Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 9:55 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Απρ 23, 2011 4:00 pm   

Εγγραφη: Τρί Ιαν 04, 2011 1:10 am
Δημοσ.: 78
Τοποθεσια: Ροδολίβος
Ανδρέα ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση.
Με μια πρώτη και γρήγορη ματιά μπορώ να πω ότι δεν ενθουσιάστηκα, καθώς οι ερωτήσεις αυτού του τύπου δεν είναι το φόρτε μου. Από την άλλη, πρέπει να πω ότι ο σχεδιασμός και η κατασκευή ενός τέτοιου συστήματος φαίνεται να' χει την πλάκα του. Σε κάθε περίπτωση, περισσότερο λεπτομερής ενασχόληση με το θέμα μάλλον μετατίθεται μετά την ολοκλήρωση της ΣΔΥ50.

Καλή Ανάσταση σε όλους και καλή ξεκούραση εν όψει της δύσκολης συνέχειας!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιουν 11, 2011 2:57 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ευχαριστώ και εγώ για το υλικό της ΣΔΥ51. Πολύ περιορισμένο σε σχέση με αυτό της ΣΔΥ-50. Ουσιαστικά δηλ. το διαθέσιμο υλικό είναι οι εργασίες που βρίσκονται παραπάνω, το υλικό της ΟΣΣ και 2 pdf αρχεία οδηγού μελέτης;;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Αύγ 17, 2011 3:03 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
Πολύ καλό το υλικό, ευχαριστώ και εγώ...ξεκινάω από Οκτώβρη την ΣΔΥ51 και θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής:
1) Οι εργασίες γράφονται στα ελληνικά ή στα αγγλικά???
2) Υπάρχουν κάπου οι προηγούμενες εργασίες μαζί με τις λύσεις να τα κατεβάσω???
3) Υπάρχουν κάπου οι προηγούμενες εξεταστικές μαζί με τις λύσεις να τα κατεβάσω???

Ευχαριστώ...

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 18, 2011 12:25 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
1. Στα ελληνικά, αλλά ο κ. Κομνηνός δεν θα είχε πρόβλημα να τις γράφεις και στα Αγγλικά. Αν είναι πάλι ο κ. Κομνηνός υπεύθυνος της ΣΔΥ51 φέτος
2. Έχει δώσει ένα link ο Ανδρέας στην προηγούμενη σελίδα με τις εκφωνήσεις των εργασιών και όσες ενδεικτικές λύσεις υπάρχουν. Δεν υπάρχει κάτι περισσότερο
3. Όχι. Τα θέματα τα επιστρέφαμε όταν δώσαμε εξετάσεις και δεν τα ξαναείδαμε ποτέ. Ούτε το γραπτό μας επίσης...

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Αύγ 18, 2011 9:43 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Πέμ Δεκ 02, 2010 9:28 pm
Δημοσ.: 52
Τοποθεσια: Athens
thodorisk έγραψε:
3. Όχι. Τα θέματα τα επιστρέφαμε όταν δώσαμε εξετάσεις και δεν τα ξαναείδαμε ποτέ. Ούτε το γραπτό μας επίσης...


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εγώ πάντως δεν θα ήθελα να το ξαναδώ με τις μπούρδες που θα είχα γράψει...
Σ' ευχαριστώ πολύ...

_________________
2011-2012: ΣΔΥ 51


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Σεπ 11, 2011 2:49 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Ένα από τα θέματα με τα οποία ασχοληθήκαμε στην ΣΔΥ-51, κατά τα ακαδημαϊκό έτος 2010-11, ήταν και αυτό των διδιάστατων γραμμικών κωδικών (ή κωδίκων) – με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυτό των QR Codes. Από τότε είχα βρει κώδικα ο οποίος δημιουργεί QR Codes και ήθελα να δημιουργήσω μία ιστοσελίδα με την κατάλληλη διεπαφή για on-line εύκολη δημιουργία τέτοιων κωδικών. Μετά από πολλούς μήνες την δημιούργησα μόλις σήμερα. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να την βρει στη διεύθυνση http://www.AKWeb.gr/QRCodes/ και φυσικά μπορεί να την χρησιμοποιήσει ελεύθερα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 12, 2011 1:19 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Δουλεύει μια χαρά Ανδρέα! Βλέπω ανανεώνεις και το avatar σου ;)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 12, 2011 1:23 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
thodorisk έγραψε:
Δουλεύει μια χαρά Ανδρέα! Βλέπω ανανεώνεις και το avatar σου ;)

Με αφορμή την ανανέωση του Avatar έγινε και η σελίδα. :D


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 15, 2011 2:23 pm   

Εγγραφη: Τετ Οκτ 27, 2010 1:51 pm
Δημοσ.: 53
Τοποθεσια: Αθήνα
andreas έγραψε:
Ένα από τα θέματα με τα οποία ασχοληθήκαμε στην ΣΔΥ-51, κατά τα ακαδημαϊκό έτος 2010-11, ήταν και αυτό των διδιάστατων γραμμικών κωδικών (ή κωδίκων) – με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα αυτό των QR Codes. Από τότε είχα βρει κώδικα ο οποίος δημιουργεί QR Codes και ήθελα να δημιουργήσω μία ιστοσελίδα με την κατάλληλη διεπαφή για on-line εύκολη δημιουργία τέτοιων κωδικών. Μετά από πολλούς μήνες την δημιούργησα μόλις σήμερα. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να την βρει στη διεύθυνση http://www.AKWeb.gr/QRCodes/ και φυσικά μπορεί να την χρησιμοποιήσει ελεύθερα.


Καλησπέρα σε όλους και πάλι!
να ευχηθώ καλό χειμώνα ή είναι νωρίς? Η αλήθεια είναι ότι μετά τις εξετάσεις δεν ξανά ασχολήθηκα με τη Σδυ αλλά Ανδρεα σε θυμήθηκα στις διακοπές μου. είδα διαφήμησεις με ένα QRcode στο κάτω μέρος χωρίς να ξέρω τι σημαίνει και θυμήθηκα ότι το έχεις avatar κι ετσι το έψαξα λίγο. Σε ευχαριστώ για την έμμεση γνώση.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 16, 2011 8:06 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Christine έγραψε:
...
Ανδρεα σε θυμήθηκα στις διακοπές μου. είδα διαφήμησεις με ένα QRcode στο κάτω μέρος χωρίς να ξέρω τι σημαίνει και θυμήθηκα ότι το έχεις avatar κι ετσι το έψαξα λίγο.
...


Χριστίνα θα μ’ ενδιέφερε, πιστεύω και άλλους, να μάθαινα σε τι είδους διαφήμιση είδες το QR Code. Ενώ έχω διαβάσει σε πολλές μεριές το πόσο διαδεδομένη είναι η χρήση τους αλλά, προσωπικά, δεν έχω συναντήσει πουθενά QR Codes – εννοώ ζωντανά και όχι σε κάποιο video ή φωτογραφία.

Επιπλέον να πω ότι έχω αναβαθμίσει λίγο την σελίδα, προσθέτοντας περισσότερες επιλογές, οι οποίες όμως ενδέχεται να μπερδέψουν όσους δεν έχουν ασχοληθεί ή ψάξει λίγο το θέμα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009