Ημερομηνία Σάβ Απρ 27, 2024 10:36 pm

2011-12 / Πρόθεση δήλωσης Θεματικής Ενότητας ΣΔΥ-61 ή ΣΔΥ-62

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Προτίθεστε να δηλώσετε κάποια από τις ΣΔΥ-61 ή ΣΔΥ-62 για το ακαδημαϊκό έτος 2011-2012;
Ναι την ΣΔΥ-61 – «Συστήματα Κινητού Υπολογισμού». 22%  22%  [ 2 ]
Ναι την ΣΔΥ-62 – «Ενσωματωμένα Συστήματα». 0%  0%  [ 0 ]
Όχι προς το παρόν. 78%  78%  [ 7 ]
Σύνολο ψήφων : 9
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Πέμ Ιουν 30, 2011 4:05 pm   

Εγγραφη: Σάβ Οκτ 09, 2010 5:16 pm
Δημοσ.: 318
Τοποθεσια: Αθήνα
Πολύ ενδιαφέρον το post σου και ευχαριστώ προσωπικά για τον χρόνο που διέθεσες να το γράψεις. Ομολογώ ότι και εγώ τείνω προς την ΣΔΥ61 για πολλούς από τους λόγους που ανέφερες (πχ ευκολία διδασκαλίας από απόσταση, σχέση μου με τον προγραμματισμό). Μάλλον όμως πως δεν θα την δηλώσω φέτος και θα μείνω μόνο στην ΣΔΥ60. Θεωρώ ότι για τις ΣΔΥ6x ενότητες το επίπεδο θα είναι ακόμα πιο ανεβασμένο και οι απαιτήσεις περισσότερες. Φέτος με δύο ΘΕ δεν είχα τον ελεύθερο χρόνο που θα ήθελα για τον εαυτό μου και δεν σκοπεύω να το επαναλάβω αυτό.

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Ιούλ 02, 2011 2:16 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Σεβαστές οι απόψεις που ακουστήκαν παραπάνω και σχεδόν στο σύνολό τους με βρίσκουν σύμφωνο. Εντούτοις, είμαι ακόμη σε μεγάλο δίλημμα για το αν θα δηλώσω μία ή δύο ΘΕ. Σε αντίθεση με τον Θοδωρή, εγώ το έχω πάρει απόφαση εδώ και καιρό ότι δεν θα έχω καθόλου προσωπικό χρόνο – για άλλη μία χρονιά. Το θέμα όμως είναι με την δουλειά μου όπου αλλάζουν κάποια πράγματα από τον Οκτώβριο-Νοέμβριο και δεν είμαι σίγουρος αν θα έχω τον χρόνο για να τον αφιερώσω στις 2 ΘΕ. Πάντως τα περιθώρια στενεύουν και θα πρέπει οπωσδήποτε μέσα στην βδομάδα που έρχεται να πάρουμε όλοι τις αποφάσεις μας.

Όσον αφορά τον προβληματισμό μου για το ενδεχόμενο να μην γίνει κάποια ΘΕ, θα ήθελα να πω ότι κι’ εγώ πιστεύω ότι δεν αφορά το δικό μας πρόγραμμα, κυρίως γιατί τώρα ξεκινά και δεν είναι εύκολο να δημιουργούνται τμήματα με 10 και πλέον άτομα – ειδικά στις κατευθύνσεις. Όπως ανέφερα όμως, αυτό το διάβασα στα προπτυχιακά προγράμματα και συγκεκριμένα στο πρόγραμμα της ΠΛΗ – κοιτάξετε στον αστερίσκο κάτω από τις ΘΕ επιλογής.

Τέλος, να ρωτήσω, ποιος είναι ο τρίτος που εκδηλώνει ενδιαφέρον για την ΣΔΥ-61;


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Ιούλ 05, 2011 2:42 pm   

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 21, 2010 5:02 pm
Δημοσ.: 77
Τοποθεσια: Αθήνα
Moi, ακομα αναποφασιστος βασικα με βλεπω να μην τη δηλωνω τελικα αλλα ιδωμεν~~


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 9:26 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
wanderer έγραψε:
Moi, ακομα αναποφασιστος βασικα με βλεπω να μην τη δηλωνω τελικα αλλα ιδωμεν~~

Με την λήξη της περιόδου επανεγγραφών θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ο Wanderer δήλωσε την ΣΔΥ-61, καθώς επίσης και αν την δήλωσε κάποιος την τελευταία στιγμή.

Γιώργο έχω την εντύπωση ότι θα είμαστε μόνο εμείς οι δύο. Ένα τμήμα με δύο άτομα από την Β. Ελλάδα που θα κατεβαίνουν στην Αθήνα για τις ΟΣΣ και εξετάσεις. :o Πολύ ωραία !!!


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Κυρ Ιούλ 10, 2011 11:30 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Αυτό σκεφτόμουν κι εγώ Ανδρέα, πως είμαστε, δηλαδή, και λιγότεροι φοιτητές (τουλάχιστο έτσι φαντάζομαι ε) από το συγκεκριμένο προπτυχιακό, ενώ ο περιορισμός ίσως να είχε περισσότερο νόημα σε αυτούς, παρά σε εμάς, που στην τελική η επιλογή μίας εκ των δύο Θεματικών σου δίνει και την "εξειδίκευση". Χαίρομαι πάρα πολύ που επέλεξες κι εσύ την ΣΔΥ61, εν τω μεταξύ, αν και πιστεύω πως σίγουρα θα την επέλεξαν κι άλλα παιδιά, τα οποία απλά, ίσως, να μην προλάβαν να το γράψουν στο forum ή να μην παρακολουθούν την συγκεκριμένη συζήτηση ή ακόμα και να μην είναι γραμμένα στο παρόν ιστότοπο. Τώρα, αν καταλήξουμε να είμαστε οι δύο μας, μόνο, ίσως θα έπρεπε όντως να κάνουμε μία κουβέντα με το ΕΑΠ, έτσι ώστε να "λυγίσουμε" τους κανονισμούς και να πετύχουμε να γίνονται οι ΟΣΣ στην Βόρεια Ελλάδα!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 11, 2011 7:33 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Γιώργο πριν ~3 εβδομάδες έστειλα δύο e-mail στο ΕΑΠ με διαφορά μίας μέρας το ένα από το άλλο. Το πρώτο αφορούσε την καταβολή των χρημάτων για τις ΘΕ και μου απάντησαν μέσα σε 1-2 ώρες. Το δεύτερο αφορούσε την πιθανότητα-δυνατότητα να γίνει τμήμα ΣΔΥ61 στην Θεσσαλονίκη στην περίπτωση που υπάρχουν ελάχιστα άτομα και μόνο από την Β. Ελλάδα που θα δηλώσουν την ΘΕ. Εννοείται ότι ακόμη δεν έχω πάρει, και φυσικά δεν ελπίζω να πάρω, απάντηση.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Ιούλ 11, 2011 12:34 pm   

Εγγραφη: Κυρ Νοέμ 21, 2010 5:02 pm
Δημοσ.: 77
Τοποθεσια: Αθήνα
Τελικα δηλωσα μονο την ΣΔΥ60 οποτε λογικα εσεις οι 2 μονο θα εχετε τη ΣΔΥ61. Μου φαινεται πολυ λογικο να γινουν τα μαθηματα Β.Ελλαδα αφου το 100% των μαθητων θα ειναι απο εκει και ευχομαι οντως να γινει ετσι...


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Σεπ 20, 2011 6:17 am   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Δυστυχώς, όπως έχω αναφέρει σε άλλο thread, δεν θα παρακολουθήσω την ΣΔΥ-61 κατά το ακαδημαϊκό έτος 2011-12. Ως εκ τούτου, αποσύρω-αλλάζω την ψήφο μου.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Αυτό το θέμα είναι κλειδωμένο, δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε δημοσιεύσεις ή να δημοσιεύσετε άλλες απαντήσεις  [ 18 δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009