Ημερομηνία Παρ Μαρ 29, 2024 11:30 am

Καλώς ήρθαμε και καλή αρχή

Προβολή ενεργών θεμάτων

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 
Συγγραφέας Μήνυμα
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Μαρ 06, 2010 8:12 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Φίλοι και φίλες γεια σας.

Ανοίγω σήμερα αυτόν τον ξεχωριστό χώρο συζήτησης με αφορμή την επιλογή μου στο μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του ΕΑΠ με τίτλο «Τεχνολογία Υλικού και Λογισμικού: Σχεδίαση και Ανάπτυξη Διάχυτων Συστημάτων Υπολογισμού» ή πιο σύντομα ΣΔΥ (Συστήματα Διάχυτου Υπολογισμού). Ελπίζω να υπάρξει συμμετοχή και σύντομα να χρειαστεί να ανοιχτούν και περισσότερα, πιο εξειδικευμένα, θέματα συζήτησης.

Κάνοντας λοιπόν την αρχή έχω να πω ότι έχω ήδη δηλώσει και τις δύο θεματικές ενότητες του πρώτου έτους, δηλαδή ΣΔΥ50 (Βασικές τεχνολογίες δικτύων και λογισμικού) και ΣΔΥ51 (Συστήματα διάχυτου και σφαιρικού υπολογισμού). Ελπίζω να μπορέσω να ανταπεξέλθω και το ίδιο εύχομαι και στους υπόλοιπους.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 31, 2010 11:09 am   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα σε όλους,
έχει κάποιος πληροφορία σχετικά με την αποστολή του εκπαιδευτικού υλικού; Στο excel που υπάρχει στις 23-08-10 δεν υπάρχει καμία αποστολή για το δικό μας μεταπτυχιακό.

Επιπλέον δοκίμασα να στείλω ένα mail στο sdy@eap.gr, για να αλλάξω τον αριθμό τηλεφώνου μου, και μου επιστρέφει reject mail ότι είναι ανύπαρκτη η διεύθυνση.

Καλή συνέχεια εν αναμονή του διδακτικού υλικού!!!


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τρί Αύγ 31, 2010 3:33 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Κυρ Ιούλ 05, 2009 2:44 pm
Δημοσ.: 920
Τοποθεσια: ΚΑΒΑΛΑ
Φίλε “S” το excel που αναφέρεις είναι ο μόνος τρόπος για να μάθεις πότε απεστάλη το υλικό. Από την εμπειρία μου στο ΕΑΠ, και πρέπει να το έχω γράψει και σε άλλο post, το υλικό συνήθως καθυστερεί. Δεν ξέρω εάν είναι δικαιολογημένο λόγω του μεγάλου όγκου, αλλά είναι γεγονός. Τώρα ως νέο πρόγραμμα σπουδών που είναι το δικό μας ίσως να έρθει λίγο νωρίς, ίσως όμως να συμβεί και το αντίθετο. Ενδεχομένως να μην έχει καν τυπωθεί ακόμη ή να έρθει σε μορφή φωτοτυπημένου και δεμένου τόμου. Ποιος ξέρει; Ας κάνουμε λίγη υπομονή και θα δείξει.

Όσον αφορά το sdy@eap.gr δεν το έχω χρησιμοποιήσει αλλά μου κάνει μεγάλη εντύπωση να μη λειτουργεί. Σ’ αυτά το ΕΑΠ είναι αρκετά τυπικό και προσεκτικό, εφόσον όλη η επικοινωνία μεταξύ διοικητικού προσωπικού, ΣΕΠ και φοιτητών γίνεται σχεδόν αποκλειστικά με e-mail. Εδώ θα βρεις διάφορα τηλέφωνα της ΣΘΕΤ στην οποία και ανήκουμε. Το 2610 367329 νομίζω ότι είναι το κατάλληλο για μας. Σε κάθε περίπτωση πες τους και για το e-mail που δεν λειτουργεί.

Αν θέλεις ανέφερε και το όνομά σου για να γνωριζόμαστε σιγά – σιγά και να μην χρησιμοποιούμε τα usernames μας.


Κορυφή
 Προφίλ WWW  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Τετ Σεπ 01, 2010 8:54 am   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα, ονομάζομαι Στρατής και διαμένω στην Αθήνα.
Λοιπόν όσο και να φαίνεται περίεργο το sdy@eap.gr δεν λειτουργεί ακόμη όπως μου επιβεβαίωσαν όταν έστειλα τελικά mail στον info@eap.gr . Στο οποίο βέβαια μου έκανε εντύπωση η αμεσότητα αφού μου διεκπεραίωσαν το πρόβλημα μέσα σε λίγα λεπτά


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Παρ Σεπ 03, 2010 10:15 am   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλημέρα!

Απο οτι κατάλαβα η ερώτηση σου αφορούσε το διδακτικό υλικό. Σου απάντησαν κάτι συγκεκριμένο;

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:38 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Kαλώς σας βρήκαμε λοιπόν & ευχαριστώ κι εγώ τον Ανδρέα που μου έστειλε την πρόσκληση.

Δήλωσα κι εγώ τις 2 θεματικές ενότητες, ενώ επιβεβαιώνω κι εγώ με τη σειρά μου πως το συγκεκριμένο e-mail που αναγράφεται στο site δεν λειτουργεί από τις αρχές του έτους. Θα έχετε παρατηρήσει, επίσης, πως στον σκοπό-περιγραφή του Προγράμματος (στο site του Ανοικτού) υπάρχει ένα περίεργο c/p το οποίο προσθέτει μία δεύτερη παράγραφο που επαναλαμβάνει το περιεχόμενο της πρώτης. Είναι λάθος αντιγραφή-επικόλληση, οπότε υπάρχει πραγματικά μία δεύτερη παράγραφος ή δεν υπάρχει κάτι άλλο; :)

Όσον αφορά το διδακτικό υλικό, είχα τηλεφωνήσει την προηγούμενη εβδομάδα κι είχα την εξής ενημέρωση: το υλικό της πρώτης θεματικής ενότητας είχε σταλεί και το υλικό της δεύτερης θα έφευγε από Πάτρα τη Δευτέρα που μας πέρασε. Μπορείτε να ρωτήσετε κι εσείς σχετικά στα παρακάτω τηλέφωνα: 2610 642722-727

Καλή Αρχή μας!

edit: Μόλις εντόπισα κι εγώ το πακέτο μου στα ΕΛΤΑ Καλαμαριάς, αλλά ειδοποιητήριο δεν μου'χε έρθει, από Δευτέρα λογικά.


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 27, 2010 9:43 am   

Εγγραφη: Δευτ Αύγ 16, 2010 10:42 pm
Δημοσ.: 32
Τοποθεσια: Αθήνα
Καλήμερα, παιδιά μόλις παρέλαβα τα τέσσερα βιβλία και δυο έντυπα της ΣΔΥ50


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 27, 2010 7:10 pm   

Εγγραφη: Τρί Αύγ 17, 2010 1:11 pm
Δημοσ.: 427
Τοποθεσια: Αθήνα
sevaggelinos έγραψε:
Καλήμερα, παιδιά μόλις παρέλαβα τα τέσσερα βιβλία και δυο έντυπα της ΣΔΥ50


Άντε καλή αρχη με το διάβασμα!

_________________
Εικόνα


Κορυφή
 Προφίλ  
 ΔημοσίευσηΔημοσιεύτηκε: Δευτ Σεπ 27, 2010 7:38 pm   
Άβαταρ μέλους

Εγγραφη: Σάβ Σεπ 25, 2010 2:20 pm
Δημοσ.: 355
Τοποθεσια: Θεσσαλονίκη
Παράθεση:
Experience - These chapters highlight the critical points where ubiquitous computing technologies touch people.


Μου φάνηκε λίγο αστείο! :D Καλή μελέτη!


Κορυφή
 Προφίλ  
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση κατά  
Δημιουργία νέου θέματος Απάντηση στο θέμα  [ 9 δημοσιεύσεις ] 

Όλοι οι χρόνοι είναι UTC + 2 ώρες


Μελη σε συνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες


Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group •
Μετάφραση Jorfan και phpBB2.gr
Style originally created by Volize © 2003 • Redesigned SkyLine by MartectX © 2008 - 2009