Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 12:49 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 11:50 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
imargar έγραψε:
Ανδρέα αν πρόσεξες το μήνυμα, δεν μένω στην Αθήνα. ....

Ηλία η αλήθεια είναι πως την πρώτη φορά που διάβασα το post σου αυτό κατάλαβα. Στη δεύτερη όμως ανάγνωση μπερδεύτηκα λίγο και νόμισα ότι είσαι Αθήνα. Γι’ αυτό ίσως θα ήταν καλό, πέραν του να αναφέρουμε το πραγματικό μας (μικρό) όνομα να δηλώσουμε στο προφίλ μας και τον τόπο κατοικίας μας – όσοι τέλος πάντων θέλουμε.

Όσον αφορά τις μετακινήσεις από Καβάλα προς Αθήνα, τώρα που το κατάλαβα σωστά, έχεις απόλυτο δίκιο. Δεν είναι εύκολη υπόθεση από κάθε άποψη – οικονομική και όχι μόνο.

Τέλος για τις τηλε-ΟΣΣ, να συμφωνήσω μαζί σου για άλλη μία φορά αλλά δυστυχώς έτσι έχουν τα πράγματα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 03, 2010 10:19 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
andreas έγραψε:
20th Century Boy έγραψε:
...

Από πού είχες την σχετική ενημέρωση; Και γιατί δεν υπήρχε κάποια αντίστοιχη ενημέρωση στο portal...ήδη μπήκαμε στον Οκτώβριο. :roll:

...


Φίλε Γιώργο οι «ανεπίσημες» πληροφορίες που παρέθεσα παραπάνω προέρχονται από τον ίδιο τον ΣΕΠ στον οποίο έστειλα κάποιο e-mail και μου απάντησε – άμεσα οφείλω να πω. Παρ’ όλα αυτά δεν είναι δυνατόν να τον υποκαταστήσω λέγοντας επισήμως τι πρέπει να κάνουμε.

Εκείνο που μου προξενεί μεγάλη εντύπωση είναι ότι έχουμε 3 Οκτωβρίου και ο ΣΕΠ δεν έχει κάνει κάποια πρώτη επαφή με τους φοιτητές του – όπως γίνεται πάντα και όπως έχει ήδη γίνει με την ΣΔΥ50.


Πολύ θετικό, πάντως, που σου απάντησε άμεσα στην απορία σου! Ελπίζω και στο μέλλον και σε πιο σύνθετες απορίες να είναι το ίδιο άμεσες οι αποκρίσεις! ;) Θα στέιλω κι εγώ σε κάποια φάση e-mail στον ΣΕΠ της ΣΔΥ50, αλλά δε ξέρω πότε ακριβώς...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 05, 2010 10:09 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Μόλις έχει αναρτηθεί νέο υλικό για την ΣΔΥ-51 στο class.eap.gr/sdy51 κάτω από το Εκπαίδευση --> Χρήσιμο Υλικό.

Απ’ ότι φαίνεται αυτά που ανέφερα παραπάνω ήταν μόνο η αρχή ή ένα «μικρό» μέρος. Καλό κουράγιο σε όλους.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 05, 2010 11:55 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Εμείς κοιμόμαστε κι η τύχη μας δουλεύει! :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Οκτ 05, 2010 6:59 pm   

Εγγραφη: Πέμ Σεπ 30, 2010 11:11 pm
Δημοσ.: 352
Τοποθεσια: Καβάλα
Τελικά το χρονοδιάγραμμα αναπροσαρμόζεται. Ο χρόνος διαβάσματος αυξάνεται κατά μία ώρα ημερησίως. Αύριο ελπίζω να ολοκληρώσω τα δύο άρθρα της πρώτης βδομάδας. Μου αρέσουν οι δραστηριότητες που υπάρχουν στους οδηγούς μελέτης. Χρήσιμες για την ουσιαστική κατανόηση των εννοιών. Και βέβαια έστω και περιληπτικά δίνεται το υλικό προς μελέτη μεταφρασμένο. Χρήσιμο κυρίως για τη σωστή κατανόηση εννοιών που με μετάφραση λέξη προς λέξη, το νόημα αλλοιώνεται.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 06, 2010 7:17 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Σε νέα επικοινωνία με τον ΣΕΠ πληροφορήθηκα ότι θα υπάρξουν μικροαλλαγές στα paper που θα πρέπει να μελετήσουμε – αναφέρομαι σ’ αυτά που είχα γράψει στο forum στις 30/09. Απ’ ότι αντιλαμβάνομαι και ο ίδιος περιμένει διευκρινίσεις από το πανεπιστήμιο και προφανώς αυτός είναι ο λόγος που δεν έκανε κάποιες επίσημες διευκρινήσεις και ανακοινώσεις μέχρι στιγμής.

Παράλληλα, όπως αναφέρθηκε εχθές στο forum, στο class.eap.gr έχουν αναρτηθεί από το ΕΑΠ κάποια papers και δύο οδηγοί μελέτης. Ένας για τα paper των δύο πρώτων εβδομάδων και ένας για τα πρώτα κεφάλαια του βιβλίου του Stephan Poslad για την συνέχεια.

Η άποψή μου είναι ότι ως επίσημο portal του ΕΑΠ προφανώς εκφράζει την επίσημη «γραμμή» του πανεπιστημίου, η οποία και τελικώς θα εφαρμοστεί.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 06, 2010 7:43 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Hmmm, ήδη έριξα μία ματιά στα άρθρα του Weiser, στo άρθρο των Russel et al. και στου Καμέα. Τώρα κοιτάζω μία τα ISTAG reports, οπότε κρίμα θα ήταν να τα αλλάξουν πάλι! :|


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 07, 2010 6:30 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Γιώργο το paper το Καμέα το έχουν ανεβάσει κάπου στο site του ΕΑΠ ή το έχεις από άλλη πηγή;


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 07, 2010 11:36 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Το κατέβασα από τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://karagian.users.uth.gr/cscl/15-Ka ... nnidis.pdf


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Οκτ 07, 2010 12:06 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
20th Century Boy έγραψε:
Το κατέβασα από τον παρακάτω σύνδεσμο:

http://karagian.users.uth.gr/cscl/15-Ka ... nnidis.pdf


Από εκεί το κατέβασα και εγώ, εξάλλου από τον Μάρτιο είχα δώσει την διεύθυνσή σε σχετικό μου post στο «ΣΔΥ: Νέα, Πληροφορίες και Σχετικό Υλικό», αλλά όταν το τύπωσα χθες παρατήρησα κάτι «παλαβά» στην αρίθμηση των ενοτήτων. Από το 15.5 πηγαίνει στο 15.1.1 μετά στο 15.6 και συνεχίζει με το 15.1.2, 15.1.3, κ.λπ.

Για να είμαι ειλικρινής δεν το διάβασα - ακόμη. Απλά έκανα αυτήν τη παρατήρηση. Ίσως διαβάζοντάς το να υπάρχει συνοχή και να είναι μόνο η αρίθμηση που μπερδεύτηκε κατά την μετατροπή / εκτύπωση σε PDF.

We’ll see … (έτσι για να χρησιμοποιούμε και τα αγγλικά μας που χωρίς αυτά δεν «ξελασπώνουμε» με το ΣΔΥ).


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009