Ημερομηνία Παρ Μάιος 10, 2024 1:00 am

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 09, 2010 11:59 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Αλήθεια πως πάτε με το διάβασμα;; Εγω κατάλαβα οτι πρέπει να διαβάζει κανείς καθημερινά γιατί μόνο Σ/Κ δεν βγαίνει εύκολα. Εγω παλέυω το 2ο κεφάλαιο απο το βιβλίο Krumm τώρα...

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 09, 2010 3:20 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Εγώ τηρώ προς το παρόν το πρόγραμμα μελέτης, τελείωσα το πρώτο κεφάλαιο, ενώ σήμερα/αύριο θα κοιτάξω και τις ερωτήσεις κι ασκήσεις αυτοαξιολόγησης...βέβαια ο χρόνος το Σ/Κ είναι πιο "πιεσμένος", καθώς θα θέλεις να κάνεις κι άλλα πράματα. Συμφωνώ μαζί σου, πάντως, πως καλό θα ήταν να γίνεται καθημερινά το διάβασμα, όσο και λίγο χρόνο αν μπορεί να διαθέτει κανείς σε αυτό.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:40 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα σας και καλώς σας βρήκα.

Καταρχάς σας βρήκα μέσω του μαζικού email που έστειλε ο Ανδρέας σε όσους συμμετέχουν στην ΣΔΥ51 (αλήθεια που βρήκες τα email μας είναι κάπου καταχωρημένα διαθέσιμα προς όλους; )

Τώρα σχετικά με το συγκεκριμένο θέμα
andreas έγραψε:
Χριστίνα έχεις δίκιο. Δεν σκέφτηκα καν να ακολουθήσω το link για την βιβλιοθήκη. Απ’ ότι κατάλαβα όλη η δουλειά είναι για πάρεις (μέσω της VPN σύνδεσης) IP του πανεπιστημίου και ως εκ τούτου να σου επιτρέπεται η πρόσβαση σε online υλικό άλλων πανεπιστημίων.

Θα μας χρησιμεύσει ποτέ αυτή η βιβλιοθήκη; Δηλαδή υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που μας προσφέρεται πρόσβαση ή απλά για παν ενδεχόμενο;

xpet έγραψε:
Ήρθε και στην Αθήνα η επιστολή απο τον καθηγητή. Ζητά απάντηση με mail που θα περιέχει βιογραφικό και φωτογραφία μας.

Δεν έλαβα κάποιο τέτοιο email να ανησυχώ; Μπορεί κάποιος να μου το προωθήσει ώστε έστω και καθυστερημένα να στείλω και εγώ;

Ευχαριστώ :)

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:56 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Θοδωρή πρώτα απ’ όλα καλωσόρισες στην «παρέα» μας.

Όσον αφορά τα e-mail των φοιτητών της ΣΔΥ-51 τα βρήκα από το e-mail που μας έστειλε ο ΣΕΠ σήμερα. Το ίδιο είχα κάνει και με αυτά της ΣΔΥ-50 πριν μερικές ημέρας – αλλά για το τμήμα της Θεσσαλονίκης στο οποίο και ανήκω.

Σχετικά με το θέμα της βιβλιοθήκης ίσως κάποια στιγμή χρειαστεί να κατεβάσουμε τίποτε άρθρα στα οποία δεν θα υπάρχει πρόσβαση εάν δεν έχεις IP κάποιου πανεπιστημίου. Θα φανεί στην πορεία. Εγώ προς το παρόν δεν έχω εγκαταστήσει τίποτε σχετικό. Εάν χρειαστεί όμως θα αναγκαστούμε να το κάνουμε όλοι.

Απ’ ότι αντιλαμβάνομαι θα πρέπει να ανήκεις στο ΣΔΥ-50 της Αθήνας. Αν και κάποιος θα βρεθεί να σου προωθήσει το μήνυμα που τους έστειλε ο ΣΕΠ, νομίζω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να έρθεις σε επαφή μαζί του και να τον ενημερώσεις ότι δεν έλαβες το μήνυμά του. Το e-mail του θα το βρεις εάν συνδεθείς στο open.eap.gr και πας στο Τμήματα και Διδάσκοντες.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 1:59 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα,

ο ΣΕΠ έστειλε σήμερα νέο mail με το οποίο ενημέρωνε πως καλό θα ήταν για την 1η συνάντηση να προλάβουμε να διαβάσουμε και το 8ο κεφάλαιο του βιβλίου Krumm. Προσωπικά το βρίσκω πολύ δύσκολο να τα καταφέρω αλλά θα κάνω μια προσπάθεια. Επίσης ενημέρωσε πως μέχρι την Τετάρτη θα έχει αναρτήσει κάποιες ασκήσεις που θα κάνουμε όλοι μαζί στην συνάντηση του Σαββάτου (16/10), χωρισμένοι σε ομάδες, και πως μέχρι την Παρασκευή θα αναρτήσει την 1η εργασία της οποίας θα μας λύσει τις απορίες στην συνάντηση. Όλα αυτά αναφέρονται στο τμήμα της Αθήνας.

Εγω όπως ανέφερα ασχολούμαι τώρα με του Καμέα τα κεφάλαια, αφού έχω ολοκληρώσει τα 2 πρώτα του βιβλίου Krumm. Αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα: για να κάνω όλες τις δραστηριότητες σωστά χρειάζομαι άπειρο χρόνο. Ερευνα στο Internet, καταγραφή απαντήσεων, μελέτη κλπ. Ξέρω οτι είναι το ιδανικό αλλά ελπίζω να συνεχίσω να έχω το κουράγιο να τα κάνω με αυτό τον τρόπο. Εσεις πως τα βλέπετε;;

Και η απορία μου...έχει κάνει κανείς την Δραστηριότητα 1.10;;Αν ναι, υπάρχει κάτι έτοιμο που βρήκατε στο Internet ή πρέπει να δημιουργήσουμε απο την αρχή τον δικό μας εννοιολογικό χάρτη;;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 3:12 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Χριστίνα κατ’ αρχήν ευχαριστούμε για την ενημέρωση σχετικά με το e-mail του ΣΕΠ – γιατί εμείς (τμήμα Θεσ/νίκης) δεν είχαμε καμία τέτοια ενημέρωση, τουλάχιστον προς το παρόν.

Σχετικά με την απορία σου, λυπάμαι αλλά εγώ τουλάχιστον δεν θα μπορέσω να σε βοηθήσω, εφόσον είμαι πολύ πίσω με την ΣΔΥ-50. Μόλις που έχω διαβάσει, τελείως επιφανειακά, το πρώτο κεφάλαιο. Σε κάθε περίπτωση όμως, εφόσον έχει κανείς το χρόνο, πιστεύω ότι είναι πολύ καλό να κάνει τις δραστηριότητες και ασκήσεις.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Οκτ 10, 2010 4:28 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Χριστίνα κι εγώ δεν έλαβα υπόψη μου τον "αστάθμητο" παράγοντα του Σ/Κ (δηλαδή τί αστάθμητος, κάποια πράματα θα έπρεπε να τα περιμένω) κι έτσι δεν πρόλαβα ν'ασχοληθώ καθόλου με τις δραστηριότητες, παρά να τις ρίξω μία ματιά. Συμφωνώ μαζί σου, πάντως, πως ο χρόνος που θα πρέπει να αφιερώσει κανείς θα είναι "σεβαστός", καθώς οι δραστηριότητες είναι αρκετά απαιτητικές, όπως θα διαπίστωσες κι εσύ. Εγώ θα προσπαθήσω να τις δουλέψω μέσα στην εβδομάδα, γιατί το Σ/Κ αναλώθηκε σε "εξωμεταπτυχιακές" δραστηριότητες... και τώρα σε λίγο έχω και το reunion των συμμαθητών από Λύκειο, οπότε not the right time for me to study! :D


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 11, 2010 6:14 pm   

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 10:51 am
Δημοσ.: 75
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΙΘΟΥΣΑ ΣΤΗΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ;

ΕΠΙΣΗΣ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΜΑΣ.
ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΕΡΘΩ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΚΡΙΒΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Οκτ 11, 2010 6:39 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Βασίλη για το τμήμα της Θεσσαλονίκης, στο οποίο υποθέτω ότι ανήκεις, σύμφωνα με το open.eap.gr, είναι η αίθουσα Φ22 στο Τμήμα Νοσηλευτικής στο ΤΕΙ της Σίνδου.

Εδώ υπάρχει ένα εργαλείο Οπτικοποίησης της Γεωγραφικής Θέσεις Υπηρεσιών και Εγκαταστάσεων του ΕΑΠ το οποίο όμως δεν έχει ενημερωθεί από ακαδημαϊκό έτος 2008-9. Η αίθουσα Φ22 έχει προστεθεί από εκεί και μετά και ως εκ τούτου δεν μπορεί να βρεθεί με αναζήτηση από το παραπάνω εργαλείο. Πιστεύω όμως ότι το Τμήμα Νασηλευτικής θα πρέπει λογικά να βρίσκεται στο κτίριο της Σχολής Επαγγελμάτων Υγείας και Πρόνοιας, το οποίο μπορείς να εντοπίσεις επιλέγοντας Θεσσαλονίκη στην λίστα «Εμφάνιση / εστίαση σε …» και από εκεί το ΤΕΙ της Σίνδου όπου θα βρεις αναλυτικό χάρτη του χώρου. Για άμεση πρόσβαση στον Αναλυτικό Χάρτη πήγαινε στο http://maps.google.com/maps?q=http://ww ... =UTF8&z=18.

Σε κάθε περίπτωση όμως προσπάθησε να παρευρεθείς, τουλάχιστον στην πρώτη συνάντηση αν όχι σε όλες, όπου θα συζητηθούν διάφορα διαδικαστικά και πρωτόγνωρα για τους περισσότερους πράγματα – τόσο για το συγκεκριμένο ΜΠΣ όσο και για τον τρόπο λειτουργίας του ΕΑΠ γενικότερα.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Οκτ 13, 2010 4:59 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλησπέρα!

σύμφωνα με την επιστολή του ΣΕΠ σήμερα θα αναρτηθούν οι ασκήσεις που θα κάνουμε στην συνάντηση του Σαββάτου (τμήμα της Αθήνας). Είδε κανείς κατι;; Πάντως τα links για την εργασία και το πρότυπο εργασίας είναι έτοιμα, αλλά τα αρχεία δεν έχουν ανεβεί έτσι ώστε να μπορέσουμε να τα κατεβάσουμε.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009