Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 7:22 pm

ΓΕΝΙΚΑ

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Μαρ 10, 2011 5:55 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Παιδιά για το βιβλίο του Κουλούρη ο οδηγός μελέτης αφορά μόνο τα κεφάλαια 1-4 και 10, 19 σωστά; Για τα υπόλοιπα δεν θα βγει κάτι άραγε;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 14, 2011 4:22 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Ψάχνοντας, από την δουλειά σήμερα, να βρω το Wireless Communication & Networks (W. Stallings), που πρότεινε ο κ. Γαβαλάς στο forum του ΕΑΠ, έπεσα πάνω στο MOBILE AND_WIRELESS COMMUNICATION NETWORKS του ιδίου συγγραφέα. Δεν πρόλαβα να δω κατά πόσο θα μπορούσε να μας φανεί χρήσιμο αλλά για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να το κατεβάσει από το http://rapidshare.com/files/313203090/M ... TWORKS.pdf.

Αν κάποιος βρει το Wireless Communication & Networks (W. Stallings) θα παρακαλούσα να μας το κοινοποιήσει.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 14, 2011 5:35 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
check this out. :P Κάνετε scroll down και click στο "reserve download ticket" button.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Μαρ 14, 2011 8:51 pm   

Εγγραφη: Τρί Ιαν 04, 2011 1:10 am
Δημοσ.: 78
Τοποθεσια: Ροδολίβος
Για online file storage δείτε κι αυτό: http://pithos.grnet.gr/
50GB δωρεάν :shock: !!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 6:47 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα συνάδελφοι, δεν ξέρω αν είχατε ευκαιρία να ρίξετε κάποια ματιά στην εξεταστέα ύλη που ανακοινώθηκε χθες:
Παράθεση:
Αγαπητοί φοιτητές,
Στο αρχικό link του portal «Ύλη των Εξετάσεων» έχει ανακοινωθεί η φετινή εξεταστέα ύλη:
Συγκεκριμένα η εξεταστέα ύλη της ΣΔΥ50 έχει ως εξής:
ΣΔΥ50:
  • Τόμος ΣΔΥ50/Α: “UBIQUITOUS COMPUTING FUNDAMENTALS”: Κεφάλαια 1,2,3,7,8,9
  • Τόμος ΣΔΥ50/Β: “DISTRIBUTED SYSTEMS”: Κεφάλαια 1,2,3,4,5,6,10,11,16,19
  • Τόμος ΣΔΥ50/Γ: “WIRELESS NETWORKING”: Κεφάλαια 1,2,3,4,5,7,8,10
Σε σχέση με το χρονοδιάγραμμα μελέτης αφαιρέθηκαν από το τόμο ΣΔΥ50/Β το κεφάλαιο 8: “Distributed file systems” και από τον τόμο ΣΔΥ50/Γ το Κεφάλαιο 6: “Cellular OFDMA-TDMA”.

Με εκτίμηση,

Σπυριδούλα Κούνα


Δυστυχώς το κεφάλαιο 9, από Krumm, είναι ακόμα μέσα στην ύλη, σε αντίθεση με τους ευσεβείς πόθους που είχα τον χειμώνα...τώρα, τί ασκήσεις μπορούνε να πέσουνε από κει, δεν ξέρω, καθώς και ο οδηγός μελέτης δεν δίνει κάποια ένδειξη. Μπορεί, βέβαια, να γίνει σχετική συζήτηση στην επόμενη ΟΣΣ, στην οποία, αν θυμάμαι καλά, θα γίνει και κάποιου είδους "επανάληψη" των τόμων.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Απρ 12, 2011 11:17 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
20th Century Boy έγραψε:
Καλησπέρα συνάδελφοι, δεν ξέρω αν είχατε ευκαιρία να ρίξετε κάποια ματιά στην εξεταστέα ύλη που ανακοινώθηκε χθες:
Παράθεση:
Αγαπητοί φοιτητές,
Στο αρχικό link του portal «Ύλη των Εξετάσεων» έχει ανακοινωθεί η φετινή εξεταστέα ύλη:
Συγκεκριμένα η εξεταστέα ύλη της ΣΔΥ50 έχει ως εξής:
ΣΔΥ50:
  • Τόμος ΣΔΥ50/Α: “UBIQUITOUS COMPUTING FUNDAMENTALS”: Κεφάλαια 1,2,3,7,8,9
  • Τόμος ΣΔΥ50/Β: “DISTRIBUTED SYSTEMS”: Κεφάλαια 1,2,3,4,5,6,10,11,16,19
  • Τόμος ΣΔΥ50/Γ: “WIRELESS NETWORKING”: Κεφάλαια 1,2,3,4,5,7,8,10
Σε σχέση με το χρονοδιάγραμμα μελέτης αφαιρέθηκαν από το τόμο ΣΔΥ50/Β το κεφάλαιο 8: “Distributed file systems” και από τον τόμο ΣΔΥ50/Γ το Κεφάλαιο 6: “Cellular OFDMA-TDMA”.

Δυστυχώς το κεφάλαιο 9, από Krumm, είναι ακόμα μέσα στην ύλη, σε αντίθεση με τους ευσεβείς πόθους που είχα τον χειμώνα...τώρα, τί ασκήσεις μπορούνε να πέσουνε από κει, δεν ξέρω, καθώς και ο οδηγός μελέτης δεν δίνει κάποια ένδειξη. Μπορεί, βέβαια, να γίνει σχετική συζήτηση στην επόμενη ΟΣΣ, στην οποία, αν θυμάμαι καλά, θα γίνει και κάποιου είδους "επανάληψη" των τόμων.




Γιώργο και εγώ και πιστεύω οι περισσότεροι είδα την ύλη πάντως η άσκηση στις εξετάσεις από το βιβλίο του krumm πιστεύω πως θα είναι κάτι σαν την άσκηση μπορεί να μας έχουν κάποιο άρθρο και να μας ζητάνε να βρούμε πιο είναι το πλαίσιο, να πούμε βελτιώσεις κλπ

θα δούμε τι θα πει και ο ΣΕΠ στην τελευταία ΟΣΣ μην ανησυχείς είσαι πολύ δυνατός δεν έχεις πρόβλημα θα τα πας περίφημα και με καλό βαθμό


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 13, 2011 3:06 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Αποστόλη και πιστεύω πως όλοι μας θα τα πάμε καλά στο τέλος, αρκεί να γράψουμε κάτι και στις εξετάσεις....βέβαια στην δική μου περίπτωση αυτό μόνο δεν αρκεί. Θα πρέπει να είναι και σε θέση ο διορθωτής να μπορεί να διαβάσει τα γραπτά μου, καθώς τα γράμματά μου δεν είναι και τα καλύτερα! :)


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Απρ 13, 2011 3:36 pm   

Εγγραφη: Σάβ Νοέμ 06, 2010 9:16 pm
Δημοσ.: 170
Τοποθεσια: ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ
Γιώργο στατιστικές έρευνες έχουν δείξει πως η πλειοψηφία των ανδρών δεν κάνει καλά γράμματα σε σχέση με τις γυναίκες αυτός που θα διορθώσει το γραπτό σου είναι άντρας άρα θα καταλάβει και όλα θα πάνε καλά


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 14, 2011 11:03 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Δεν νομίζω να έχετε πρόβλημα με τα γράμματα. Ασε που και πολλών γυναικών (βάζω και τον εαυτό μου μέσα) δεν είναι και καλύτερα! Όσο για το διάβασμα, έχετε κάνει κάποιο προγραμματισμό ή ξεκινάτε και όπου βγεί;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Απρ 14, 2011 1:02 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Σε πρώτη φάση, Χριστίνα, επείγει η ολοκλήρωση του τρίτου τόμου, καθώς από εκεί θα αντλήσει κι η τελευταία εργασία κι έπειτα θα ξεκινήσει η "επανάληψη". Βέβαια, δεν ξέρουμε και τί εργασία θα πέσει στην ΣΔΥ51, οπότε μεγάλες κουβέντες να μην λέω από τώρα.


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 119 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009