Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 10:54 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 21, 2010 3:11 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Συναδέλφησες και συνάδελφοι γεια σας.
Επικειμένης της έναρξης της μελέτης μας για την ΣΔΥ 50 ανοίγω αυτό το topic για μπορούμε να αναρτούμε εδώ ότι σχετικό με την συγκεκριμένη ΘΕ. Κάνοντας λοιπόν την αρχή να αναφέρω ότι μόλις σήμερα αναρτήθηκε στο portal, στην ενότητα «Ακαδημαϊκό Ημερολόγιο», το Χρονοδιάγραμμα Μελέτης για την ΣΔΥ 50.

Επιπλέον να επαναλάβω κάτι που έχει ήδη γραφεί σε άλλο topic, για όσους δεν έτυχε να το προσέξουν, ότι στην ενότητα «Διδακτικό υλικό» έχουν ανακοινωθεί τα κύρια συγγράμματα τα οποία θα πρέπει να μελετήσουμε. Ορισμένα από αυτά θα μας σταλούν από το ΕΑΠ ενώ δύο άλλα διατίθενται στο διαδίκτυο και ενδεχομένως θα μπορούσαμε να αρχίσουμε να τα μελετάμε από τώρα.

Τέλος να αναφέρω, από την εμπειρία μου, ότι το χρονοδιάγραμμά καλό είναι να τηρείται διότι διαφορετικά δεν θα μπορούμε να ανταπεξέλθουμε στις προθεσμίες των γραπτών εργασιών (ΓΕ). Ακόμη δε καλύτερα, εάν και όποτε μπορούμε, ας πιέζουμε και ξεκλέβουμε λίγο χρόνο για να είμαστε λίγο μπροστά διότι πάντα κάτι θα πάει στραβά και θα μείνουμε πίσω – νόμος του Murphy – είτε λόγω δουλειάς, είτε λόγω οικογένειας, είτε για οποιονδήποτε άλλο λόγο.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 22, 2010 12:20 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Σας ενημερώνω ότι στο σημερινό excel με τις αποστολές του διδακτικού υλικού αναφέρεται ότι το υλικό για την ΣΔΥ 50 απεστάλη στις 17/09/2010.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 22, 2010 6:21 pm   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα,
μηπως κάποιος καταφερε να εντοπίσει το δέμα του μέσω του ELTA Track & Trace ???
Προσπάθησα με τον κωδικο αλλα μου βγαζει "No information was found."

Ευχαριστώ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 7:31 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
sevaggelinos έγραψε:
Καλησπέρα,
μηπως κάποιος καταφερε να εντοπίσει το δέμα του μέσω του ELTA Track & Trace ???
Προσπάθησα με τον κωδικο αλλα μου βγαζει "No information was found."

Ευχαριστώ

Στρατή πιστεύω ότι μιλάμε για το http://www.elta.gr/ και από εκεί κλικ στο Track & Trace. Δεν ξέρω για χθες, αλλά μόλις πριν λίγο το δοκίμασα και μου βρήκε και τα δύο δέματά μου. Μάλιστα βρήκα και το όνομά σου και δοκίμασα και το δικό σου το δέμα το οποίο και αυτό εμφανίστηκε κανονικά. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν βλέπεις και τίποτε ουσιαστικό. Απλά έχει δύο καταστάσεις και οι δύο με ημερομηνία 22/09/10 (απογευματινές ώρες): α) Αντικείμενα σε Συσκευασία και β) Αποστολή Συσκευασίας.

Η ουσία είναι να έρθει η ειδοποίηση στο σπίτι για να μπορέσεις να πας να το παραλάβεις. Ελπίζω να μην υπάρξουν ιδιαίτερες καθυστερήσεις με τα ΕΛΤΑ.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 10:12 am   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
andreas έγραψε:
sevaggelinos έγραψε:
Καλησπέρα,
μηπως κάποιος καταφερε να εντοπίσει το δέμα του μέσω του ELTA Track & Trace ???
Προσπάθησα με τον κωδικο αλλα μου βγαζει "No information was found."

Ευχαριστώ

Στρατή πιστεύω ότι μιλάμε για το http://www.elta.gr/ και από εκεί κλικ στο Track & Trace. Δεν ξέρω για χθες, αλλά μόλις πριν λίγο το δοκίμασα και μου βρήκε και τα δύο δέματά μου. Μάλιστα βρήκα και το όνομά σου και δοκίμασα και το δικό σου το δέμα το οποίο και αυτό εμφανίστηκε κανονικά. Η αλήθεια βέβαια είναι ότι δεν βλέπεις και τίποτε ουσιαστικό. Απλά έχει δύο καταστάσεις και οι δύο με ημερομηνία 22/09/10 (απογευματινές ώρες): α) Αντικείμενα σε Συσκευασία και β) Αποστολή Συσκευασίας.

Η ουσία είναι να έρθει η ειδοποίηση στο σπίτι για να μπορέσεις να πας να το παραλάβεις. Ελπίζω να μην υπάρξουν ιδιαίτερες καθυστερήσεις με τα ΕΛΤΑ.


Έχεις δίκιο Αντρέα μόλις το είδα και εγώ. Σε ευχαριστώ πολύ!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 12:19 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Πριν λίγο επισκέφθηκα το http://open.eap.gr/ και διαπίστωσα ότι έχουν ήδη αναρτηθεί οι ημερομηνίες , ώρες και αίθουσες των ΟΣΣ για την ΣΔΥ 50 - τουλάχιστον για το τμήμα της Θεσσαλονίκης στο οποίο ανήκω.

Για την Θεσσαλονίκη λοιπόν, πρώτη ΟΣΣ στο ΤΕΙ της Σίνδου στις 16/10/10 και ώρα 11:00-15:00, ενώ ΣΕΠ της ΘΕ στην Θεσσαλονίκη έχει ορισθεί ο κ. ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΠΟΛΙΤΙΔΗΣ.

Πιστεύω ότι και το τμήμα των Αθηνών θα έχει συνάντηση την ίδια ημερομηνία – τουλάχιστον έτσι συνηθίζεται εκτός και αν υπάρχει κάποιο κώλυμα από μεριάς του ΣΕΠ.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 1:18 pm   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
andreas έγραψε:
Πριν λίγο επισκέφθηκα το http://open.eap.gr/ και διαπίστωσα ότι έχουν ήδη αναρτηθεί οι ημερομηνίες , ώρες και αίθουσες των ΟΣΣ για την ΣΔΥ 50 - τουλάχιστον για το τμήμα της Θεσσαλονίκης στο οποίο ανήκω.

Για την Θεσσαλονίκη λοιπόν, πρώτη ΟΣΣ στο ΤΕΙ της Σίνδου στις 16/10/10 και ώρα 11:00-15:00, ενώ ΣΕΠ της ΘΕ στην Θεσσαλονίκη έχει ορισθεί ο κ. ΠΕΤΡΟΣ ΝΙΚΟΠΟΛΙΤΙΔΗΣ.

Πιστεύω ότι και το τμήμα των Αθηνών θα έχει συνάντηση την ίδια ημερομηνία – τουλάχιστον έτσι συνηθίζεται εκτός και αν υπάρχει κάποιο κώλυμα από μεριάς του ΣΕΠ.



Και για την Αθήνα Εθνικό Κέντρο Δημόσιας Διοίκησης & Αυτοδιοίκησης (Ε.Κ.Δ.Δ.Α.) Σμύρνης 5 & Μακεδονίας, 4ος όροφος , Ταύρος στις 16/10/2010 16:00 - 20:00


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Σεπ 23, 2010 3:51 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Ναι σωστά για την συνάντηση της Αθήνας. Επίσης έχει ξεκινήσει και η αποστολή των βιβλίων απο οτι είδα στο αρχείο excel απο το οποίο ενημερωνόμαστε. Καλή αρχή σε όλους μας!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:57 am   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΛΕΓΟΜΑΙ ΑΚΡΙΒΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΠΗΡΑΤΕ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ
ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΑΡΧΕΙΟ EXCEL ΜΕ ΤΑ ΣΟΙΧΕΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ;
ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 11:21 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Βασίλη καλωσόρισες στην παρέα μας.

Υπάρχει σχετική συζήτηση πληροφορίες και σύνδεσμοι για το θέμα εδώ Συνοπτικά πάντως έχω να σου πω ότι το εκπαιδευτικό υλικό για την ΣΔΥ 50 έχει αποσταλεί από το ΕΑΠ (θεωρητικά) στις 17/09/10. Λέω θεωρητικά γιατί έτσι δηλώνει το ΕΑΠ, ενώ με τον αριθμό δέματος που αναζήτησα τα δικά μου, το ταχυδρομείο Πατρών φαίνεται να τα παρέλαβε στις 22/09/10. Επίσης δοκιμαστικά χθες αναζήτησα και το δέμα κάποιου συναδέλφου από Αθήνα και διαπίστωσα ότι το δέμα του ήταν στο ταχυδρομείο Ζωγράφου έτοιμο προς παράδοση. Σ’ εμένα πάντως (Καβάλα) δεν έχει έρθει ειδοποιητήριο. Σε κάθε περίπτωση πιστεύω ότι μέχρι το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας θα τα έχουμε παραλάβει όλοι.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009