Ημερομηνία Κυρ Απρ 28, 2024 8:08 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 31, 2011 8:19 am   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Καλημέρα σας,

Γνωρίζει κανείς που βρίσκονται τα Papers που αφορούν τις 2 πρώτες μελέτης (weiser, ISTAG Report - Kephart and Chess ..);

Ευχαριστώ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 01, 2011 10:31 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Αν κοιτάξεις στο θρεντ "1η ΟΣΣ (2011-2012)", υπάρχουν αναλυτικά links για όλα τα paper των δύο πρώτων εβδομάδων. ;)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Νοέμ 01, 2011 10:46 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Wazka έγραψε:
Αν κοιτάξεις στο θρεντ "1η ΟΣΣ (2011-2012)", υπάρχουν αναλυτικά links για όλα τα paper των δύο πρώτων εβδομάδων. ;)

Ευχαριστώ πολύ.
Καλό διάβασμα σε όλους


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιαν 03, 2012 11:34 am   

Εγγραφη: Δευτ Οκτ 18, 2010 10:40 pm
Δημοσ.: 266
Τοποθεσια: ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Ένα ενδιαφέρον άρθρο που δείχνει ότι καθημερινά αντικείμενα, όπως το ρολόι χειρός, μπορεί να επεκταθούν σε μέσα επικοινωνίας.
http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=114615&catid=14


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 4:47 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Γεια σας.

Ξέρει μήπως κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που κάποιος χάσει μία εργασία;

Θα δοθεί κάποια μπόνους εργασία στο τέλος (όπως στην ΣΔ50) ώστε να μπορούμε να βγάλουμε εκτός την χειρότερη βαθμολογημένη εργασία;

Ελπίζω το να χάσεις μία εργασία δεν σημαίνει ότι χάνεις την θεματική ενότητα. Έτσι δεν είναι;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 5:17 pm   

Εγγραφη: Παρ Οκτ 15, 2010 8:44 pm
Δημοσ.: 248
Τοποθεσια: Πάτρα
Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα, από τις 6 εργασίες ήταν υποχρεωτικό να παραδώσουμε τις 5 και να συγκεντρώσουμε συνολικά (ανεξάρτητα απ' το αν παραδώσαμε 5 ή 6 εργασίες) 30/60 και πάνω (τη βάση δλδ). Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις ας πούμε πάρει 3 10ρια στις 3 πρώτες -θεωρητικά- έχεις ήδη δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις στο τέλος. Πρέπει ωστόσο να παραδώσεις και άλλες 2 τουλάχιστον.
Με 5/6 εργασίες και 30/60 βαθμολογία, κατοχυρώνεις και τις εργασίες και μένει μόνο η εξέταση της θεματικής (αν δλδ κοπείς στην εξέταση, δε χρειάζεται να ξανακάνεις εργασίες).

Όλα αυτά όταν μιλάμε για 6 εργασίες, κάτι το οποίο φέτος για τη ΣΔΥ-51 δεν ισχύει, εφόσον είναι μόνο 5 οι εργασίες που έχουμε να κάνουμε. Οπότε, μια δική μου εκτίμηση είναι ότι πάμε για το 25/50 (τη βάση δλδ), αλλά δεν έχω καθόλου ιδέα κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα να μην τις παραδώσεις όλες. Σε κάθε περίπτωση, αν ισχύει η βάση του 25, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να παρέδιδα ακόμα και "λευκή κόλλα" (απλά για να θεωρηθεί ότι την παρέδωσα) και θα κοιτούσα να συγκεντρώσω τις μονάδες που απαιτούνται από τις υπόλοιπες...

Ελπίζω να βοήθησα και να μη σε έμπλεξα χειρότερα. ;)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 5:36 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Wazka έγραψε:
Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα, από τις 6 εργασίες ήταν υποχρεωτικό να παραδώσουμε τις 5 και να συγκεντρώσουμε συνολικά (ανεξάρτητα απ' το αν παραδώσαμε 5 ή 6 εργασίες) 30/60 και πάνω (τη βάση δλδ). Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις ας πούμε πάρει 3 10ρια στις 3 πρώτες -θεωρητικά- έχεις ήδη δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις στο τέλος. Πρέπει ωστόσο να παραδώσεις και άλλες 2 τουλάχιστον.
Με 5/6 εργασίες και 30/60 βαθμολογία, κατοχυρώνεις και τις εργασίες και μένει μόνο η εξέταση της θεματικής (αν δλδ κοπείς στην εξέταση, δε χρειάζεται να ξανακάνεις εργασίες).

Όλα αυτά όταν μιλάμε για 6 εργασίες, κάτι το οποίο φέτος για τη ΣΔΥ-51 δεν ισχύει, εφόσον είναι μόνο 5 οι εργασίες που έχουμε να κάνουμε. Οπότε, μια δική μου εκτίμηση είναι ότι πάμε για το 25/50 (τη βάση δλδ), αλλά δεν έχω καθόλου ιδέα κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα να μην τις παραδώσεις όλες. Σε κάθε περίπτωση, αν ισχύει η βάση του 25, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να παρέδιδα ακόμα και "λευκή κόλλα" (απλά για να θεωρηθεί ότι την παρέδωσα) και θα κοιτούσα να συγκεντρώσω τις μονάδες που απαιτούνται από τις υπόλοιπες...

Ελπίζω να βοήθησα και να μη σε έμπλεξα χειρότερα. ;)


Στα διαδικαστικά της ΟΣΣ1 δεν αναφέρεται κάτι σχετικά με το αν δεν κάνεις καθόλου υποβολή μίας εργασίας.

Επίσης αναφέρονται τα εξής: "Σε περίπτωση καθυστέρησης στην υποβολή εργασίας ο φοιτητής θα πρέπει να ειδοποιήσει σχετικά τον ΣΕΠ. Σε αυτή την περίτπωση, η υποβολή μπορεί να πραγματοποιηθεί το πολύ εντός 4 ημερών μετά το πέρας της αρχικής προθεσμίας".

Οι 4 ημέρες λογαριάζονται από την Τρίτη ή την Παρασκευή;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 5:41 pm   

Εγγραφη: Τρί Μαρ 09, 2010 4:55 pm
Δημοσ.: 106
Τοποθεσια: Ηράκλειο
Wazka έγραψε:
Σύμφωνα με τα περσινά δεδομένα, από τις 6 εργασίες ήταν υποχρεωτικό να παραδώσουμε τις 5 και να συγκεντρώσουμε συνολικά (ανεξάρτητα απ' το αν παραδώσαμε 5 ή 6 εργασίες) 30/60 και πάνω (τη βάση δλδ). Αυτό σημαίνει ότι αν έχεις ας πούμε πάρει 3 10ρια στις 3 πρώτες -θεωρητικά- έχεις ήδη δικαίωμα συμμετοχής στις εξετάσεις στο τέλος. Πρέπει ωστόσο να παραδώσεις και άλλες 2 τουλάχιστον.
Με 5/6 εργασίες και 30/60 βαθμολογία, κατοχυρώνεις και τις εργασίες και μένει μόνο η εξέταση της θεματικής (αν δλδ κοπείς στην εξέταση, δε χρειάζεται να ξανακάνεις εργασίες).

Όλα αυτά όταν μιλάμε για 6 εργασίες, κάτι το οποίο φέτος για τη ΣΔΥ-51 δεν ισχύει, εφόσον είναι μόνο 5 οι εργασίες που έχουμε να κάνουμε. Οπότε, μια δική μου εκτίμηση είναι ότι πάμε για το 25/50 (τη βάση δλδ), αλλά δεν έχω καθόλου ιδέα κατά πόσο υπάρχει η δυνατότητα να μην τις παραδώσεις όλες. Σε κάθε περίπτωση, αν ισχύει η βάση του 25, αυτό που θα έκανα εγώ θα ήταν να παρέδιδα ακόμα και "λευκή κόλλα" (απλά για να θεωρηθεί ότι την παρέδωσα) και θα κοιτούσα να συγκεντρώσω τις μονάδες που απαιτούνται από τις υπόλοιπες...

Ελπίζω να βοήθησα και να μη σε έμπλεξα χειρότερα. ;)

Thanks για την απάντηση.

Ούτως ή άλλως μπλεγμένος είμαι :-)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Ιαν 11, 2012 6:25 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
Λογικά η 4 ημέρες είναι από την παρασκευή άμα είναι ανέβασε την εργασία λευκή έστω και σήμερα στο forum και προσπάθησες να καλύψεις την χασούρα από τις άλλες


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Φεβ 03, 2012 10:38 pm   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΑΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΔΗΓΟΣ ΜΕΛΕΤΗΣ


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 107 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009