Δημιουργία απάντησης

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τετ Δεκ 01, 2010 5:30 pm

thodorisk έγραψε:Προσωπικά προτιμώ να διαβάζω μέσω υπολογιστή και κάποιες φορές, όπου η δουλειά είναι λίγο πιο χαλαρή, ίσως ξεκλέβω λίγο χρόνο και διαβάζω εκεί αντί για το σπίτι ;)


OK! :)

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τετ Δεκ 01, 2010 7:36 pm

thodorisk έγραψε:Προσωπικά προτιμώ να διαβάζω μέσω υπολογιστή και κάποιες φορές, όπου η δουλειά είναι λίγο πιο χαλαρή, ίσως ξεκλέβω λίγο χρόνο και διαβάζω εκεί αντί για το σπίτι ;)

Αν και όπως έχω δηλώσει σε προηγούμενο post η ανάγνωση επί της οθόνης με κουράζει, είναι κάποιες «φάσεις», όπως αυτές που αναφέρει ο Θοδωρής που ενδεχομένως να φανεί χρήσιμο.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τετ Δεκ 01, 2010 9:19 pm

andreas έγραψε:
thodorisk έγραψε:Προσωπικά προτιμώ να διαβάζω μέσω υπολογιστή και κάποιες φορές, όπου η δουλειά είναι λίγο πιο χαλαρή, ίσως ξεκλέβω λίγο χρόνο και διαβάζω εκεί αντί για το σπίτι ;)

Αν και όπως έχω δηλώσει σε προηγούμενο post η ανάγνωση επί της οθόνης με κουράζει, είναι κάποιες «φάσεις», όπως αυτές που αναφέρει ο Θοδωρής που ενδεχομένως να φανεί χρήσιμο.


Και δυστυχώς δεν είναι καθόλου λίγες οι "φάσεις" και οι "περιστάσεις" ;)

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Πέμ Δεκ 02, 2010 12:11 pm

Ακριβώς, για όσους περνάμε πολύ ώρα στη δουλειά σίγουρα έχοντας το βιβλίο στην ηλεκτρονική του μορφή θα μπορούσαμε να το έχουμε ανοιχτό και να ρίχνουμε κάποιες κλεφτές ματιές (και πάντα με τα δάχτυλα στο alt+tab ;) )...από το να το βγάλουμε επάνω στο γραφείο!!!

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Πέμ Δεκ 02, 2010 12:16 pm

Καλα ειδικα τις βδομαδες των εργασιων πεφτει σοβαρο διαβασμα στη δουλεια :D


Τωρα και στο σπιτι καλο το βιβλιο, alla kai ενα e-book με τον φορητο αγκαλια δεν ειναι κακη ιδεα !

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Δευτ Δεκ 13, 2010 9:01 pm

Συνάδελφοι η τρίτη έκδοση του βιβλίου του Κουλούρη, για όσους την θέλουν, έχει ανέβει και βρίσκεται στο http://www.akweb.gr/eap/books/coulouris%20(3rd%20edition).pdf. Θα πρέπει όμως να σας προειδοποιήσω ότι, όπως έχει γραφεί και παραπάνω, είναι παλιά και λείπουν κάποια κεφάλαια. Επιπλέον το αρχείο είναι αρκετά μεγάλο, ~37Mb, και προέρχεται από scanning του βιβλίου, με αποτέλεσμα η ποιότητα να είναι κακή.
Τελευταία επεξεργασία απο andreas την Τρί Ιαν 18, 2011 7:37 pm, επεξεργάστηκε 1 φορές συνολικά.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Ιαν 18, 2011 4:09 pm

Καλησπέρα σε όλους,

πως πάτε με το χρονοδιάγραμμα μελέτης της ΣΔΥ - 50;;

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Ιαν 18, 2011 7:38 pm

Εγώ έχω μείνει στην 2η εργασία. Ίσως τις επόμενες μέρες να ξεκινήσω.

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Ιαν 18, 2011 7:41 pm

Μία από τα ίδια κι εγώ...για να μην πω πως έχω μείνει πολύ πίσω για διάφορους λόγους. :(

Re: ΣΔΥ50 "Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού"

Τρί Ιαν 18, 2011 10:45 pm

Παρομοίως παιδιά.....τι να πω μακάρι να βρούμε το κουράγιο να ξαναξεκινήσουμε. Απλά όταν μένεις τόσα κεφάλαια πίσω....σου φαίνεται βουνό. Καλό κουράγιο σε όλους!
Δημιουργία απάντησης