Δημιουργία απάντησης

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Πέμ Σεπ 30, 2010 6:54 am

arktos2004 έγραψε:Φίλε Ανδρέα σε ευχαριστώ για το χρόνο σου...Επειδη δεν κατάλαβα τι εννοείς οι εργασίες είναι κοινές για όλους ή απλά παρόμοιες?Το αντικείμενο που διαπραγματεύονται προφανώς είναι ίδιο καθότι είμαστε όλοι στο ίδιο μεταπτυχιακό.


Τα ερωτήματα στα οποία οι φοιτητές καλούνται να απαντήσουν είναι τα ίδια για όλα τα τμήματα (για όλη την Ελλάδα).

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Οκτ 05, 2010 9:12 am

Νέο υλικό για την ΣΔΥ-50 κάτω από το Εκπαίδευση --> Χρήσιμο Υλικό

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Οκτ 05, 2010 4:27 pm

Ωραία άρα εμείς μέχρι την 1η συνάντηση θα πρέπει να έχουμε μελετήσει το βιβλίο KRUMM (τα 2 πρώτα κεφάλαια) και το αρχείο sdy50_1_part1 που αποτελεί τον οδηγό μελέτης στα Ελληνικά;;

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Οκτ 05, 2010 4:49 pm

xpet έγραψε:Ωραία άρα εμείς μέχρι την 1η συνάντηση θα πρέπει να έχουμε μελετήσει το βιβλίο KRUMM (τα 2 πρώτα κεφάλαια) και το αρχείο sdy50_1_part1 που αποτελεί τον οδηγό μελέτης στα Ελληνικά;;



Έτσι νομίζω και εγώ.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Πέμ Οκτ 07, 2010 7:50 am

sevaggelinos έγραψε:
xpet έγραψε:Ωραία άρα εμείς μέχρι την 1η συνάντηση θα πρέπει να έχουμε μελετήσει το βιβλίο KRUMM (τα 2 πρώτα κεφάλαια) και το αρχείο sdy50_1_part1 που αποτελεί τον οδηγό μελέτης στα Ελληνικά;;



Έτσι νομίζω και εγώ.


Μια διευκρίνηση παρακαλώ....απο τον οδηγό μελέτης sdy50_1_part πάλι τα 2 πρώτα κεφάλαια θα πρέπει να έχουμε διαβάσει έτσι;; Απο τα άρθρα χρειάζεται να κοιτάξουμε κάτι;;

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Πέμ Οκτ 07, 2010 12:31 pm

xpet έγραψε:Μια διευκρίνηση παρακαλώ....απο τον οδηγό μελέτης sdy50_1_part πάλι τα 2 πρώτα κεφάλαια θα πρέπει να έχουμε διαβάσει έτσι;; Απο τα άρθρα χρειάζεται να κοιτάξουμε κάτι;;

Χριστίνα, αν και έχω επικεντρωθεί στην μελέτη του υλικού της ΣΔΥ-51 το οποίο είναι υποπολλαπλάσιο αυτού της ΣΔΥ-50, με το λίγο που πρόλαβα να ασχοληθώ νομίζω ότι τα πράγματα είναι όπως ακριβώς τα περιγράφεις εσύ και ο Στρατής παραπάνω. Δηλαδή τα δύο κεφάλαια από το βιβλίο του Krumm και τις σχετικές με αυτά τα κεφάλαια περιλήψεις, δραστηριότητες και ασκήσεις αυτοαξιολόγησης από τον οδηγό μελέτης του κ. Καμέα.

Εντούτοις, αν και προς το παρόν τουλάχιστον δεν αναφέρεται πουθενά στην ΣΔΥ-50, θα πρότεινα να ρίξετε και μία, έστω γρήγορη, ματιά στο “The Computer for the 21th Century” του Weiser. Το διάβασα στο πλαίσιο της 51 και το βρήκα εξαιρετικά ενδιαφέρον. Το paper αυτό απετέλεσε το έναυσμα / την αρχή του ubicom και όλης στη σχετικής, μέχρι σήμερα, έρευνας.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Παρ Οκτ 08, 2010 6:36 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΔΥ 50.
ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ KRUMM ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΒΙΒΛΙΟ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ;
ΑΡΓΗΣΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ).
ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ;;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΑΚΡΙΒΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
ΚΑΘΗΓΗΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΕ 19

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Παρ Οκτ 08, 2010 7:01 pm

vasilis έγραψε:...
ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ;;
...

Βασίλη όπως μπορείς να δεις στα παραπάνω post, μέχρι την πρώτη συνάντηση 16/10/10, θα πρέπει να διαβάσεις, βασικά, τα δύο πρώτα κεφάλαια από το μικρό κόκκινο βιβλίο που είναι στα Αγγλικά. Καλό θα ήταν βέβαια να διαβάσεις και τις ελληνικές περιλήψεις καθώς και να επιχειρήσεις τις δραστηριότητες και ασκήσεις που περιέχονται στον Οδηγό Μελέτης της ΣΔΥ-50, το οποίο θα βρείς στο class.eap.gr/sdy50 πηγαίνοντας στο εκπαίδευση --> χρήσιμο υλικό.

Σημείωση: όλα αυτά αναφέρονται παραπάνω αλλά ή πολύ πιεσμένος είσαι ή δεν μας παρακολουθείς. Όπως και να έχει καλή αρχή και καλό κουράγιο.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Παρ Οκτ 08, 2010 7:03 pm

Με πρόλαβες ενώ ετοιμαζόμουν να απαντήσω! ;)

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Παρ Οκτ 08, 2010 11:14 pm

poli piesmenos
:)))))
den kserw an tha poresw na antapokrithw

euxaristw gia thn anoxh sas
Δημιουργία απάντησης