά και όπως ο ίδιος ο ΣΕΠ έγραψε στο δεύτερο e-mail του, κάποια ερωτήματα δεν μας αφορούν και ως εκ τούτου δεν χρειάζεται να συμπληρωθούν.

Για την ιστορία να αναφέρω ότι η ΠΛΗ24 έχει 3 τόμους του ΕΑΠ, κάθε ένας από τους οποίους πραγματεύεται και ένα θέμα / αντικείμενο.


Τελευταία επεξεργασία απο andreas την Τετ Οκτ 13, 2010 10:07 am, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 9:31 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
A ωραία τότε! :) Απλά δεν είχε αναφέρει ποιες ήταν επακριβώς οι ερωτήσεις που θα μπορούσαμε να παραλείψουμε να συμπληρώσουμε και γι'αυτό αναρωτήθηκα, καθώς δεν είχε σχέση και με κάποια πρότερη εμπειρία με το ΕΑΠ. Θα το στείλω, όμως, σήμερα, πού θα μου πάει!? :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 12:15 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Λοιπόν, μπερδεύτηκα :?

Για την πρώτη εβδομάδα τι είχαμε να διαβάσουμε και τι για τη δεύτερη τελικά; Μου φαίνεται ότι το αρχείο "sdy51_papers_part1-2.pdf" αντιστοιχεί και στις δύο εβδομάδες. Επίσης από το αρχείο "sdy51_1_part1.pdf" ποιο κομμάτι πρέπει να διαβάσουμε; Οι "Kephart and Chess" που βρίσκονται;

Χάθηκα :(

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 12:56 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
thodorisk έγραψε:
Λοιπόν, μπερδεύτηκα :?

Για την πρώτη εβδομάδα τι είχαμε να διαβάσουμε και τι για τη δεύτερη τελικά; Μου φαίνεται ότι το αρχείο "sdy51_papers_part1-2.pdf" αντιστοιχεί και στις δύο εβδομάδες. Επίσης από το αρχείο "sdy51_1_part1.pdf" ποιο κομμάτι πρέπει να διαβάσουμε; Οι "Kephart and Chess" που βρίσκονται;

Χάθηκα :(

Θοδωρή, με κάθε επιφύλαξη, αυτό που εγώ έχω καταλάβει και έχω κάνει είναι: βαδίζουμε σύμφωνα με τον οδηγό μελέτης sdy51_papers_part1.pdf ο οποίος αφορά της πρώτες δύο εβδομάδες και όλα τα σχετικά αρχεία (πλην ενός) είναι ανηρτημένα στο class.eap.gr. Το άλλο αρχείο (sdy51_1_part1.pdf) αφορά το βιβλίο του Stephan Poslad το οποίο σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα μελέτης ξεκινά από την Τρίτη βδομάδα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 1:18 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Μ' αρέσει αυτή η περίπτωση, έχει λιγότερο διάβασμα :lol:

Τους Kephart and Chess τους έχουμε βρει κάπου;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009