Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 11:26 pm

Οδηγίες Επιβίωσης για τη ΣΔΥ 51

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Δεκ 11, 2012 10:14 pm   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 27, 2012 10:28 pm
Δημοσ.: 10
Τοποθεσια: Πειραιάς
Όσοι παλιοί προσέλθετε...
Για την πρώτη εργασία βαθμολογία δεν έχουμε πάρει (από 27-11-2012 τελική υποβολή), ούτε ενδεικτικές απαντήσεις.
Στη 2η ΟΣΣ (όπως και στην πρώτη) μας παρουσιάστηκε ένα "προσχέδιο" της 2ης εργασίας στις 8:30μμ για 2-3 λεπτά. Με τον δικό μας τον ΣΕΠ, καμία επικοινωνία... λες και είμαστε σε άλλο πλανήτη.
Πως τα βγάλατε πέρα με αυτή την ενότητα;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 10:44 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Ή μπορεί απλώς να 'στε σ' άλλη χώρα! :D Ποιόν ΣΕΠ έχεις και πότε έγινε η δεύτερη ΟΣΣ, για να 'χουμε καλό ρώτημα;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 12:13 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Δευτ Νοέμ 14, 2011 6:10 pm
Δημοσ.: 54
Τοποθεσια: Αθήνα
Γενικά και πέρισυ υπήρχε τρομερή τσαπατσουλιά και προχειρότητα στην προσέγγιση της Θ.Ε. από τους ΣΕΠ.
Δεν απαντούσαν στο επίσημο forum, στα mails που τους στέλναμε πότε απαντούσαν πότε όχι, στην 4η Γ.Ε. η βαθμολογία βγήκε 2 μήνες μετά την παράδοση και μετά την καταληκτική ημερομηνία παράδοσης της 5ης Γ.Ε. (οπότε πολλοί δε μπορούσαν να ξέρουν αν χρειάζεται να παραδόσουν την Γ.Ε. 5 και τι βαθμό πρέπει να πάρουν για να συμπληρώσουν τη βάση).
Γενικά προχειρότητα σε όλο της το μεγαλείο, σε αντίθεση με την ΣΔΥ50 που ο Δαμιανός, κάνει καταπληκτική δουλειά, τουλάχιστον από θέμα οργάνωσης.
Δυστυχώς δε νομίζω ότι μπορείτε να κάνετε και πολλά. Πέρισυ στην αξιολόγηση των καθηγητών του ΕΑΠ εγώ τουλάχιστον απάντησα ειλικρινά και του έβαλα πολύ χαμηλή βαθμολογία, αλλά αμφιβάλω αν οι αξιολογήσεις λαμβάνονται σοβαρά υπόψιν.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 12:53 pm   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 27, 2012 10:28 pm
Δημοσ.: 10
Τοποθεσια: Πειραιάς
Φέτος αξιολογήσεις δεν γίνονται. Όχι στις συναντήσεις τουλάχιστον. Τυχαίο...?!!!
Τον Κομνηνό έχω και πράγματι η λέξη "προχειρότητα" χαρακτηρίζει όλη την οργάνωση της ενότητας. Εγώ θα πρόσθετα και αδιαφορία. Το δε forum είναι ένα χάος. Δεν μπήκαν καν στον κόπο να δημιουργήσουν νέα folders για τις φετινές συζητήσεις.

Η πρώτη εργασία είχα ανάπτυξη εφαρμογής σε Android. Βουτιά στα άπατα για τους περισσότερους νομίζω. Η δεύτερη ζητάει επέκταση αυτής της εφαρμογής... ουδεν σχόλιο. Όσοι δεν είχαν κάνει την εφαρμογή μπορούν μας είπε να χρησιμοποιήσουν τις ενδεικτικές... όταν αποφασίσουν να τις βγάλουν. Εν τω μεταξύ ούτε βαθμολογία, ούτε 2η εργασία έχει ανακοινωθεί και θα πρέπει να παραδοθεί 10-1-13!!!

Συγνώμη αν σας ζάλισα, αλλα στην ΣΔΥ 50 έχω τον Γαβαλά και η σύγκριση είναι αναπόφευκτη.

Πως είναι οι επόμενες ενότητες; Από άποψη οργάνωσης κυρίως;


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Δεκ 12, 2012 5:18 pm   

Εγγραφη: Σάβ Δεκ 25, 2010 11:31 pm
Δημοσ.: 147
Τοποθεσια: Πύργος
taghor έγραψε:
Γενικά και πέρισυ υπήρχε τρομερή τσαπατσουλιά και προχειρότητα στην προσέγγιση της Θ.Ε. από τους ΣΕΠ.
Δεν απαντούσαν στο επίσημο forum, στα mails που τους στέλναμε πότε απαντούσαν πότε όχι, στην 4η Γ.Ε. η βαθμολογία βγήκε 2 μήνες μετά την παράδοση και μετά την καταληκτική ημερομηνία παράδοσης της 5ης Γ.Ε. (οπότε πολλοί δε μπορούσαν να ξέρουν αν χρειάζεται να παραδόσουν την Γ.Ε. 5 και τι βαθμό πρέπει να πάρουν για να συμπληρώσουν τη βάση).
Γενικά προχειρότητα σε όλο της το μεγαλείο, σε αντίθεση με την ΣΔΥ50 που ο Δαμιανός, κάνει καταπληκτική δουλειά, τουλάχιστον από θέμα οργάνωσης.
Δυστυχώς δε νομίζω ότι μπορείτε να κάνετε και πολλά. Πέρισυ στην αξιολόγηση των καθηγητών του ΕΑΠ εγώ τουλάχιστον απάντησα ειλικρινά και του έβαλα πολύ χαμηλή βαθμολογία, αλλά αμφιβάλω αν οι αξιολογήσεις λαμβάνονται σοβαρά υπόψιν.


Θα συμφωνήσω με τα παραπάνω και θα προσθέσω ότι στις εξετάσεις έπεσαν 2 μονάδες που είχαν αναφέρει ξεκάθαρα οι ΣΕΠ πριν τις εξετάσεις ότι θα είναι εκτός ύλης. Επίσης θα προσθέσω την απαγόρευση της τουαλέτας κατά τη διάρκεια των εξετάσεων ( :shock: ακόμα απίστευτο μου φαίνεται). Αυτά για να πάρουν μια γεύση οι νεότεροι για το τι έγινε πέρσι και να προετοιμάζονται (ίσως δεν θα πρέπει να πιουν καθόλου νερό πριν την εξέταση :lol:). Σε αντίθεση με τα παραπάνω ευτυχώς, στη ΣΔΥ50 ο κ. Γαβαλάς ήταν πάρα πολύ σωστός και συνεπής.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 13, 2012 9:39 am   

Εγγραφη: Πέμ Οκτ 06, 2011 12:14 am
Δημοσ.: 103
Τοποθεσια: ΑΘΗΝΑ
Πικρή εμπειρία παιδιά δυστυχώς. Για να πώ την αλήθεια, προγραμματιστική εργασία δεν είχε τεθεί σε εμάς πέρυσι, ασχοληθήκαμε με άλλα ζητήματα. Παρόλα αυτά η προχειρότητα και η απαξίωση σε όλο της το μεγαλείο. Οι ΣΕΠ το έβλεπαν ως αγγαρεία, είχαν απαξιωτική συμπεριφορά απέναντί μας, οι βαθμολογίες ανακοινώνονταν αφού είχαμε παραδόσει και τις επόμενες εργασίες, για απάντηση στο επίσημο forum και στα mail ούτε λόγος φυσικα. Και τέλος όπως αναφέρει και ο Θανάσης (nby) πιό πάνω στις εξετάσεις απαγορεύεται να μετακινείστε (ναι καλά ακούσατε), ούτε καν για τουαλέτα, τα θέματα που θα μπουν θα σας έχουν πει λίγο καιρό πριν οτι είναι εκτός ύλης και γενικά ευχαριστώ τον Θεό και την τύχη που το πέρασα. Όλα αυτά αναφέρθηκαν στην αξιολόγηση αλλά δεν μπορώ να ξέρω σε τι βαθμό λαμβάνονται υπόψη αφού βλέπω οτι η ταλαιπωρία συνεχίζεται. Καλή δύναμη!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Δεκ 13, 2012 10:19 pm   

Εγγραφη: Τρί Δεκ 20, 2011 2:40 pm
Δημοσ.: 13
Τοποθεσια: Καστοριά
Παιδιά στο Moodle αντί για τη δικιά μου εργασία διορθωμένη μου βγάζει κάποιου Σταμάτη Βαρβέρη. Συμβαίνει το ίδιο και με εσάς ή έγινε κάποιο λάθος με μένα ;


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 7 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009